Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Кога пробам да го инсталирам новиот месенџер ми се појавува ова „Not a valid Win32 application“ што е проблемот? :)
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Кога пробам да го инсталирам новиот месенџер ми се појавува ова „Not a valid Win32 application“ што е проблемот? :)
Претпоставувам си го избришал и оној стариот виндоус месенџер што оди со виндоусот па затоа ти праи проблем или не си го спуштил целосно!
Исчисти го кешот и доунлод хистори и спушти го одново и кога го спушташ види дали е наменет за твојот ОС и дали го подржува истиот!
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Претпоставувам си го избришал и оној стариот виндоус месенџер што оди со виндоусот па затоа ти праи проблем или не си го спуштил целосно!
Исчисти го кешот и доунлод хистори и спушти го одново и кога го спушташ види дали е наменет за твојот ОС и дали го подржува истиот!
Само што го форматирав компјутерот не сум бришал ништо. Пробав со бришење на кешот ама пак исто, и за мојот ОС симнувам. :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Само што го форматирав компјутерот не сум бришал ништо. Пробав со бришење на кешот ама пак исто, и за мојот ОС симнувам. :)
Ако имаш ХР не можеш да инсталираш Live Messenger 2011 (втор пат)
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
може мала помош? малце по комплициран проблем имам ама неможам да најдам соодветен програм да го средам
Вака.. имам јузер манјуал за сајзер не е битно али ПДФ формат е.. е сеа не е текст него слики се во него т.е од оригинално усер мануал е скенирано и автоматски ко слики ги дава Е сеа.. мене ми треба некое програмче за препознавање на карактери т.е да го експортирам од пдф у ворд.. најдов ја еден конвертор и тоа ABBYY Fine Reader али тој може само една страница да ја препознае со карактери а ја имам 170 и си имам проблем.. ако има некој вакво програмче слично да ми даде шо не бара сериски или било какви тракатанци би ви бил благодарен многу
 
T

Tetro

Гостин
може мала помош? малце по комплициран проблем имам ама неможам да најдам соодветен програм да го средам
Вака.. имам јузер манјуал за сајзер не е битно али ПДФ формат е.. е сеа не е текст него слики се во него т.е од оригинално усер мануал е скенирано и автоматски ко слики ги дава Е сеа.. мене ми треба некое програмче за препознавање на карактери т.е да го експортирам од пдф у ворд.. најдов ја еден конвертор и тоа ABBYY Fine Reader али тој може само една страница да ја препознае со карактери а ја имам 170 и си имам проблем.. ако има некој вакво програмче слично да ми даде шо не бара сериски или било какви тракатанци би ви бил благодарен многу
Го користам ABBY Fine Reader 10 и одлично функционира.
Имав за едитирање книга од преку 300 страни, ја отворив и ја среди програмчето за помалку од саат време.
Не е многу сложена програмата, освен ако си ептен нуб, тогаш користи туторијал, што да ти кажам?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Го користам ABBY Fine Reader 10 и одлично функционира.
Имав за едитирање книга од преку 300 страни, ја отворив и ја среди програмчето за помалку од саат време.
Не е многу сложена програмата, освен ако си ептен нуб, тогаш користи туторијал, што да ти кажам?
прочита шо пишав? од 170 страни ми дава само првата да ја зачувам не е регистриран а неможам ни да најдам крак или сериски број.. ако имаш да ми даде давај ке завршам табота и те како !!!
 
T

Tetro

Гостин
прочита шо пишав? од 170 страни ми дава само првата да ја зачувам не е регистриран а неможам ни да најдам крак или сериски број.. ако имаш да ми даде давај ке завршам табота и те како !!!
Прочитав што напиша и добро те сватив.
ПП линк и то.
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
Зошто не ѓи покажува песните на Bearshare. И тие што ги тражам и ти што ги имам. А можам да ги селектирам а ги нема имињата.
 
Член од
10 август 2010
Мислења
323
Поени од реакции
138
Ова не е баш за оваа тема, ке пишам ако знае некој нека каже, Пред 4-5 дена имав проблем со интернетот значи кога отворав мозила кажува само нов таб и Untitled во Хром и во Опера вика дека немам интернет, ама кога го уклучив кабелот од интернетот во лаптоп се си беше супер, значи до интернетот не е. Вчера го форматирав се се врати во нормала цел ден добро, денеска пак истиот проблем, спор интернет,Untitleda кога го ставам во Лаптоп кабелот интернетот е супер нормален, Нз дали добро објаснив ова :) ајде ако некој ме разбрал нека пише зш многу глупо е ова.
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
како да го средам проблемов! цело време антивирусов ми ја блокира страната на која идам, и мора да ја рестарторам мозилата?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ај дајте ми некое саглам програмче за мониторирање на температура на процесор а по можност и на графичка картица
 

Kajgana Shop

На врв Bottom