Помош, софтверски проблеми и совети

M

Mario Gómez

Гостин
Имам проблем опет.

Иам апарат олимпус и изгледа кабелчето се наполнало со вируси додека го користел друг, е сега можев да сликам а сликите сега неможам да ги стам во компјутер, со авг-то ги скенирав фолдерите со слики и кога се обидував да ги исчистам последните два вируса се блокира авг-то целосно а фолдерот со слики излегува ко нотепад документ... :S

E сега кога пробам да сликнувам не ми отвора, и неможам да сликам излегуе нешто " zastita od upisavanje"

Imat chare, Help! :/
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Зошто не ѓи покажува песните на Bearshare. И тие што ги тражам и ти што ги имам. А можам да ги селектирам а ги нема имињата.

Ова не е баш за оваа тема, ке пишам ако знае некој нека каже, Пред 4-5 дена имав проблем со интернетот значи кога отворав мозила кажува само нов таб и Untitled во Хром и во Опера вика дека немам интернет, ама кога го уклучив кабелот од интернетот во лаптоп се си беше супер, значи до интернетот не е. Вчера го форматирав се се врати во нормала цел ден добро, денеска пак истиот проблем, спор интернет,Untitleda кога го ставам во Лаптоп кабелот интернетот е супер нормален, Нз дали добро објаснив ова :) ајде ако некој ме разбрал нека пише зш многу глупо е ова.
Вас двајца не верувам дека некој ве сваќа што прашувате...

како да го средам проблемов! цело време антивирусов ми ја блокира страната на која идам, и мора да ја рестарторам мозилата?
А страната е???

ај дајте ми некое саглам програмче за мониторирање на температура на процесор а по можност и на графичка картица
Core Temp
Speedfan
EVGA Precision Tool

Боби[Мкд];3907313 напиша:
Имам проблем опет.

Иам апарат олимпус и изгледа кабелчето се наполнало со вируси додека го користел друг, е сега можев да сликам а сликите сега неможам да ги стам во компјутер, со авг-то ги скенирав фолдерите со слики и кога се обидував да ги исчистам последните два вируса се блокира авг-то целосно а фолдерот со слики излегува ко нотепад документ... :S

E сега кога пробам да сликнувам не ми отвора, и неможам да сликам излегуе нешто " zastita od upisavanje"

Imat chare, Help! :/
Прво и најважно, 90% сум сигурен дека кабелот ти е полн со вируси (нека ме поправи некој ако грешам :pos:)
А да ја тргнеш заштитата од картичката што ја користиш во апаратот? Има едно како прекинувач од страната на картичката.

зошто не ми функционира маусот на safe mode ???????????
Што проба до сега (ако воопшто си пробал нешто)? Или виде не функционира и одма бараш помош?
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Боби[Мкд];3907313 напиша:
Имам проблем опет.

Иам апарат олимпус и изгледа кабелчето се наполнало со вируси додека го користел друг, е сега можев да сликам а сликите сега неможам да ги стам во компјутер, со авг-то ги скенирав фолдерите со слики и кога се обидував да ги исчистам последните два вируса се блокира авг-то целосно а фолдерот со слики излегува ко нотепад документ... :S

E сега кога пробам да сликнувам не ми отвора, и неможам да сликам излегуе нешто " zastita od upisavanje"

Imat chare, Help! :/
Explain me that pleeeez!!!!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Explain me that pleeeez!!!!
Pa aparatot dodeka ne sum bil doma go koristele povekjemina i go stavale na nezastineni kompjuteri.

Sega problemot e shto dva virusa ne se brishat nikako, a iam original AVP, sve mu e updejtirano i sredeno.


@Korun, koja zashtita na karticata zhiti se? nema nishto :)

--- надополнето ---

I dali ke mozam ako nabavam chitach na karticki da gi izvadam slikite, oti tie se vazhni, zaebi aparatot. :pos:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Боби[Мкд];3907880 напиша:
Pa aparatot dodeka ne sum bil doma go koristele povekjemina i go stavale na nezastineni kompjuteri.

Sega problemot e shto dva virusa ne se brishat nikako, a iam original AVP, sve mu e updejtirano i sredeno.


@Korun, koja zashtita na karticata zhiti se? nema nishto :)

--- надополнето ---

I dali ke mozam ako nabavam chitach na karticki da gi izvadam slikite, oti tie se vazhni, zaebi aparatot. :pos:
За ова викам:



И не биди смешен со тоа кабелот :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Okej smart boys, znaci ne beshe toa sho vikash.

Go odnesov na drugar koj ima photo studio i neznam simna nekoe programce gi izvadi slikite ja formatira kartickata i sega nema nishto...

Znaci ne e toa :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Боби[Мкд];3908131 напиша:
Okej smart boys, znaci ne beshe toa sho vikash.

Go odnesov na drugar koj ima photo studio i neznam simna nekoe programce gi izvadi slikite ja formatira kartickata i sega nema nishto...

Znaci ne e toa :)
Епа гравот дома ми е, немам тука на што да гледам.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Боби[Мкд];3907880 напиша:
Pa aparatot dodeka ne sum bil doma go koristele povekjemina i go stavale na nezastineni kompjuteri.

Sega problemot e shto dva virusa ne se brishat nikako, a iam original AVP, sve mu e updejtirano i sredeno.


@Korun, koja zashtita na karticata zhiti se? nema nishto :)

--- надополнето ---

I dali ke mozam ako nabavam chitach na karticki da gi izvadam slikite, oti tie se vazhni, zaebi aparatot. :pos:
Пријателе во секој случај неможе кабел да фати вирус.
Друга ствар, земи ја картичката во раце, пиновите да ти бидат одоздола, да глеаш на налепницата правилно, на левата страна треба да има едно као резе малецко, шо се мрда на едниот крај е заклучена картицата, на другиот одклучена.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Здраво вака знае ли некој програма со која ќе можам да го залепам преводот на филмот ? Само да не биде AutoGK пошто со таа програма се лепи преводот ама нема никакво подесување, ја сакам да го направам поголем преводот ама не бива, во секој случај ако знае некој како да го направам преку аутоГК нека ми каже или пак некоја друга програма.....
 
T

Tetro

Гостин
Здраво вака знае ли некој програма со која ќе можам да го залепам преводот на филмот ? Само да не биде AutoGK пошто со таа програма се лепи преводот ама нема никакво подесување, ја сакам да го направам поголем преводот ама не бива, во секој случај ако знае некој како да го направам преку аутоГК нека ми каже или пак некоја друга програма.....
Најпрофесионална програма за лепење на преводи
http://www.ulead.com/

Не би ја препорачал на рекреативци кои мислат дека со клик ќе завршат работа. :)
 

mikki

FeRRuM
Член од
15 мај 2009
Мислења
74
Поени од реакции
0
me interesira dali na primer kako sto vnesuvas nekoj text,zbor na google moze da vidis sto e toa i sliki od nego ,primer kakov ti e kompjuterot i ti dava sliki od nego performanci SE
taka da vneses slika nekade i da ti dade podatoci za toa sto e na slikata nekoj program ili nekoja strana ne znam ima li nes takvo i sto e ,znae nekoj??pls
moze i ne e za tuka temava no me int. mnogu pa ako moze da objasni nekoj
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
Dali nekoj ima krak ili seriski kod za NOD32 Antivirus 4 ,verzija 4.0.474.0?? aj neka pise na pp ako ima nekoj,fala

najdov kod, ok e :):):):)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Епа вака, иако е малце поврзано со игри, проблемот мислам дека спаѓа тука поради тоа што е од виндоусот не од играта.
Користам оперативен систем Windows XP. Тазе иснталиран, вчера правев формат :) Е сега инсталирав една онлајн игра и кога пробувам да ја вклучам, ми се појавува Ерор.

Microsoft Visual C++ Runtime Library

Runtime Error!

Program:>>> Фолдерот каде што е инсталирана играта.

R6002
floating point not loaded!

Има опција да стиснам ОК и тоа ми ја гаси играта. Е сеа пробав и со Емулатор за NES и GBA и одкако ќе стиснам Х за да ги изгасам се појавува истиов Ерор. Побарав малце на гугл и ми вика дека ова било проблем со регистрите. Симнав Регистри Клинер ко божем ФРИ... скенираше и .!. мора да го платам за да ги среди демек. Пишуваше дополнително можете да ја избришете апликацијата комплетно и да ставите нова копија во вашиот Компјутер. Одам ја Адд/Римув програмс и ја вадам играва. Ставам нова инсталација. ИСТО. За малку ќе заборавев. Знаете на онлајн игрите како уствари треба да ви се КОНЕКТИРА на серверот за да види дали има апдејт па да стиснете СТАРТ ГЕЈМ. Епа ако јас ја пуштам инсталацијата на играта, и ја стартувам играта ДОДЕКА се инсталира (значи нова копија се инсталира во ИСТИОТ фолодер каде што е оваа што ме заебава) тогаш не прави проблем и работи. Влегувам во играта, стискам кансел на инсталацијата, и додека сум во играта немам проблем. Потоа Ја гасам играта и за да можам да влезам пак, морам да ја стартувам инсталацијата од поново xD Е ај помош ако може некој нека каже. Ако не ќе си праам инстал на секое :) Поздрав
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Имам некој проблем изгледа е само со мозилата, не ми отвара ништо. Интернет конекцијата ми е добра, уклучена сум на скајп, еве, сега инсталирав хром, на хромот ми отвара се', а на мозилата не мрда. И, кога отвара, често се случува кога листам надоле да се заглави на секунда-две (горе се покажува not responding) и после си продолжува, ама иритира зашто се' почесто се случува тоа. Ја преинсталирав, ама пак истото. До што може да е тоа? Компјутерот ми е добар, друго се' си работи како што треба, само ова е проблем и ме иритира ептен. Решење anyone? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom