Поплаки

Член од
5 септември 2012
Мислења
137
Поени од реакции
21
добро бе нормални ли се овие бенфика да им ебам се што им моча седејќи!!!:mad::mad::mad:
мисири едни скапани уште 300 години да не освоите ништо, живи срамови сте закопајте се у земја!!!:mad: :facepalm::гомце:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
За крај на ебаниот викенд,браво Бенфика кретени едни се да ви ебам,за кур не ве бива...
Сите три титули ги изгубивте зошто сте кретени....на крај една ебана Виторија Гимараеш им дава два гола за 2 минути....:pos:
Па и онај бушавиот тренер зеде да плачи,оди бе дај си оставка дудук еден...како не ти е срам да плачиш магаре едно....
Оскар Кардозо го турка како некое детенце,фалеше уште да го нашлака пред сите, овај се крие,да ти ебам и тренер и авторитет...
Нека оди некој нека го турни така Фергусон ќе летаат глави..
Е па затоа никогаш нема да бидат екипа Бенфика,Порто секоја година си ги продава најдобрите играчи и пак ги дупи како сака и кога сака...
МРШШШШШШШШШШШШШ!!!
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Бенфика за 7100 со 2000 уплата
Фатени Селтик , Валенсија и ќе ја чекав Лион кој води .
Ми се умира ццц
 
Член од
9 март 2013
Мислења
171
Поени од реакции
212
Ех, гледам и се чудам сите на Бенфика алл ин влегувале... Бравос... 1.3 коеф многу вреден за играње.


Он топик:

Ја штитев на 1:1 нема следен гол @2.45

 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.393
Поени од реакции
108.952
Да бе јасно е, после војна сите сме генерали, да испаднеше гарант ќе постираше некое добитно ливче со неа. Ај не ме зезај, уште оваа титула им остана, и тоа водеа ееј, од Гимараеш примаат два гола за 2 минути, а башка по завршувањето на утакмицата Кардозо сакаше да го тепа тренерот. :pos: Да им се плукнам во тоа смешната екипа, и после некој ќе ми каже заслужиле, греота се, ова се она се, море малку им е, гниди смрдливи.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.836
Поени од реакции
63.541
Да бе јасно е, после војна сите сме генерали, да испаднеше гарант ќе постираше некое добитно ливче со неа. Ај не ме зезај, уште оваа титула им остана, и тоа водеа ееј, од Гимараеш примаат два гола за 2 минути, а башка по завршувањето на утакмицата Кардозо сакаше да го тепа тренерот. :pos: Да им се плукнам во тоа смешната екипа, и после некој ќе ми каже заслужиле, греота се, ова се она се, море малку им е, гниди смрдливи.

Не е до тоа Стефан, најглупавото обајснување на некои од дечките денес во кладилница кои ја играа Бенфика беше, мора да ја тепаат оваа...
-Не се ни прва, ни последна екипа која изгубила титула
-Фактот дека изгубија 2 титули во 7 дена вика дека се во ебана психичка ситуација
- 1.30 коеф, е преголем ризик за конечен тип за таква екипа...

Да не мислиш дека се правам генерал, ливчето со уплата од 900 денари на Монпеље стои во Добивка...

Верувај дека сума сумарум сум во плус само од овие сигурниве утакмици, играјки ги контра...
Денес седнав во кладилница, па избезумив за Бенфика да ја играм дупла шанса, мислев дека ке местат продолженија...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.393
Поени од реакции
108.952
Не е до тоа Стефан, најглупавото обајснување на некои од дечките денес во кладилница кои ја играа Бенфика беше, мора да ја тепаат оваа...
-Не се ни прва, ни последна екипа која изгубила титула
-Фактот дека изгубија 2 титули во 7 дена вика дека се во ебана психичка ситуација
- 1.30 коеф, е преголем ризик за конечен тип за таква екипа...

Да не мислиш дека се правам генерал, ливчето со уплата од 900 денари на Монпеље стои во Добивка...

Верувај дека сума сумарум сум во плус само од овие сигурниве утакмици, играјки ги контра...
Денес седнав во кладилница, па избезумив за Бенфика да ја играм дупла шанса, мислев дека ке местат продолженија...
Јас го сфаќам што сака да каже, ама ај сеа јас да му искоментирам за неговата утакмица што го заебала, како можел таа да ја изигра, стварно му се чудам... Јас сите купови ги избегнав, и Реал не го играв, и Сити, ама Бенфика стварно ми личеше дека ќе освои, редно беше да запнат и да освојат бар една титула кога веќе две загубија трагично. Од утре не мешам тенис со фудбал, денес 100 тениси фатив само фудбалот ми еба матер, ќе им ебам местачите, последни натпревари од сезоната се и местат како нездрави.
Еве ти се преврте на Сити ако не се лажам и знаеш какво е чувството...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.836
Поени од реакции
63.541
Јас го сфаќам што сака да каже, ама ај сеа јас да му искоментирам за неговата утакмица што го заебала, како можел таа да ја изигра, стварно му се чудам... Јас сите купови ги избегнав, и Реал не го играв, и Сити, ама Бенфика стварно ми личеше дека ќе освои, редно беше да запнат и да освојат бар една титула кога веќе две загубија трагично. Од утре не мешам тенис со фудбал, денес 100 тениси фатив само фудбалот ми еба матер, ќе им ебам местачите, последни натпревари од сезоната се и местат како нездрави.
Еве ти се преврте на Сити ако не се лажам и знаеш какво е чувството...

Тачно, Сити ме искина, но имав погрешни информации, Сити ја уплатив со инфо дека Виган ке чува играчи за во ПЛ, а излегоа со прв состав и феноменална тактика... Плус и црвениот на Забалета, и тоа беше тоа...

Сега го изгледав хајлатцот, пак киксови на голманот на Бенфика, матер им еба сезонава...
-Прими гол скоро од корнер на прва статива од Есторил и изгубија 2 бода зашто само 1-1 заврши
-Слепо гледаше дур Ивановиќ се местеше во 5-те метри од корнер
-Сега направи кикс за првиот гол, а за вториот беше само нем посматрач дур топката му минуваше на метар од него по земја...

Ова со голманот киксер го заборавив да го спомнам како причина плус...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.393
Поени од реакции
108.952
За голманот не ми се ни праи муабет, што направи ни самиот не е свесен. Али очигледно нешто не им штимало у екипа, по завршувањето на мечот Кардозо се дрзна да го тепа тренерот, све беше каша попара. Ама од кај да ги знаеме ние овие работи, башка поише тенисот го анализирав него фудбалот, а и играта на Гимараеш никако не наговестуваше дека можат бар до израмнување а камоли до победа. Али ете колку еден глуп голман може да и ебе матер на екипата...
 
Член од
9 март 2013
Мислења
171
Поени од реакции
212
Да бе јасно е, после војна сите сме генерали, да испаднеше гарант ќе постираше некое добитно ливче со неа. Ај не ме зезај, уште оваа титула им остана, и тоа водеа ееј, од Гимараеш примаат два гола за 2 минути, а башка по завршувањето на утакмицата Кардозо сакаше да го тепа тренерот. :pos: Да им се плукнам во тоа смешната екипа, и после некој ќе ми каже заслужиле, греота се, ова се она се, море малку им е, гниди смрдливи.
Јас го сфаќам што сака да каже, ама ај сеа јас да му искоментирам за неговата утакмица што го заебала, како можел таа да ја изигра, стварно му се чудам... Јас сите купови ги избегнав, и Реал не го играв, и Сити, ама Бенфика стварно ми личеше дека ќе освои, редно беше да запнат и да освојат бар една титула кога веќе две загубија трагично. Од утре не мешам тенис со фудбал, денес 100 тениси фатив само фудбалот ми еба матер, ќе им ебам местачите, последни натпревари од сезоната се и местат како нездрави.
Еве ти се преврте на Сити ако не се лажам и знаеш какво е чувството...

Не можеш да кажеш за мојата утакмица. Оти мојата има 2.1 коеф, и вреди многу повеќе од твојата, Голови кој сакаат нека даваат гг 3+ е, 2.1 е добар коефициент за кога играат вакви два тима.
Муабетот ми е... 10 000 уплата на 1.3 = 13 000?
Смешно е... Ако си ја играл бенфика 1 и 3+, подобро 3+ само бидејќи коефициентот бил сепак тука некаде.

Не се правам дека сум генерал ако Бенфика тепала немаше да објавам ништо бидејќи никогаш не играм такви слаби коефициенти.
Во животот не сум пишал некоја со помалце од 1.55
Подобро нема да играм него ли 1.3 коеф да врзам..

Прошетај ги наназад добивките кои сум ги објавил , има и некои што не се објавени ради што послабо седнувам на форум а и немам време за сликање. Но немам ниедна со помалце од 1.55 ( а и тие не вредат).
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.393
Поени од реакции
108.952
Не можеш да кажеш за мојата утакмица. Оти мојата има 2.1 коеф, и вреди многу повеќе од твојата, Голови кој сакаат нека даваат гг 3+ е, 2.1 е добар коефициент за кога играат вакви два тима.
Муабетот ми е... 10 000 уплата на 1.3 = 13 000?
Смешно е... Ако си ја играл бенфика 1 и 3+, подобро 3+ само бидејќи коефициентот бил сепак тука некаде.

Не се правам дека сум генерал ако Бенфика тепала немаше да објавам ништо бидејќи никогаш не играм такви слаби коефициенти.
Во животот не сум пишал некоја со помалце од 1.55
Подобро нема да играм него ли 1.3 коеф да врзам..

Прошетај ги наназад добивките кои сум ги објавил , има и некои што не се објавени ради што послабо седнувам на форум а и немам време за сликање. Но немам ниедна со помалце од 1.55 ( а и тие не вредат).
Види, сериозно не ме занима ти за колку играш и колкави коефициенти играш. Ако сакаш да споделиш слободно, има тема за тоа. Јас Бенфика ја играв 1, и не на сингл 10 000, туку со 5-6 тениси за 500 денари уплата. Ти пишав и пред некој ден, секој си има различен стил на играње, јас го почитувам твојот и баш ми се допаѓа што играш на прогресивни уплати, ама некој друг не игра така, не зборам за мене туку општо.
Значи, да преминам на главното, ме заеба Бенфика, ова е темата каде што може да се пожалам и не гледам ништо чудно во тоа. Да победеше Бенфика не верувам дека ќе пишеше оти си ја избегнал Бенфика пошо ти била сумњива или дека не играш такви коефициенти. Мислам дека ми ја сфаќаш поентата. :)
 
Член од
9 март 2013
Мислења
171
Поени од реакции
212
Види, сериозно не ме занима ти за колку играш и колкави коефициенти играш. Ако сакаш да споделиш слободно, има тема за тоа. Јас Бенфика ја играв 1, и не на сингл 10 000, туку со 5-6 тениси за 500 денари уплата. Ти пишав и пред некој ден, секој си има различен стил на играње, јас го почитувам твојот и баш ми се допаѓа што играш на прогресивни уплати, ама некој друг не игра така, не зборам за мене туку општо.
Значи, да преминам на главното, ме заеба Бенфика, ова е темата каде што може да се пожалам и не гледам ништо чудно во тоа. Да победеше Бенфика не верувам дека ќе пишеше оти си ја избегнал Бенфика пошо ти била сумњива или дека не играш такви коефициенти. Мислам дека ми ја сфаќаш поентата. :)
Кај виде прогресивна уплата?

Уплаќам посилен тикет кога сум во профит добар.

Мада 1.3 не мешам со ништо...

Да не ја пишеше бенфика со 1.3 колку пари ќе земеше помалце отколку со неа на тикетот?

Не дека нешто ти се противам или пак те навредувам...
Само сакам малце да придонесам до твојот начин на игра, пошто никој не се збогатил со 1.3 коеф... РЕАЛНО прајме муабет...

Еве ти добар пример, 9 утакмици по 1.3 = 10 коеф ....

2,1 - 2.2 коеф 3 утакмици се 10 коеф, што е пореално да погодиш?

Немој да ме сфаќаш погрешно.... 1.3 батали сериозно...
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.092
Поени од реакции
17.887
Кај виде прогресивна уплата?

Уплаќам посилен тикет кога сум во профит добар.

Мада 1.3 не мешам со ништо...

Да не ја пишеше бенфика со 1.3 колку пари ќе земеше помалце отколку со неа на тикетот?

Не дека нешто ти се противам или пак те навредувам...
Само сакам малце да придонесам до твојот начин на игра, пошто никој не се збогатил со 1.3 коеф... РЕАЛНО прајме муабет...

Еве ти добар пример, 9 утакмици по 1.3 = 10 коеф ....

2,1 - 2.2 коеф 3 утакмици се 10 коеф, што е пореално да погодиш?

Немој да ме сфаќаш погрешно.... 1.3 батали сериозно...
Во заблуда си пријателе... Од 3-4 1.3 коеф, колку пари се зема, изгледа ни самиот не си свесен...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom