Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Скајп-ов редовно ми замрзнува, т.е не сака да ги прати моите мислења,ме дава appear offline и така...Се работи за најновата верзија,и за виндоус 7...Што може да кочи,ова веќе стварно иритира???
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ај ако може некој да ми каже што е ероров? Ептен ме нервира, многу често ми излегува.
Оди во RUN и пиши msconfig, оди во Startup, најди го тоа c.exe (ако го има) и одштиклирај го. Направи си рестарт на РС.

Имаш Service Pack 3?
Пробај инсталирај го ова, направи рестарт па после види дали ќе те зеза.

Ако те зеза, дај скриншот од пораката што ти ја јавува.

Скајп-ов редовно ми замрзнува, т.е не сака да ги прати моите мислења,ме дава appear offline и така...Се работи за најновата верзија,и за виндоус 7...Што може да кочи,ова веќе стварно иритира???
Оваа е најновата верзија, јас ја користам на 7, нема гајле:

Skype 4.2.0.141 Beta

Ако веќе ја имаш оваа, бриши ја со (пример) Revo Uninstaller па после стави ја претпоследната верзија

Skype 4.1.0.179
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
леле, сега кога играв дота од еднаш се исклучи и во син прозорец нешто пишеше, ама не разбирам многу енглиш и на почетокот нешто пишашe DEMAGE computer, така некако..:(
што му бидело?
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
На кој оперативен систем си?



Сега го приклучуваше интеренетот или? Да не имаш 2 телефони и модем поврзано со 1 сплитер?

Gotovo go srediv ... host error services nesto win32 mi pokazuvase, go instalirav patchot za sp 2 na microsoft :)
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
Помоош..
Пред некој ден ставив XP..
Напунив со игри, и инсталирав драјвери од маусот (X7) (X-710BFS)(со кои порано не сум имал никакви проблеми, долго време..)
Сега.. Имам некои проблеми со маусот..
На одредени игри (Поточно на Counter Strike 1.6 и GunZ (и двете пукачки))(а не прави проблем на стратегии и MMO(игри на кои не користам WASD за движење)), маусот понекогаш замрзнува... Маусот всушност работи(пуштен е ласерот), но не реагира на движење и кликови.. Еднаш решив да спуштам играта додека ми е замрзнат маусот..
Маусот беше во горен лев агол, и многу малку се померуваше, веднаш се враќаше на место(на таскбар се гледа дека е сеуште селектирана играта...).. Направив Alt+Tab.. И на мозила иде супер..(тоа имав пуштено).. Вратив у игра, и иде супер..
Така се дешава повеќе..
А понекогаш, кога спуштам игра, маусот стои на средина и не мрда..
Ова никогаш не ми се случува кога не играм игри, или кога играм игри на кои не се користи WASD за движење(2 игри имам такви, на 2 кочи.. додека на други не кочи. логично нели?)

Помош?
Порано немало вакви проблеми...
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
леле, сега кога играв дота од еднаш се исклучи и во син прозорец нешто пишеше, ама не разбирам многу енглиш и на почетокот нешто пишашe DEMAGE computer, така некако..:(
што му бидело?
BSOD? :-D

Види таму скренирај да не имаш вируси..

Помоош..
Пред некој ден ставив XP..
Напунив со игри, и инсталирав драјвери од маусот (X7) (X-710BFS)(со кои порано не сум имал никакви проблеми, долго време..)
Сега.. Имам некои проблеми со маусот..
На одредени игри (Поточно на Counter Strike 1.6 и GunZ (и двете пукачки))(а не прави проблем на стратегии и MMO(игри на кои не користам WASD за движење)), маусот понекогаш замрзнува... Маусот всушност работи(пуштен е ласерот), но не реагира на движење и кликови.. Еднаш решив да спуштам играта додека ми е замрзнат маусот..
Маусот беше во горен лев агол, и многу малку се померуваше, веднаш се враќаше на место(на таскбар се гледа дека е сеуште селектирана играта...).. Направив Alt+Tab.. И на мозила иде супер..(тоа имав пуштено).. Вратив у игра, и иде супер..
Така се дешава повеќе..
А понекогаш, кога спуштам игра, маусот стои на средина и не мрда..
Ова никогаш не ми се случува кога не играм игри, или кога играм игри на кои не се користи WASD за движење(2 игри имам такви, на 2 кочи.. додека на други не кочи. логично нели?)

Помош?
Порано немало вакви проблеми...
Пробај извади го и стави го маусот у куќиштето додека си во игра..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Помоош..
Пред некој ден ставив XP..
Напунив со игри, и инсталирав драјвери од маусот (X7) (X-710BFS)(со кои порано не сум имал никакви проблеми, долго време..)
Сега.. Имам некои проблеми со маусот..
На одредени игри (Поточно на Counter Strike 1.6 и GunZ (и двете пукачки))(а не прави проблем на стратегии и MMO(игри на кои не користам WASD за движење)), маусот понекогаш замрзнува... Маусот всушност работи(пуштен е ласерот), но не реагира на движење и кликови.. Еднаш решив да спуштам играта додека ми е замрзнат маусот..
Маусот беше во горен лев агол, и многу малку се померуваше, веднаш се враќаше на место(на таскбар се гледа дека е сеуште селектирана играта...).. Направив Alt+Tab.. И на мозила иде супер..(тоа имав пуштено).. Вратив у игра, и иде супер..
Така се дешава повеќе..
А понекогаш, кога спуштам игра, маусот стои на средина и не мрда..
Ова никогаш не ми се случува кога не играм игри, или кога играм игри на кои не се користи WASD за движење(2 игри имам такви, на 2 кочи.. додека на други не кочи. логично нели?)

Помош?
Порано немало вакви проблеми...
Смени си USB порт и не ги ставај драјверите, немаш потреба.
И ако ти свети од доле, не е ласерски :smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Момци ајде малку помош..кажете некој добар антиспајвер пошо пред тоа имав спајвер доктор и почна нешто да ме зеза...кажете некој друг.
 
D

DartWader

Гостин
Момци ајде малку помош..кажете некој добар антиспајвер пошо пред тоа имав спајвер доктор и почна нешто да ме зеза...кажете некој друг.
Malwarebytes - http://www.malwarebytes.org/

Ad Aware - http://www.lavasoft.com/

Spy bot search and destroy - http://www.safer-networking.org/index2.html


Овие се добри башка имаат бесплатни верзии.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Пробај инсталирај го ова, направи рестарт па после види дали ќе те зеза.

Ако те зеза, дај скриншот од пораката што ти ја јавува.


Пробав да го инсталирам и еве...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom