Помош, софтверски проблеми и совети

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Среќна нова година на сите и се најубаво. Ај ако може некој да ми препрорача добро програмче за враќање на податоци. Да не е Recuva и File Recover. :) :smir::smir::smir:
Hiren's boot cd далеку подобро од сите останати барем според мене ..
Доколку неможеш да се снајдеш со него прашај ке ти објаснам.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.251
Ок момци, мислим дека знам од дека ќе бајдем од тие модемите што ги даваа од T-Home.
Сга едно поидиотско прашање.. Како да вклучим камерата на лаптоп hp compact 610? (имам драјвер инсталирано)
Код:
To turn on an HP webcam: 
1. Go to QuickPlay (press the blue-lighted button above the F3 key (or next to the power button)). 
2. When QuickPlay shows up, there is a row of six icons across the bottom of the screen: click on the second one from the left (the one with the photo-movie_reel-music_notes). 
3. A window with three 'frames' shows up. On the left frame there are six items: the fifth one should say 'HP Webcam'. Click on it. 
4. The webcam's blue LED light should now be turned on. There should be a rectangle with dimensions of ratio 1:2 which should show what the camera is sensing. 
5. There is a row of seven buttons above that rectangle: the seventh is for taking snapshots and the sixth for recording videos. 
6. Videos and pictures are saved at: 
Pictures -- C:\Users\Public\Public Pictures\My Snapshots 
Videos -- C:\Users\Public\Public Videos\HP Webcam
:helou::helou::helou:
 

Borsalino

Borsalino
Член од
21 декември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
здраво и среќна нова 2010 на сите
имам проблем // не знам како да го избришам следниот фајл DeltaForceSetup-dm.exe
некни пробав да ја доунлодирам играта ама се појавија некои проблеми и сега бришејќи само овој фајл остана и никако да го избришам
please нека ми помогне некој побрзо...............
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.251
здраво и среќна нова 2010 на сите
имам проблем // не знам како да го избришам следниот фајл DeltaForceSetup-dm.exe
некни пробав да ја доунлодирам играта ама се појавија некои проблеми и сега бришејќи само овој фајл остана и никако да го избришам
please нека ми помогне некој побрзо...............
Ќе го избришеш со Unlocker! Инталирај го програмов и ако ти каже дека не може да се избрише, ќе се појави Unlocker каде треба да избереш дејство(rename, delete....). Ќе се снајдеш!
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
79
среќна нова година на сите.
Знае ле некој како да го исклучам тај звуко „тк“ секој пат ко отворам фолдер или ко идам Back на Windows xp? Тражих го у Sounds ама неможех да го најдам.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
среќна нова година на сите.
Знае ле некој како да го исклучам тај звуко „тк“ секој пат ко отворам фолдер или ко идам Back на Windows xp? Тражих го у Sounds ама неможех да го најдам.

Ke ojs vo Windows i ke baras media.Tamu imat Windows Ding i Windows Navigation Start,tie ke gi izbrisis i svrsena rabota.Inace kopirajsi gi nekade za sekoj slucaj.Ova ti go kazvam od win 7 deka jas imam takov a toj e slicen na vista taka da vidi.
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
179
Поени од реакции
18
Со која програма најдобро се лепат преводи.. ? (на филм)
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Дечки имам проблем со компјутеров па овде ќе прашам.
Денес пробав да играм игра на компјутер AOM или Рјс оф нејшнс :)
сакав да ги играм после долго време, не беа вклучени можеби 1 година и кога ги стартирам ми вика MSXML 4.0 is not installed correct и дека тоа е потребно за да почнат игрите

а што е ова и како јас го немам инсталирано коректно??
и дали може да се поправи или не?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не ти треба програма. Еве ти тука едно туторијалче :smir:
Не бара да СТАВИ превод на филм, туку да ЗАЛЕПИ превод, значи да нема фајл со превод, туку само еден видео фајл, и на него да е ПРИЛЕПЕН преводот. За тоа треба програмче.

Дечки имам проблем со компјутеров па овде ќе прашам.
Денес пробав да играм игра на компјутер AOM или Рјс оф нејшнс :)
сакав да ги играм после долго време, не беа вклучени можеби 1 година и кога ги стартирам ми вика MSXML 4.0 is not installed correct и дека тоа е потребно за да почнат игрите

а што е ова и како јас го немам инсталирано коректно??
и дали може да се поправи или не?
Симни од овде тоа што ти треба, инсталирај и види што ќе биде.
 

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
Ej значи го скенирав пц-то со мелвербајтс, анти мелвер.
Еве што добив
 

Kajgana Shop

На врв Bottom