Поплаки

Член од
9 март 2013
Мислења
171
Поени од реакции
212
Во заблуда си пријателе... Од 3-4 1.3 коеф, колку пари се зема, изгледа ни самиот не си свесен...


Победиме на профит , еве да речиме од последните 3 дена, играј со 1.3 слободно цела година.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619


Победиме на профит , еве да речиме од последните 3 дена, играј со 1.3 слободно цела година.
Добро да вистина ова не е лошо, но ти претера за со ова 1.3 коефициентот дека неможеш да земаш пари и сл. Да земеме 3 утакмици по 1.3 коефициент тоа ти е 2 и нешто да ги ставиш за 500-1000 денари доволно ти е да ги дуплираш да бидеш во нешто плус. Јас на времето коа ке видов некој вели еве дабл 2-3 квота стави колку можеш на мене ми беше чудно па колку треба да ставам за да бидам во некој денар плус бидејки играв за 50-100 денари, но сега кога ке размислам така можеш да земаш добри пари. (барем ова е мое мислење па сега... не сум многу искусен)
 
Член од
9 март 2013
Мислења
171
Поени од реакции
212
Добро да вистина ова не е лошо, но ти претера за со ова 1.3 коефициентот дека неможеш да земаш пари и сл. Да земеме 3 утакмици по 1.3 коефициент тоа ти е 2 и нешто да ги ставиш за 500-1000 денари доволно ти е да ги дуплираш да бидеш во нешто плус. Јас на времето коа ке видов некој вели еве дабл 2-3 квота стави колку можеш на мене ми беше чудно па колку треба да ставам за да бидам во некој денар плус бидејки играв за 50-100 денари, но сега кога ке размислам така можеш да земаш добри пари. (барем ова е мое мислење па сега... не сум многу искусен)
Добро да вистина ова не е лошо, но ти претера за со ова 1.3 коефициентот дека неможеш да земаш пари и сл. Да земеме 3 утакмици по 1.3 коефициент тоа ти е 2 и нешто да ги ставиш за 500-1000 денари доволно ти е да ги дуплираш да бидеш во нешто плус. Јас на времето коа ке видов некој вели еве дабл 2-3 квота стави колку можеш на мене ми беше чудно па колку треба да ставам за да бидам во некој денар плус бидејки играв за 50-100 денари, но сега кога ке размислам така можеш да земаш добри пари. (барем ова е мое мислење па сега... не сум многу искусен)
На 2 коеф, 2 пати да падниш од еден 1,3 си одма во -.

Колку пати ве зафркна Нишикори, Федерер, Џокович, Манчестер, Бенфика?
Реално прајме муабет.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Добро реално зборуваме, многу пати така со 1.3 ме има заебано добро што не ставам многу пари инаку до сега...
Али со 1.3 коефициент имаш повеке шанса да фатиш од колку со 2
 
Член од
9 март 2013
Мислења
171
Поени од реакции
212
Добро реално зборуваме, многу пати така со 1.3 ме има заебано добро што не ставам многу пари инаку до сега...
Али со 1.3 коефициент имаш повеке шанса да фатиш од колку со 2
Да, сите така викаја, па сите караат кога ќе ги турни 1.3.
Коефициентот не е мерило за колку е сигурна некоја.

Коефициентот се определува според факти, но ПРЕД СЕ според бројот на уплата.

Играј некоја што не е публик бет и види што ти се исплаќа повеќе, гледај 3 за 3 која си ги предава, гледај кој тимови соработуваат, па можи нема да играш 1.3.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.344
Поени од реакции
108.655
Да, сите така викаја, па сите караат кога ќе ги турни 1.3.
Коефициентот не е мерило за колку е сигурна некоја.

Коефициентот се определува според факти, но ПРЕД СЕ според бројот на уплата.

Играј некоја што не е публик бет и види што ти се исплаќа повеќе, гледај 3 за 3 која си ги предава, гледај кој тимови соработуваат, па можи нема да играш 1.3.
Последен мој пост околу ова уплаќањево, затоа што темава е за Поплаки, да не ја труеме. Значи пак ќе ти повторам, мое право си е како ќе играм, дали 1.3, дали 1.01, или 10 коефициент. И нигде јас не спомнав дека стрикно играм 1.30 коефициенти, туку ги гледам сите утакмици и ги бирам тие што ми фаќаат око. Од тенисот често знам по 2-3 на плус или минус гемови и да им бапнам 500ка, се зависи од понудата.
 
Член од
9 март 2013
Мислења
171
Поени од реакции
212
Последен мој пост околу ова уплаќањево, затоа што темава е за Поплаки, да не ја труеме. Значи пак ќе ти повторам, мое право си е како ќе играм, дали 1.3, дали 1.01, или 10 коефициент. И нигде јас не спомнав дека стрикно играм 1.30 коефициенти, туку ги гледам сите утакмици и ги бирам тие што ми фаќаат око. Од тенисот често знам по 2-3 на плус или минус гемови и да им бапнам 500ка, се зависи од понудата.
За + / - бетот ме бендисува.. Или за тенис воопшто ако играш, но фудбал не вреди..

Готово крај на дискусија.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Молде 1-2 ја изиграв а бјерген мјондален излезе 1-2 , како не го згрешив тикетот за едно бројче :icon_lol:.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.786
Поени од реакции
63.371
Old Boys мамичето в газо на сите, од управа до голман...
30 минути со играч повеќе и да не може да се креира асална шанса...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478

Канепиииииииииииииииии:sick: ,Грдосијо една,кај те пишав кај те запустив..не вреди да трошам нерви за вакви како тебе...
Мајами не ги пишав на ливче за ова плашило да го уплатам(имаше страшна серија на победи),и нормално со таквото в раце,по не знам кој пат неделава....
4-1 водеше во третиот сет и успеа да изгуби...:facepalm:
Мрш таму гнасо една...
 
Член од
28 април 2009
Мислења
748
Поени од реакции
506
Ах Гетеборг стоки едни, повеќе од пола утакмица играат со играч повеќе и неможат тие утепаните Остерс да ги победат :facepalm:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.786
Поени од реакции
63.371
Добро, колку треба да си кретен на пријателска при водство од 1-0 да направиш пенал и да добиеш црвен???
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Ги чекаш Сарагоса 1Х, цело време напаѓаат промашуваат шанси, бам 0:1. 89 минута биднува 1:1 и таман мислиш дека еднаш нема да те изебат во здрав мозок, бам 1:2 следната минута. До крај уште еден примија слепциве.
Куртонот од Атлетико бел ден да не види пичка му материна.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Кил,и то цело време си викав НЕ ГИ ИГРАЈ ЗАЕАБАНИ СЕ ХСВ и пак како мува на :гомце: се закачив на кретените,демек Кил си е Кил машина,еве ти ги кретените кои примија 40 парчиња на ракометен меч....:pos:
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Хелсинки никогаш да не освоите титула местачи едни. Најлошо е што знаев дека е сомнителна и пак ја ставив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom