Помош, софтверски проблеми и совети

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
те молам објасни како да инсталирам хр без форматирање ?
Ништо брат,штом го немаш Windows.old фолдерот ништо не правиш,тоа е тоа.Направи си бекап на тоа што ти треба и форматирај.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
18
Имам проблем со МСН-то. Откако ќе се логирам после некое време ме исклучува т.е. кај мене си седи уклучено (online/busy) а кај другите сум offline. Ако пробам да пишам кај некој несака. Треба да се одлогирам и пак да се логирам за да се опраи, а после некое време пак исто. Пробав со реинсталирање но не помага :/ ... Any idea ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Бравос бе батка. А да дајш еден Скреан Шот од Десктопот, баш би сакал да видам долу на таскбарот како изгледаат сите тие апликации отворени истоивремено.
Поздрав. Само напред.:smir:
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
ова е сликата http://img530.imageshack.us/i/65395619.png/, е ова чудо ми го дава ..:/
помош ?
Пробај вака,прво оди до странава - http://www.3dfxzone.it/koolsmoky/glide.html - симни го првиот линк (GLIDE2x™ 2.61.00.2604 and GLIDE3x™ 3.10.00.2610 binary (264kb zipped)),отпакувај и копирај ги овие два фајла - glide2x.dll и glide3x.dll во Windows/System32 папката,рестартирај па пробај да видиш дали има промена.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Пробај вака,прво оди до странава - http://www.3dfxzone.it/koolsmoky/glide.html - симни го првиот линк (GLIDE2x™ 2.61.00.2604 and GLIDE3x™ 3.10.00.2610 binary (264kb zipped)),отпакувај и копирај ги овие два фајла - glide2x.dll и glide3x.dll во Windows/System32 папката,рестартирај па пробај да видиш дали има промена.
пробав, пак ништо ..сепак фала ти.
ова ми го пишува :
GLW_StartOpenGL() - could not load OpenGL subsystem.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Display Driver Stopped Responding and Has Recovered

Ова ми се случува веќе месец дена, таман мислев дека го направив, и ете го пак. Причина која се појавува искрајно незнам, знае од чиста мира, знае додека гледам филм, буквално се уклучува кога сака и како сака. Прво почнува како снег на екранот, па после се појавува црн екран па се враќа во нормала. И кога ќе се врати доле го пишува горниот ерор. Но знае и да избаци BSD. Тестирав рам меморија и резултатите беа ОК, тестивар меморија на графичка и никакви проблеми не се појавија. Тестирав оптеретеност на графичка, не дигна повеќе од 46 степени,и проблемот не се појави. Како што кажав се појавува кога сака и како сака.

Проблемот исчезнува кога ќе ги избришам драјверите. Иначе имам GeForce 8600 GT. После бришењето се работи. Но ако инсталирам било какви драјвери од било која година и било кој производител, тогаш проблемот се појавува. Читав низ форумиве и викаат дека формат не помага. Исто така додавав и некој си вредности во регистрите, одеше супер 1-2 недели и ете го пак проблемот.

Има ли некој што знае што е, или барем имал искуство со вакви проблеми, бидејки Microsoft и Nvidia немаат решение за овој проблем
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Најбоље решение е да земеш ати графичка :) се зезам (или не?)

Иначе ова мене ми се дешаваше на стариот компјутер со FX 5500 еднаш на неколку месеци.. само додека играм игри така да не се позамарав да барам фикс.

Не сум ти од некоја помош со постов знам..

Што windows имаш патем?

[edit]прошалтав по нетов малце и најдов нешо... вреди да се проба
nvidia control panel -> manage 3d settings -> global settings -> power management mode -> prefer maximum performance
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Истиов проблем се појавува и кај Nvidia и кај Ati, така да тапа.
Сега читав, и проблемов не е решен од како излегла Vista -та, па се до денес. Стварно незнам што да кажам
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Тоа значи дека ти се загрева матичната, и за да не се рестарира комјутерот се ресетира графичката.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Истиов проблем се појавува и кај Nvidia и кај Ati, така да тапа.
Сега читав, и проблемов не е решен од како излегла Vista -та, па се до денес. Стварно незнам што да кажам

Јас знам, стави WIN7.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom