Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.269
Поени од реакции
1.708
Каде би можел да најдам специфичен софтвер, нормално сем од овластениот производител. Се работи конкретно за FANUC Robo guide.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.816
Поени од реакции
23.667
Каде би можел да најдам специфичен софтвер, нормално сем од овластениот производител. Се работи конкретно за FANUC Robo guide.
Од пајрат беј двете верзии шо ги има ги проба?
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
521
Поени од реакции
73
Ај помош некој како да ги исклучам Slack и Discort да не ми се уклучуваат автоматски?
Ги нема во StartUp листата за disable да им направам, исто ги нема и во Settings -> App.
Штиклирав да не се уклучуваат во Settings и на двете апликации, но повторно исто.
Исто и ги деинсталирав и инсталирав но пак си се уклучуваат автоматски. +slackk.jpg App.jpg Discord.jpg аТаск.jpg
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.816
Поени од реакции
23.667
Ај помош некој како да ги исклучам Slack и Discort да не ми се уклучуваат автоматски?
Ги нема во StartUp листата за disable да им направам, исто ги нема и во Settings -> App.
Штиклирав да не се уклучуваат во Settings и на двете апликации, но повторно исто.
Исто и ги деинсталирав и инсталирав но пак си се уклучуваат автоматски.Прегледај го приврзокот 282883Прегледај го приврзокот 282884Прегледај го приврзокот 282885Прегледај го приврзокот 282886
Симни Autoruns, во некој од табовите сигурно ќе ги најдеш каде се „скриле“ Discord и Slack.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
521
Поени од реакции
73
Симни Autoruns, во некој од табовите сигурно ќе ги најдеш каде се „скриле“ Discord и Slack.
Ги исклучив од Task Scheduler, рестартирав неколку пати и не се стартуваат. Фала ти многу
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
119
Поени од реакции
40
Здраво дечки.
Пред некој ден го сменив account type во standard, за да кога ќе правам промени да ми бара лозинка(ко на Линукс) за додатна безбедност. Но кога сум стандард корисник не ми дава да го користам local group policy како администратор(со или без лозинка).
Ме интересира дали има друг начин да го отворам local group policy(да не пишувам gpedit во CMD само за тоа)?
А ако има друг начин win10 да бара лозинка а да нема потреба да менувам account type, уште подобро...
1613324359881.png
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
379
Поени од реакции
76
Dali nekoj znae kako mozam da gi izbrisam kontaktite koi ne mi trebaat vo mesenger lite,na fb gi imam izbrisano no na mesenger lite pak se pojavuvaat

Fala
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
119
Поени од реакции
40
kako mozam da gi izbrisam kontaktite koi ne mi trebaat vo mesenger lite
Мислам дека беше под People, па ќе видиш опција или да исклучиш контакти или пак delete all contacts.
1614239270108.png
btw другар, не биди мрза, притисни си alt+shift и друг пат да не сум те видел пак да пишуваш латинично на форумов.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
379
Поени од реакции
76
Мислам дека беше под People, па ќе видиш опција или да исклучиш контакти или пак delete all contacts.
Прегледај го приврзокот 285753
btw другар, не биди мрза, притисни си alt+shift и друг пат да не сум те видел пак да пишуваш латинично на форумов.
Благодарам и извини, од телефонот пишував
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.498
Поени од реакции
5.225
Добар бесплатен password manager што може да се користи на повеќе уреди (моб + лаптоп/пц)? До сега користев LastPass, не беше сјаен, ама вршеше работа...Од вчера бесплатната верзија ја направија да важи само за еден уред. Иако не е многу на месечна база (2,5$), не знам дали вреди да ги давам тие пари ако има подобра опција што е бесплатна.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.244
Поени од реакции
14.650

Kajgana Shop

На врв Bottom