Попис, права итн итн...

Статус
Затворена за нови мислења.

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.625
Поени од реакции
10.898
11ти октомври 2011 година, денот кога тргнавме по трнливиот и мачен пат да станеме малцинство во сопствената држава.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
сите што не се попишани....100 евра казна в општина. (y)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
сите што не се попишани....100 евра казна в општина. (y)
А тие што се два пати попишани? Замисли, им кажуваш дека си попишан во Скопје кај што седиш и ти викаат „Ако дечко, такви се процедурите“. Може јас у Скопје сум една личност, а дома друга а? Седи бе...
 

LGBT

Weird
Член од
20 јули 2011
Мислења
329
Поени од реакции
157
А тие што се два пати попишани? Замисли, им кажуваш дека си попишан во Скопје кај што седиш и ти викаат „Ако дечко, такви се процедурите“. Може јас у Скопје сум една личност, а дома друга а? Седи бе...
Ако, поубаво е по 2 пати да ги попишуваат Македонците отколку по неколку пати во Тетово Албанците. Тоа ни иде во прилог.
--- надополнето: Oct 11, 2011 11:44 AM ---
САД диктира, а Македонија успешно игра.
:tapp:
Sad but true.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.165
Поени од реакции
25.690
Пописот ќе заврши. Ова е само игра на Али и другарчињата, правење алиби за пописните резултати. Ама секое чудо за три дена.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Да, но што можеме ние обичните граѓани да направиме во врска со тоа?
Па моќта е токму во обичниот граѓанин. Тој дава власт, тој одзема власт. Кога Македончето би пружело отпор кон сите овие работи, и цврсто застане против овие "идеи" сигурен сум дека ништо нема да биде исто. Гледаш примери по Блискиот Исток и Азија дека народите собирија диктатори од власт, кои ја имаа апсолутната моќ барем 30 години. Египет, Либија, Сирија е блиску....
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
А тие што се два пати попишани? Замисли, им кажуваш дека си попишан во Скопје кај што седиш и ти викаат „Ако дечко, такви се процедурите“. Може јас у Скопје сум една личност, а дома друга а? Седи бе...
епа ти и така си два пати попишан, едниот попис дај му го на некој што ич не е попишан за да не плаќа казна :pos:
се зезам бе какво плаќање, какви глупости...само не верувам баш во веста т.е. дека пописот е стопиран
 

LGBT

Weird
Член од
20 јули 2011
Мислења
329
Поени од реакции
157
Па моќта е токму во обичниот граѓанин. Тој дава власт, тој одзема власт. Кога Македончето би пружело отпор кон сите овие работи, и цврсто застане против овие "идеи" сигурен сум дека ништо нема да биде исто. Гледаш примери по Блискиот Исток и Азија дека народите собирија диктатори од власт, кои ја имаа апсолутната моќ барем 30 години. Египет, Либија, Сирија е блиску....
Виде колку беа за протестот? Што мислиш, колку ќе излезат сега? Премногу политички полтрони, тоа е проблемот..
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Да им е... ја се на нив, како имаше услови 10 дена а сега наеднаш снема услови ? парите си ги собраа попишувачите и вие и ајде сега ќе стопираме здравје по 20-30 или месец дена ќе правиме нов. Ех Македонијо Македонијо кај ионака пописот беше скап сега 2x ќе го правиме.
Кои пари бе? 11 дена сам си плаќав превоз... 2 реони поминав а денар НЕМА
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Какви пари барате бе луѓе.Европа дава пари ДА но владата е паметна и си поставува административци и јавни личности да вршат попис и денар не им дава :)
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Луѓе, сфатете дека пописот не најбитната работа во државата и за секое соопшение од ДПК да отварате посебна тема.

Значи ги споив двете теми во едно, и за сите стопирања, стартувања на пописот пишувајте тука.

Само темата на ја трупајте со постови од типот дека албанците не ебат, затоа што има милион такви.

И на крајот, не ни се албанците криви, проблемот е што немаме капацитет и способност да го спорведеме пописот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom