Помош, софтверски проблеми и совети

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Го форматирав лаптопот и сега неможам некои драјвери да најдам...Ке сака ли некој да ми предложи некоја програма што ги препознава кои фалат и да ми даде точно име и верзија на истите драјвери. Инсталирав неколку програми, но ми бара регистрација. Имаше една многу добра, но не ми текнува како се викаше и не бараше ништо. Инаку Xp инсталирав, а лаптопот е NS Optimum.

Гледам во Device Manager фалат уште 4 драјвери, Multimedia Audio Controller, PCI Modem, Video Controller и Video Controller(VGA Compatible).
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Го форматирав лаптопот и сега неможам некои драјвери да најдам...Ке сака ли некој да ми предложи некоја програма што ги препознава кои фалат и да ми даде точно име и верзија на истите драјвери. Инсталирав неколку програми, но ми бара регистрација. Имаше една многу добра, но не ми текнува како се викаше и не бараше ништо. Инаку Xp инсталирав, а лаптопот е NS Optimum.

Гледам во Device Manager фалат уште 4 драјвери, Multimedia Audio Controller, PCI Modem, Video Controller и Video Controller(VGA Compatible).
Симни Driver Genius Professional би требало да ти помогне. позз
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Е добро не знајш да го симниш од торрент со крак пиратски или сакаш на послужавник се да ти клам?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ако може некој да ми помогне да ми каже како да активирам vista home basic
Стај си Windows 7 Ultimate!

S.O.S
slucajno nekoj da ne ima nekakov manual 4 dummies za aktiviranje na Windows 7 ? downloadirav eden patch - Windows 7 Activator Patch [2010], no nema vnatre nekakva instrukcija kako da si go installiram istoto. se zaebav so updatot sega mi go prepoznae not geniune windowsot !

Any ideas ?
fala odnapred
Послужи се со GOOGLE a имаш и по торенти.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
ајде решение за проблемов, ама побрзо ми треба. На лап топ ми се појавува на секои 15 мин за конекција на интернет ми дава work offline и try again и шо и да одберам по 15 мин пак ми се појавува, знае некој како да го исклучам тоа ? Бидејќи ми смета, на сред презентација ми се појавува...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
ајде решение за проблемов, ама побрзо ми треба. На лап топ ми се појавува на секои 15 мин за конекција на интернет ми дава work offline и try again и шо и да одберам по 15 мин пак ми се појавува, знае некој како да го исклучам тоа ? Бидејќи ми смета, на сред презентација ми се појавува...
Пробај вака преку регистри

Look in the registry (START >> RUN >> REGEDIT)

Using regedit, find the folder:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WebCheck

And check that these two *String* keys are set to auto:
"LoadSens"="auto"
"LoadLCE"="auto"
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Вака сега..
Имав проблеми со звукот.. и направив шо направив, гоогле ова она.. ми даде винамп звук.
Арно ама јутуб и било која друга програма не.
Ун-инсталирав драјвер.. и потоа се заебав.. неможев да го најдам правилниот..
Ај како и да е помина тоа, го однесов на поправка.. и таму ми инсталирале драјвер арно ама пак нема звук уд јутуб и други програми!

Некој да нема некакво решение?
По можност да не се чепкат драјверите, зашто ме пукнаа!

И бтв, не е мој пцто затоа не сакам пак да го заебам. =)
 
T

Tetro

Гостин
XP, ако мене ме прашуваш.
Тебе те прашав, мислев дека си на win 7, каде проблемот што го опиша се решава на многу полесен начин. А ХР одамна го заборавив и како изгледа, нема да можам да ти помогнам, извини. :smir:
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Дали некој има инсталирано Win. 7 на Систем со овие карактеристики:
Процесор - AMD Atlon 3400+ na 2,2 GHz
Рам Мем. - 512MB DDR1
Графичка - ATI Radeon so 256 MB
Прочитав негде дека треба минимум 1 GB Ram Mem. Затоа прашувам и се двоумам.
Поздрав!
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дали некој има инсталирано Win. 7 на Систем со овие карактеристики:
Процесор - AMD Atlon 3400+ na 2,2 GHz
Рам Мем. - 512MB DDR1
Графичка - ATI Radeon so 256 MB
Прочитав негде дека треба минимум 1 GB Ram Mem. Затоа прашувам и се двоумам.
Поздрав!
НИКАКО!
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.502
Поени од реакции
4.249
На гугл хромот не ми дава да отварам никаква страница...Ми се појавува Aw snap, something went wrong while displaying this webpage. press Reload or go to another page. Било која страна да ја отворам истиот ерор ми се појавува

Помош?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom