Помош, софтверски проблеми и совети

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Ти симнуваш HD филмови, тие се во MKV формат.

Многу повеќе ти се исплати (побрзо, поефикасно, помалку GB) да си симнеш или DVDRip или BRRip филмови, зафаќаат од 700 до кај 1.5-2 GB и ќе ти ги пушта на твоето DVD.
Па не би рекол дека е побрзо и помалку ГБ. Мкв филмовите се од 300-400 МБ и се со подобар квалитет на слика:helou:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.018
Проблеми со принтерот/скенерот откако инсталирав 7ца.
Помош.

Патем, имам 7ца инсталирано, чаре некое за да проработи чудово?
 
I

Intex

Гостин
Проблеми со принтерот/скенерот откако инсталирав 7ца.
Помош.

Патем, имам 7ца инсталирано, чаре некое за да проработи чудово?
Драјверите шо се на дискот се компитабилни со Виста, а не и со 7-ца. Побарај драјвери по интернетот кои се компатабилни за седмица.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Управувачкиот софтвер (анг. driver) на уредот е за Windows XP. Треба за Windows Vista/7.

http://www.epson-europe.com/
оди на Support -> United Kingdom (или Croatia) и барај по модел.
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Како можам да го исчистам компјутерот од фајловите кои непотребно зафаќаат место во системот? Освен Disk Cleanup има некоја друга опција?
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
некои фолдери ги ставив да бидат Hidden, и сега идам во Tools-Folder options-View. и таму стои do not show hidden files, i jas go stavam show hiden files i Ok i pak gi nema fajlovite. i koga ke otidam pak vo Tools-Folder options-View pak stoi do not show hiden folders. Sto da pravam???
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Проблеми со принтерот/скенерот откако инсталирав 7ца.
Помош.

Патем, имам 7ца инсталирано, чаре некое за да проработи чудово?
Овде види
http://www.epson.co.uk/Printers-and-All-In-Ones/Inkjet/Epson-Stylus-SX105/Drivers-Support?target=article&extn=.html&articleId=3394

дали за твојот модел има драјвери!


Потоа во search на истата страна пиши го твојот модел разгледај малку и лесно ќе ги најдеш драјверите за седмица, на тој начин јас си најдов драјвери за мојот епсон принтер-скенер стар 4 години иако и самата седмица уредно го препозна и инсталира принтерот, но мене ми требаа дополнителните функции што ги имаат специјализираните драјвери.
 
B

BELIEVE ME

Гостин
Да дадете некоја програма преку која ќе мозе да се слуша музика, да се гледа видео и да мозат да се забавуваат и во спротивно да се забразуваат видеата.................
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Па не би рекол дека е побрзо и помалку ГБ. Мкв филмовите се од 300-400 МБ и се со подобар квалитет на слика:helou:
Да не си грешка нешто?

Ај ете, најди ми го било кој дел на SAW во HD (значи .mkv формат) и да биде околу 300-400 МВ ама да има КВАЛИТЕТ (720р) и се тоа што треба... :helou:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Па не би рекол дека е побрзо и помалку ГБ. Мкв филмовите се од 300-400 МБ и се со подобар квалитет на слика:helou:
Кај ќе најдеш mkv format на филм од 300-400 МБ жити се? Дека се со подобар квалитет на слика да, но дека се 300-400 МБ...:nesvest:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Да не си грешка нешто?

Ај ете, најди ми го било кој дел на SAW во HD (значи .mkv формат) и да биде околу 300-400 МВ ама да има КВАЛИТЕТ (720р) и се тоа што треба... :helou:
Кај ќе најдеш mkv format на филм од 300-400 МБ жити се? Дека се со подобар квалитет на слика да, но дека се 300-400 МБ...:nesvest:
Еве јас од каде симнувам мкв филмови!

Ме мрзи сега да барам низ 20 страни дали го има Пила, ама филмовите се мкв и се 300-400 мб!
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Еве сега пак се појави ова, сега овој пат со слика ке видите и кажете.
ова што пише најодгоре to prevent to your computer, не успеав demage да се слика.
па пише: prevent demage to your computer.
Ај помош.:Фала::Фала:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Еве јас од каде симнувам мкв филмови!

Ме мрзи сега да барам низ 20 страни дали го има Пила, ама филмовите се мкв и се 300-400 мб!
Мене ми стои дека еден дел е 300-400 МБ бидејќи гледам дека филмовите се download-ираат od rapidshare. А целиот филм мислам дека е повеќе, досега не сум сретнал цел филм во mkv format од 300-400 МБ.:toe:

Еве сега пак се појави ова, сега овој пат со слика ке видите и кажете.
ова што пише најодгоре to prevent to your computer, не успеав demage да се слика.
па пише: prevent demage to your computer.
Ај помош.:Фала::Фала:
Скенирај го целиот компјутер ( сите партиции ) и ако најде некој вирус исчисти ги, ако не најде ништо а продолжи да ти се појавува синиот екран тогаш не би било лошо да направиш еден format.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom