Помош, софтверски проблеми и совети

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
Ама прочитав дека е фалс позитив.Сеа што да правам?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Не бара да СТАВИ превод на филм, туку да ЗАЛЕПИ превод, значи да нема фајл со превод, туку само еден видео фајл, и на него да е ПРИЛЕПЕН преводот. За тоа треба програмче.
Солидно програмче за таа работа е....

Ultra Video Joiner

со два три клика тоа програмче мене многу работа ми има завршено
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Симињам Windows 7, сакам да го изрежам, за да го средам едниов шпорет кај мене.

Како да го изрежам ? Како bootable cd, или ?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ај некој нека ми каже нешто за csrss.exe ... читам негде дека е вирус, тројан, а пак негде пишува дека си е нормален процес. Е или не вирус? :) :smir::smir::smir:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ај некој нека ми каже нешто за csrss.exe ... читам негде дека е вирус, тројан, а пак негде пишува дека си е нормален процес. Е или не вирус? :) :smir::smir::smir:
Сепак не е тројанец, Client Server Runtime process процес од Windows.
Исто како што забележав не е препорачливо да биде стопиран бидејќи е критичен процес во оперативен а и дава грешка Unable to Terminate Process "This is a critical system process" ако пробаш преку таск менаџер.
 

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
Значи ми треба програма (сигурен сум дека има), со која можам да ставам програми на листа и да излегуваат во хедерот на десктопот како во форма на forum.kajgana.com тоа што има да бираш.
..

Значи нешто слично на оваа.
Фала однапред.
И да ми кажете дали ке конфликтира инсталацијата со касперски?
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.700
Поени од реакции
13.353
Имам дома еден куп песни во компјутеров. Е сеа проблемот е што некои се троа тивки, (значи зборам нешто како Еванесенс и тој тип на музика - што треба да грми коа свири) а некои се гласни. Сакам да го изедначам тонот (сите песни да ми бидат со една гласност). Дали постојат програми и кои?
Any solutions about this problem?
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Any solutions about this problem?
Симни си го MP3Gain, бесплатно програмче, и ќе ти се реши проблемот. Со помош на него, можеш да видиш која е моменталната јачина на песните, и да ја зголемиш/намалиш вредноста. Што е најдобро, програмчето секогаш ти покажува до која вредност е оптимално, односно, ти обележува кога над одредена вредност би почнало да крчи/да прикрива едни звуци, за други да се слушнат.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Значи ми треба програма (сигурен сум дека има), со која можам да ставам програми на листа и да излегуваат во хедерот на десктопот како во форма на forum.kajgana.com тоа што има да бираш.
Симни си ObjectDock.
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
знае некој да ми одговори?
Можеш да црташ цртички колку сакаш ... ако сакаш некоја конкретна буква тогаш ископирај ја од Character map (кај XP е во start>all programs>accessories>system tools>character map) или директно од Word мислам дека беше нешто во стил Insert>sharacter/symbol

Ако не е тоа, објасни поточно какви цртички сакаш да црташ.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.531
Поени од реакции
4.361
Имам проблеми со читање на цедиња...обични цедиња чита се е ок...ама двд цедиња не чита...кога ставам двд цеде, не ни брчи...да не треба некој драјвер да се инсталира нешто таква работа? Иначе имам LG dvd rom
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
знае некој да ми одговори?
Пробај преку equation но тамо може само точка да ставиш а цртата доаѓа понастрана, а имаш и некои знаци во Symbol можеби ќе најдеш тамо, ако ти е за е го имаш сигурно во Symbol


е со црта се наоѓа Insert>Symbol, и треба во Subset (десно горе) да избереш Latin-1. Тамо сигурно ќе најдеш е со црта сакаш од лево сакаш од десно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom