Поплаки

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Ова денес шо ми се случи го нема ни во турските серии,море какви турски шпански теленовели,кога дознаваш дека твојата сестра уствари ти е тетка,а татко ти е прв братучед...:brlav:
Одиме...
Ејјј го имаш Мелиќ,класа десно крило,и една топка за цел меч доби,а 60 мин играше..
Ниту контра,ништо,кутриот се изнервира во прво зеде сам ја бапна од бек,кои кретени се оние десните бекови на Црна Гора,абе не ни погледнуваа накај десно крило,само кон голот гледаа,како некои коњи кои влечат кочија,цццц кои аматери човече...:tapp:
img044.jpg
Идиме даље...
img045.jpg
Овај пак Вуко бре?Абе Волци да те јадат бе,алоооо,од почеток на второ не даде ниеден ебан гол,еби се бе стап еден..
Шо се случи?Кога го даде 4иот гол на графиката на преносот се појави дека има 5 гола,ама знаев дека има 4,дури и коментаторот рече дека е грешна статистиката,и тогаш како да знаев дека ќе ме еби само тој...
ЕАма на крај шо се случи?На 4 минути до крај,зема шут од 10 метри,топката оди во статива/пречка не видов точно,се одбива назад,удира во грбот/главата на голманот и завршува ТОЧНО НА ЕБЕНЕТА ГОЛ ЛИНИЈА ЕЈЈЈЈ...:tapp:и не само ова,туку ја ЕБА РАКАТА ВУКО,изгледа извитка некој прст и не ни влезе во игра до крај...
Сценарио потоп...:popce:
img046.jpg
За овај ми е најмногу криво,ај барем другите играа цел меч..
А се мислев 10 минути дали него или Агинагалде,ех бе која кретенчина сум бе,единствениот пикер шо игра фул минутажа не го играм,го играм онај брадата..:tapp:
Овај орангутанот го чуваа за украс на клупа..
Кадењас се да ти ебам бе ЃУБРЕ ЕДНО СКАПАНО БЕ,кретену еден шо пукаш повеќе зборови во една минута од ебениот Зоран Видевски...
Дали 10 минути му даде бе орелот стар,која пародија еј,цел меч се мачат како грешни :gjavol:тој лудакот го чува Кањелас на клупа...
Абе да испадните од Шведска гнаси едни скапани,да ве попорат да и ебете се таму,местачи гадни ејјј.....
Кои гнаси се бе....
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Ова денес шо ми се случи го нема ни во турските серии,море какви турски шпански теленовели,кога дознаваш дека твојата сестра уствари ти е тетка,а татко ти е прв братучед...:brlav:
Одиме...
Ејјј го имаш Мелиќ,класа десно крило,и една топка за цел меч доби,а 60 мин играше..
Ниту контра,ништо,кутриот се изнервира во прво зеде сам ја бапна од бек,кои кретени се оние десните бекови на Црна Гора,абе не ни погледнуваа накај десно крило,само кон голот гледаа,како некои коњи кои влечат кочија,цццц кои аматери човече...:tapp:
Прегледај го приврзокот 137115
Идиме даље...
Прегледај го приврзокот 137116
Овај пак Вуко бре?Абе Волци да те јадат бе,алоооо,од почеток на второ не даде ниеден ебан гол,еби се бе стап еден..
Шо се случи?Кога го даде 4иот гол на графиката на преносот се појави дека има 5 гола,ама знаев дека има 4,дури и коментаторот рече дека е грешна статистиката,и тогаш како да знаев дека ќе ме еби само тој...
ЕАма на крај шо се случи?На 4 минути до крај,зема шут од 10 метри,топката оди во статива/пречка не видов точно,се одбива назад,удира во грбот/главата на голманот и завршува ТОЧНО НА ЕБЕНЕТА ГОЛ ЛИНИЈА ЕЈЈЈЈ...:tapp:и не само ова,туку ја ЕБА РАКАТА ВУКО,изгледа извитка некој прст и не ни влезе во игра до крај...
Сценарио потоп...opce:
Прегледај го приврзокот 137119
За овај ми е најмногу криво,ај барем другите играа цел меч..
А се мислев 10 минути дали него или Агинагалде,ех бе која кретенчина сум бе,единствениот пикер шо игра фул минутажа не го играм,го играм онај брадата..:tapp:
Овај орангутанот го чуваа за украс на клупа..
Кадењас се да ти ебам бе ЃУБРЕ ЕДНО СКАПАНО БЕ,кретену еден шо пукаш повеќе зборови во една минута од ебениот Зоран Видевски...
Дали 10 минути му даде бе орелот стар,која пародија еј,цел меч се мачат како грешни :gjavol:тој лудакот го чува Кањелас на клупа...
Абе да испадните од Шведска гнаси едни скапани,да ве попорат да и ебете се таму,местачи гадни ејјј.....
Кои гнаси се бе....
Od kade be ja crpis seta taa energija poslem sive ovie promasuvanja da pisuvas??
Od kade inspiracija ??
Mene veke seedno mi stana,preegi me padna Lillard,ebeniot Mccollum ne mu davase da sutne !!gi imav Teague+ i Davis-,a so ubo cel den glaven tip mi bese Okafor .
Vcera istoto,u edna minuta Wiggins promasuva trojka a Towns zicer polozuvanje,i posle 1min gi vadi,i natprevarot u nepovrat,BO,od 6min treta cetvrtina se ukopaa na klupa..gi imav Ellis + i Nowitzki -,pusta sreka,kad nejke ..to e .
Utre ke zbrcneme nesto,daj pisi tipovi,bar 3-5koef.,da pratime na 1000den.da se izvaj zijanot .
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Od kade be ja crpis seta taa energija poslem sive ovie promasuvanja da pisuvas??
Od kade inspiracija ??
Mene veke seedno mi stana,preegi me padna Lillard,ebeniot Mccollum ne mu davase da sutne !!gi imav Teague+ i Davis-,a so ubo cel den glaven tip mi bese Okafor .
Vcera istoto,u edna minuta Wiggins promasuva trojka a Towns zicer polozuvanje,i posle 1min gi vadi,i natprevarot u nepovrat,BO,od 6min treta cetvrtina se ukopaa na klupa..gi imav Ellis + i Nowitzki -,pusta sreka,kad nejke ..to e .
Utre ke zbrcneme nesto,daj pisi tipovi,bar 3-5koef.,da pratime na 1000den.da se izvaj zijanot .
Хаха,една енергија,инспирација:brlav:,затоа цела вечер око не склопив:tapp:,вечер ќе мора на антидепресиви да се префлрам,или да се испијанам ко стока(ќе видиме која опција ќе ја одберам)......
Си ги споделувам маките со сродните души овде,не има многу...
Здравјето ни го зедоа,и тоа малку шо ни остана...
Иначе за НБА,уште еднаш не играм центри на ливче,освен можеби некогаш Гасол(постариот)и Брук Лопез,друг центар никако,па ако сака и 0.5 граница да му дадат....
Не си го пишав Окафор вчера,макар и тој ми беше сумљив,како го изумив не знам,не го пишав Хејворд од Јута,искина младичот,за да го пишам на слепо Драмонд....
За денес ќе побараме нешто,ваљда ќе се ископа некој тип...
Колку да стои во Архива,не за нешто друго...
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Му посакувам се најлошо на хобитовидното пигмејче Ајзеа Томас, секој ден трпа по 30 поени, денес сосе продолженија не можеше само два, значи само 2 ебани поени да им даде на кретеноидите Дерон Вилијамс и Девин Харис. Цел живот ќе ти го памтам ова копиле едно, ќе те колнам секој ден, да ти бидат и децата пониски од тебе, да живеат во циркус и на Freak Show да ги покажуваат. Мрш се да ти ебам
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Му посакувам се најлошо на хобитовидното пигмејче Ајзеа Томас, секој ден трпа по 30 поени, денес сосе продолженија не можеше само два, значи само 2 ебани поени да им даде на кретеноидите Дерон Вилијамс и Девин Харис. Цел живот ќе ти го памтам ова копиле едно, ќе те колнам секој ден, да ти бидат и децата пониски од тебе, да живеат во циркус и на Freak Show да ги покажуваат. Мрш се да ти ебам
Леле друже,сочуство,те разбирам како ти е...:place:(вчера мене ми беше така на X4 листича)....:facepalm:
Ај за Драмонд не ми е толку криво,зошто му требаа 4 коша,и на Мелиќ,ама на оние другите два куртони се по список:mad:
Проклети се овие стрелците,а уште попроклети се тие шо ги прават границите,кои лудаци се бе до детали да годат се како ќе заврши ММЕ...:mad:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Леле друже,сочуство,те разбирам како ти е...:place:(вчера мене ми беше така на X4 листича)....:facepalm:
Ај за Драмонд не ми е толку криво,зошто му требаа 4 коша,и на Мелиќ,ама на оние другите два куртони се по список:mad:
Проклети се овие стрелците,а уште попроклети се тие шо ги прават границите,кои лудаци се бе до детали да годат се како ќе заврши ММЕ...:mad:
Играа и продолжение, како не успеа да даде сеуште не ми е јасно... Се друго влезе и како за беља овој најкасно, не приметив дека е во 2:30 кога уплаќав, кога видов во старт имав некое лошо чуство за овој....
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
@marinetti Не знам дали ја гледаше Бостон-Далас. Го гледав крајот. Во продолженијата Томас 2 пати отиде на положување , првиот пат ајде не успеа преку Новицки , тежок промашај. Вториот пат имаше чиста позиција , топката буквално се шеташе по обрачот и не влезе и не влезе.
Сочувство.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Петерсон мајмуне да дае господ авионот за до Исланд да ви падне ебате компирот,неможеше 3 гола у второ да дае а играше 25 минути лелеееее уште па 3тиот гол го даде на 15 мин до крај и ниеднаш не проба да шутне измислува асистенции ....
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.348
Поени од реакции
108.688
Види ја Кузњецова од кого губи бе мајкооооооооооооооооооооооооооооооо :yid::yid::yid::yid:
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Од кого загуби сет Григор Димитров, иди утепај се да и го начукам на Никол у уста.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076



Му се јавувам на брат ми да ми уплати, му ги кажувам сите горни пушти за 100. Исклучувам телефон, си чепкам уште малце ја "сумвам" оваа дека ќе биде минуска му се јавувам му викам ставија и оваа ми вика многу ти е не лакоми.....

педерите 60 коша полувреме, а 58 коша дадоа 3-та четвртина КАКО БЕ МАМЕТО КАКООООО
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Ех бе Хрвати,одете отепајте се,во најслабата група беа,и одвај пројдоа,да беа во било која група од останатите 3 немаше да поминат група сигурно...
Барем не ми е криво толку,зошто планирав да ја играм и Белорусија не поминива група,иначе ќе се јадев зошто ја пишав Хрватска победник со помал коеф од Белорусија испаѓа од група..
Останува проклетството БЕТСИТИ БАЛКАН,шо ќе беше бе проклета кладилница ејј....никако не можам да фатам овде...
img040.jpg
5илјади ми зеде Исланд на хендикеп,го играв вториот хендикеп да не изгубат со 4...:sramezliv:(демек на една комбинација ја покривав Хрватска која на еден тикет ја чекав кец,на друга победник на група,а потајно се надевав на ова ливче дека и Белорусија ќе изненади со барем бод и на крај Хрватска прва,е па :kuracc:прва)

img050.jpg

За Томас,шо да кажам за ова пигмејчето глувчешко,мрш бре,аман бе овие Шпанците,по,по значи нема шанса да ги погодиш..:shook:
А милина си влегоа другите,посебно минусите шо играв,сите по 1 гол имаа...:(
7К ми земаат за два дена Кањелас и Томас,најјаките играчи во репката...:bravobe:
Освен миленикот на Кадењас,Валеро Ривера ЏУНИОР,кој има кредит да прај шо сака,и да промашува пенали,па пак тој да ги шутира другите,да игра по 50 и кусур минути,едноставно како цела екипа да игра за Ривера..
Или му го :pusigo:на Кадењас Валеро Ривера или му плаќа за да игра,па не е можно бе да играш ти во тим кој прави таква ротација по 60 минути,и тоа крило е ејјјј,а го има Угалде како замена...
Го извади глувчето речиси повеќе од цело прво го издреми на клупа,а и тие 10ина минути шо ги играше еден поглед не пуштија накај него,камоли топка..
Во второ играше цело време,ама :kuracc:голем ако играше,даде еден гол,еднаш промаши од речиси мртов агол,и еднаш се измаџари од 9 метра,си мислеше Македа е...
Цццц кои вагини да ти биле овие Шпанците ејјј,за грев се бе....
Ааааа од нареден меч само РИВЕРА ПЛУС,ако сака и 11.5 да е граница,пичка ви матер ваша местачка,кои гниди се овие бе,на чело со најглупиот тренер во историјата,Кадењас
Гледајте бе која мафијашка фаца е овај лудак,па во SOPRANOS,BOARDWALK EMPIRE вакви фаци бараа по секоја цена за да глумат во сериите,класичен криминалец племе негово,и ќерки,и внуки,и се по список гнасо една...:boksix:

Не уби овај орелот, со таа ХОКЕЈ РОТАЦИЈА овај лудак работи против нас,мајмун еден,абе на секој меч ќе ве пцујам и ќе навивам против вас..:anco:
Шо ќе беше бе,секогаш кога играм против,за нив мора триста глупости да ми се случат,и по некоја случајност да фатам е со тешки,судни маки....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom