Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
11 декември 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Zdravo jas sum nov korisnik na sajtot ..i imam eden golem problem se nadevam deka nekoj kje se najde da mi pomogne :$ imam problemi so lap top...znachi go formatiram se kako sto treba i raboti super 1 mesec posle eden mesec pocne da kochi i da secka od ich nishto duri i strelkata na mausot kochi...instalirav prvo Windows 7,taka pravi,mislev deka e do windows,probav i so vista isto taka pravi....Ve molam ako ima nekoj shto znae shto mu e problemot neka mi pishe....PLEAASEEE!!
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Незнам кај да пишам, па гледам некој отворил тема помош, па ај да прашам нешто
Ми треба виндоус (хр на промер) али освен што ќе биде ап-ту-дејт да имам опција да изберам кои програми успат сакам да ги инсталирам, значи во самата инсталација на виндоусот да има и програми како на пр. јава, флеш антивирусни и сл. Порано таква верзија на хр беше блек едишн, али сега никако не можам да најдам некој таков виндоус. јес да најдов доста уп-ту-дејт, али ми треба фул со се програми.


П.С. Исто и ми треба некоја (ајде лајт да ја наречам) верзија на виндоус што ќе нема мака на послаб пц, што нема да го цица многу.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Незнам кај да пишам, па гледам некој отворил тема помош, па ај да прашам нешто
Ми треба виндоус (хр на промер) али освен што ќе биде ап-ту-дејт да имам опција да изберам кои програми успат сакам да ги инсталирам, значи во самата инсталација на виндоусот да има и програми како на пр. јава, флеш антивирусни и сл. Порано таква верзија на хр беше блек едишн, али сега никако не можам да најдам некој таков виндоус. јес да најдов доста уп-ту-дејт, али ми треба фул со се програми.

П.С. Исто и ми треба некоја (ајде лајт да ја наречам) верзија на виндоус што ќе нема мака на послаб пц, што нема да го цица многу.
За тоа симни си nLite и едитирај го Windows от. Гуглај малце за програмата има многу туторијал и многу лесен е за користење.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Пробувам да инсталирам игра преку даемон тоолс и сеа праам се како шо треба и не ми ја дава во мај компјутер..значи доле десно кај шо е даемонот идам десен клик па виртуал девајс,па тамо но медиа кај шо има празно и моунт имаге...и после нели треба да ми уклучи...и нејќе...шо е финтаа?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
да да класика значи а? ќе да е така...
добро те советуваат. Лоши вирози, габични инфекции-паталец сум од сличен фајл. Еднаш симнав сличен фајл (божем филм), кликнав на апдејт кодеци од линкот што ми беше понуден као wmp сајт и морав да преинсталирам windows-и. Ме наполни со вируси и тројанци.

--- надополнето ---

Пробувам да инсталирам игра преку даемон тоолс и сеа праам се како шо треба и не ми ја дава во мај компјутер..значи доле десно кај шо е даемонот идам десен клик па виртуал девајс,па тамо но медиа кај шо има празно и моунт имаге...и после нели треба да ми уклучи...и нејќе...шо е финтаа?
Не ти се појавува "дискот" од даемон у windows explorer/my coputer?

 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
[/COLOR]Не ти се појавува "дискот" од даемон у windows explorer/my coputer?

[/QUOTE]

еве види шо ми дава....
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Пробај со PowerISO[/QUOTE]

Пробуам со тоа и на дисплеј ми се појавуе the file format is invalid or unsupported
 
Член од
11 декември 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
imam eden golem problem se nadevam deka nekoj kje se najde da mi pomogne :$ imam problemi so lap top...znachi go formatiram se kako sto treba i raboti super 1 mesec posle eden mesec pocne da kochi i da secka od ich nishto duri i strelkata na mausot kochi nekogas i nesaka da se pali po 5-10 min se vklucuva...instalirav prvo Windows 7,taka pravi,mislev deka e do windows,probav i so vista isto taka pravi....Ve molam ako ima nekoj shto znae shto mu e problemot neka mi pishe....PLEAASEEE!!
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
445
некој програм преку кој ќе можам да следам колку гига интернет имам download и upload ???
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Пробај со PowerISO
Пробуам со тоа и на дисплеј ми се појавуе the file format is invalid or unsupported[/QUOTE]

Дали наставката на фајлот е .исо?
Сигурно ли си симнал добар фајл? Да не не е во ред фајлот?
Пробај Браус ЦД да направиш да видиш дали ќе ти отвори нешто.


А инаку другар за програмче за download и upload и јас барав. Можеби затоа што побарав само 10тина минути не најдов нешто асално, но не ми се ни трошеше повеќе време за тоа. Ако има некој да препорача нешто што е во ред и мене ме интересира.
Поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom