Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Дали наставката на фајлот е .исо?
Сигурно ли си симнал добар фајл? Да не не е во ред фајлот?
Пробај Браус ЦД да направиш да видиш дали ќе ти отвори нешто.


А инаку другар за програмче за download и upload и јас барав. Можеби затоа што побарав само 10тина минути не најдов нешто асално, но не ми се ни трошеше повеќе време за тоа. Ако има некој да препорача нешто што е во ред и мене ме интересира.
Поздрав.
Да дообјаснам во негово име-се надевам Неон нема да се налути :smir:
Се работи за мини имиџ (mds, mdf) фајл, тие мини имиџи од неколку мега се користат за симулација на диск од (најчесто) игра од неколку гига која бара диск за да се стартува. Не знам дали некој друг пробал да отвори ваков фајл, мене исто не ми успеа
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Да дообјаснам во негово име-се надевам Неон нема да се налути :smir:
Се работи за мини имиџ (mds, mdf) фајл, тие мини имиџи од неколку мега се користат за симулација на диск од (најчесто) игра од неколку гига која бара диск за да се стартува. Не знам дали некој друг пробал да отвори ваков фајл, мене исто не ми успеа
Не е за отварање тој. А и зашто би го отворил? Тој само ја “лаже“ играта дека имаш диск ставено.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Некој да не знае како се викаше она програмчено што беше нешто слично ко не заборави стихове емисијата на нова идеше текст на екранот и вие преку микрофон пеете?
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Најверојатно затоа што го апдејтував Windows - от вчера ми се појави некое програмче HDD Rescue и цело време замара како сум имал проблеми, дискот неможел да биде прочитан па некогаш дури и ми го гаси лаптопот. Кога ќе скенира што и да најде неможе да се поправи затоа што бара да го купам. Кога ќе идам Uninstall вика Local Disk is not accessible. Make sure the hard drive is installed and connected correctly. Дајте некое чаре како да го тргнам. :(
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Најверојатно затоа што го апдејтував Windows - от вчера ми се појави некое програмче HDD Rescue и цело време замара како сум имал проблеми, дискот неможел да биде прочитан па некогаш дури и ми го гаси лаптопот. Кога ќе скенира што и да најде неможе да се поправи затоа што бара да го купам. Кога ќе идам Uninstall вика Local Disk is not accessible. Make sure the hard drive is installed and connected correctly. Дајте некое чаре како да го тргнам. :(
Види овде дали е ова тоа што ти се јавува
Remove HDD Rescue (Uninstall Guide)
What this infection does:
HDD Plus is a fake computer optimization and analysis program that displays false information so that it can scare you into thinking that there is something wrong with your computer. HDD Plus is installed via Trojans that display fake error messages on the infected computer. These messages will state that there is something wrong with your computer's hard drive in order to scare you into purchasing the program.
ако е тоа проблем, првин треба да ги сопреш процесите од него па после да го тргнеш.

подолу на истиот линк имаш како да го тргнеш со
Automated Removal Instructions for HDD Rescue using Rkill and Malwarebytes' Anti-Malware:
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Да да ова е тоа истото, сега баш читам како што, па ќе пробам да го избришам.

Фала
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
42
Поени од реакции
0
Проблем со интернетот

Кога влегувам во интернет сите информаци и од mozilla i od explorer ми се отварат старени, со поминат датум, дали е вирус нешто или системот има проблем?

Ако може да ми помогне некој.

Со почит!
 
T

Tetro

Гостин
Кога влегувам во интернет сите информаци и од mozilla i od explorer ми се отварат старени, со поминат датум, дали е вирус нешто или системот има проблем?

Ако може да ми помогне некој.

Со почит!
Дообјасни го болдираното. Читаш стари вести на интернет?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
објасни убаво за да разбереме што е проблемот???
ако е на ХП виндоус го користиш тогаш браузерот треба предходна верзија ,а не најновото тие подржува виста и 7-ка
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
37
Поени од реакции
0
Здраво
незнаев каде дa пишам па ај тука :D
Имам проблем со лаптопот кога го исклучувам Turn off се исклучува и сам се уклучува дечки ве молам помогнете
пробав system restore и ми пишува

This restoration is incomplete. It was interrupted by an improper
shutdown. You should undo this restore or choose another restore point. незнам што да правам ако може да ми помогнете
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
42
Поени од реакции
0
Дообјасни го болдираното. Читаш стари вести на интернет?
да, значи кога влегувам да читам некој весник ми и злегуват вестите од пред еден месец или на било која веб страна...

поздрав.

--- надополнето ---

објасни убаво за да разбереме што е проблемот???
ако е на ХП виндоус го користиш тогаш браузерот треба предходна верзија ,а не најновото тие подржува виста и 7-ка
да XP користам и кога влегувам ми излегуваат стари вести на било која страна, или во министерство не ми излегуваат најновите инфомраци или било каде во сител ви а1 во канал5 ми излегуваат вестите од пред еден месец...

поздрав.
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Незнаев каде да прашам па морав тука...
Да не знае некој софтвер што ти ја менува ип адресата во било каква Ип надвор од мкд ? однапред благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom