Помош, софтверски проблеми и совети - III дел

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 септември 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
Mozes da imas dva operativna sistema na dve patricii samo prvo treba da nalozis xp pa poslem vista i koga ce sakas ce koristis xp ili vista.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
пред неколку дена ми го форматираа пцто.. и си работеше супер.. арно ама вчера и вадин нешо зајбаве.. испаѓе некуј ерор на некуи програми..
1-хама4и.. 2-мсн.. 3-беаршер.. а и бсплајер не ми са уклучаве :cry:некој знае шо му е?
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Било шо да сакам да инсталирам на компјутеров несака. НИШТО! И ми се појавуват ова



Ај ве молам за помош:mhmh:
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Било шо да сакам да инсталирам на компјутеров несака. НИШТО! И ми се појавуват ова



Ај ве молам за помош:mhmh:
и јас сакам да инсталирам ама неможе :angry: :(( плисСс.. хелп :D сепак моето е малку поразлично..
 
P

Princ

Гостин
Било шо да сакам да инсталирам на компјутеров несака. НИШТО! И ми се појавуват ова



Ај ве молам за помош:mhmh:
Прочитај го ова упатство и симни ја оваа алатка. Скенирај со нејзе и остави да те исчисти од вируси.

Избришан е еден пост на vone. Пред формат има многу начини за отстранување на еден проблем :)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Принц, отидов и си го спуштив тоа .dll за во system шо требаше и си го ставив назад...А утре ќе барам вируси, нензаев дека има :) Фала најмногу
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Princ немам ништо против бришењето на постот,сакам само да дополнам со алатката само ќе го моментално избрише напасникот, нека ја симне од микрософт последната кумулативна закрпа за WinXPsp2, тие излегуваат секој втор вторник во месецот, исто така и еднаш месечно од микрософт излегува алатка за чистење од тавите напасници.
 
P

Princ

Гостин
Princ немам ништо против бришењето на постот,сакам само да дополнам со алатката само ќе го моментално избрише напасникот, нека ја симне од микрософт последната кумулативна закрпа за WinXPsp2, тие излегуваат секој втор вторник во месецот, исто така и еднаш месечно од микрософт излегува алатка за чистење од тавите напасници.
Форматот никогаш не е решение. Тоа е бегање од одреден проблем (филозофски речено "самоубиство" - немаш решение на одреден проблем па ќе го повлечеш чкрапалото и ќе се преродиш во труп).
За многу проблеми со оперативниот систем има решение. Не постои скоро ништо што не може да се среди. Може не знаеш решение ти, ама има некој друг што можеби знае. Ако не знаеш решение на проблемот што некој член го постирал, трај си... ако сите ние не знаеме, ваљда ќе му текне да форматира :)

Format C: - The final solution! :)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Форматот никогаш не е решение. Тоа е бегање од одреден проблем (филозофски речено "самоубиство" - немаш решение на одреден проблем па ќе го повлечеш чкрапалото и ќе се преродиш во труп).
За многу проблеми со оперативниот систем има решение. Не постои скоро ништо што не може да се среди. Може не знаеш решение ти, ама има некој друг што можеби знае. Ако не знаеш решение на проблемот што некој член го постирал, трај си... ако сите ние не знаеме, ваљда ќе му текне да форматира :)

Format C: - The final solution! :)
Не знам зошто сега оваа реплика цитираниот пост не се однесува на тоа за што пишуваш, ова требаше да го направиш два три поста погоре.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
пред неколку дена ми го форматираа пцто.. и си работеше супер.. арно ама вчера и вадин нешо зајбаве.. испаѓе некуј ерор на некуи програми..
1-хама4и.. 2-мсн.. 3-беаршер.. а и бсплајер не ми са уклучаве :cry:некој знае шо му е?
ај јас пак да си прашам..
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Имам Ares за симнување на песни, но незнам што му е не ми бара воопшто а конектирано е, или пак ако ми бара воопшто не ми ја симнува.
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Може ли некој да ми објасне како да изрежам филм од комп. двд формат и да го вметнам преводот за кога ке го става на двд да го гледам да не треба да терам преводи оти двдто е многу проблематично тере некој шифри кодови за секој јазик посебен код длга и широка?????'
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.511
Поени од реакции
2.647
програмот ConvertXtoDVD му е мајката за се ова што сакаш а ако сакаш подетално да ти објаснам адни ме на мсн се ке ти кажам.
 
P

Princ

Гостин
ај јас пак да си прашам..
Уште 5 пати да прашаш џабе ти е. Нема маж (или жена) на планетава земја што ќе ти одговори на такво нецелосно прашање. ДЕТАЛИ, НИЕ СИТЕ САКАМЕ ДЕТАЛИ. Оперативен систем, конфигурација, кој курац од ерор и сите тие работи кажи ни ги.

Имам Ares за симнување на песни, но незнам што му е не ми бара воопшто а конектирано е, или пак ако ми бара воопшто не ми ја симнува.
Не сум ја имал оваа П2П апликација и не знам на кој начин работи (јас користам Limewire) ама знам дека сите П2П апликации како прво прават таков проблем ако е затворен портот од firewall-от.
Препорака: Провери дали ти е уклучен firewall-ot. Ако е уклучен исклучи го привремено, па пушти ја апликацијата. Доколку се работи сега како што треба, кажи ни за да разгледаме како да го отвориме само тој одреден порт (не препорачувам да го оставиш исклучен firewall-ot).
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Многу јасно бе, не гледаме на графчиња ние тука! Кога имате некој проблем, опишете ја цела околина, а не "Помош, не ми работи компјутерот, ајде кажете што да правам"
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom