Помош, софтверски проблеми и совети

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.816
Поени од реакции
23.667
Toa ke e. Probav so bootrec fixboot i bootrec rebuildbcd i mi go pokaza windows.old da go dodadam na boot list sto mi dade malku nadez ama isto. Dosta vreme se ebavam, go staviv u nadvoresna kutija ssdto, ke probam sega da spasam nesto pred da mi otide cel vikend na glupostive. :D

Tnx
Што SSD е?
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
521
Поени од реакции
73
Дечки некој да ми прати во ПП линк до добар пиратски Windows 10...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
9.224
Поени од реакции
14.888
... имав проблем со брзината на мојот лаптоп (а си го сакам овој, не сакам нов), па ете се реши со дополнително вградување на ССД на местото на ДВДто адаптерот и сега лаптопот ми е со ССД , ХДД уште едно дополнително место за ХДД каде и таму имам поставено ХДД, така да имам сега два ХДД и ССД :свиркам:
... инаку не ми се верува дека не знаеш што е ССД :D ти знаеш многу повеќе! ;)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.816
Поени од реакции
23.667
... имав проблем со брзината на мојот лаптоп (а си го сакам овој, не сакам нов), па ете се реши со дополнително вградување на ССД на местото на ДВДто адаптерот и сега лаптопот ми е со ССД , ХДД уште едно дополнително место за ХДД каде и таму имам поставено ХДД, така да имам сега два ХДД и ССД :свиркам:
... инаку не ми се верува дека не знаеш што е ССД :D ти знаеш многу повеќе! ;)
А море Бијонс... три збора се, едвај 7 букви, прочитај им го редоследот убаво.
Еве да речеме погрешно си го прочитала, погрешно си го протоклувала... ама ете, вот ми одговори, па барем тогаш требаше да сфатиш дека прашањето е КАКВО/КОЈА ФИРМА ССД е.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
9.224
Поени од реакции
14.888
А море Бијонс... три збора се, едвај 7 букви, прочитај им го редоследот убаво.
Еве да речеме погрешно си го прочитала, погрешно си го протоклувала... ама ете, вот ми одговори, па барем тогаш требаше да сфатиш дека прашањето е КАКВО/КОЈА ФИРМА ССД е.
...се поврзав со предходниот негов пост кога му рикна ССД, мислев таму сум :pos: дури сакав да му пишам „пропало“ нема шанса ниту да се поврати ништо ако рикне ССД не постои нит програма нит бутур, затоа од време на време треба да се снима на ХардД, само пролетав ...не ме карај :pipi:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.643
Поени од реакции
928
Некој да даде препорака за софтвер за тајмлапс креирање?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
2.120
Поени од реакции
13.258
Некој да даде препорака за софтвер за тајмлапс креирање?
Јас користам Premiere.....и за тајмлапс и за едит на видеа од одмори, прослави, настани и слично.
На прв поглед изгледа можеби малку комплициран, во суштина не е.
Разгледај тука ако не си баш за Premiere
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.269
Поени од реакции
1.708
Некое програмче кое ќе ми кажит точно колку слота за рам имам на лаптопот? Леново е, на официјалната страна немат податок колку слота се.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.816
Поени од реакции
23.667
Некое програмче кое ќе ми кажит точно колку слота за рам имам на лаптопот? Леново е, на официјалната страна немат податок колку слота се.
CPU-z, SPD табот.
Ако надградуваш друго ти е поважно, дали треба од тие low voltage плочки да земеш или друга. На youtube нема видео со отворање на лаптопот ако го пишеш моделот?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.269
Поени од реакции
1.708
CPU-z, SPD табот.
Ако надградуваш друго ти е поважно, дали треба од тие low voltage плочки да земеш или друга. На youtube нема видео со отворање на лаптопот ако го пишеш моделот?
Најдов нешто, плус најдов и сервисно упатство. Мислев дека се два слота, само еден бил. Сакам да му клам SSD и 8GB RAM.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.816
Поени од реакции
23.667
Најдов нешто, плус најдов и сервисно упатство. Мислев дека се два слота, само еден бил. Сакам да му клам SSD и 8GB RAM.
Да му клаиш.
Не знам како досега си работел без SSD.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom