Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
23 декември 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Имам еден проблем:

По грешка стиснав delete на еден важен фолдер од УСБ, бидејќи беше малку поголем избришан е, но го нема во Recycle Bin постои барем некаква надеж да го најдам фолдерот? :nesvest:

Симни го и инсталирај го Advanced File Recovery.

http://advanced-file-recovery.com/
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Ај пробај и пиши што си направил:smir:
Старава графичка беше нешто расипана и не можев да играм игри понови од 2006 год некаде,вазно кантер можев и гта са.И ај реков ке ја пробам сега и само шо ја пуштив нешто кулерот не работаше и немав слика,ај кладов конвентор на графичката за екранот шо е и дојде слика ама пак нешто ми замириса и го исклучив компјутерот одма.Гледам смрдит графичката,па сега гјубрето ја барат ама не ја давам нека сејт ке извам нешто од неа.:vozbud: :toe:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Малку помош во врска со Microsoft Office 2007, при инсталирање стигнува до пола и ми излегува Cannot find WW/EnterWW.cab. while installing Office Enterprise 2007

Чаре :nesum:

 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Можно е да има оштетени фалјови во случај тој што ти го дава инсталирај на друг компјутер види дали ќе се среди или со нова копија. Понекогаш едноставни се решенијата.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Можно е да има оштетени фалјови во случај тој што ти го дава инсталирај на друг компјутер види дали ќе се среди или со нова копија. Понекогаш едноставни се решенијата.
Ова е втор Office 2007 кај што го прави истиот проблем.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Ова е втор Office 2007 кај што го прави истиот проблем.
А да пробаш да го изрежеш па директно од ЦД да инсталираш.....само после режењето обавезно направи верификација (проверка за исправност) на цд-то.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.217
Поени од реакции
2.298
Кога симнувам некои зипувани фајлови, како беше процедурата за да ги средам тие фајлови, да го одзипувам ? Ако може нека објасни некој со слики. Поздрав
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Кога симнувам некои зипувани фајлови, како беше процедурата за да ги средам тие фајлови, да го одзипувам ? Ако може нека објасни некој со слики. Поздрав
Десен клик на фајлот и одбираш Extract Here :)

Ако нешто не ти е јасно ОБЈАСНИ ПОДЕТАЛНО И ПОУБАВО каков проблем имаш.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.217
Поени од реакции
2.298
Десен клик на фајлот и одбираш Extract Here :)

Ако нешто не ти е јасно ОБЈАСНИ ПОДЕТАЛНО И ПОУБАВО каков проблем имаш.
Пробував да го симнам овој програм за речник и превод на повеќе јазици „dictionary and translation tool“ го симнав и ми го даде така како зипуван фаил стиснав на Extract ама џабе пак ме зезаше нешто, незнам што е проблемот. Ако знаеш ти кажи ми некој друг таков сличен програм за превод на повеќе јазици.
Само да не биде тој што е за firefox Mozila затоа што јас користам опера. Фала однапред, поздрав.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Не е за тука прашањево, ама не знаев кај да прашам. Како може да го проширам ова на FL Studio?



Мислам на она црвеното што е селектирано.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Кога одзипувам поголеми winrar се појавува некој проблем. Пишува "The volume is corrupt ". Може ли некој да ми помогне како да го средам тоа ?
 
?

..........

Гостин
Не е за тука прашањево, ама не знаев кај да прашам. Како може да го проширам ова на FL Studio?



Мислам на она црвеното што е селектирано.
Ако мислиш да го прошириш, како прозорец, немо0жеш така,

Само кога додаваш, или работиш со повеке, звуци, нели се редат надолу..
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Aj pomognete mi mene.Na stariot hdd imam instalirano kubuntu a na noviot si e windows 7,deneska zedov kabel crvenion so e za hardiskot da go povrzit so maticnata deka samo eden imav i gi povrzav hardiskovite,ama nemat da odberam windows 7 ili kubuntu.CARE!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom