Помош, совети, размена на искуства...

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Како им иде цената на продавање на Canon AE-1 и на објектив Carl Zeiss Jena - flektagon 2.8/35mm?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Зар никој незнае, ве молам пишете ми итно ми е.
По мое искуство овде во Македонија - многу слабо. Ретко кој веќе користи аналогна апаратура и по мое до сегашно искуство не држи цена. Јас мојата аналогна опрема појќето ја раздадов за беспари, нешто држам дома за украс.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.133
Земав Сандиск екстреме 16гб, сеа на фулл хд снима 20мин, а колку минути снима на 720п,?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
ако имаш canon,инсталирај Magic Latern ,и мислам дека ке можеш да снимаш без ограничување,full hd
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.133
ако имаш canon,инсталирај Magic Latern ,и мислам дека ке можеш да снимаш без ограничување,full hd

Не Никон д3100 имам

Него првпат колку време се пуни батеријата ја ставив уште вчера трепкаше charghing па после светеше ама никако End да заврши колку време му треба при прво полнење?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.133
може ли да се снима видео во темница ама со уклучено светло што е на апаратот? се убив од барање несака никако.
 
Член од
29 октомври 2012
Мислења
224
Поени од реакции
70
Здраво, каде можам да најдам батерија и полнач за Панасоник Лумикс за моделот треба да видам подетално кој беше
 
Член од
4 август 2011
Мислења
178
Поени од реакции
517
Искуство од користење на eneloop батерии? :)
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
189
Поени од реакции
120
Искуство од користење на eneloop батерии? :)
Odlicni :)
--- надополнето: 20 јануари 2014 во 14:52 ---
Eve ti i edno mislenje od slicna tema na forumov:
Audiofil напиша:
Ако го има на лагер Canon Powershot SX120 земи го слободно. Користи обични батерии кои во секое време ти се достапни но мој совет е да си купиш исклучиво Sanyo Eneloop батерии на полнење кои чинат околу 250 денари комад и не било каков полнач туку само ваков:​
Ова ти е Mercedes за полначи.Се останато ти е само бадијала фрлена пара.Овој полнач репарира односно обновува стари батерии на полнење што на ниеден друг полнач не можат да се наполнат бидејќи има Refresh функција која служи за подигнување на капацитетот односно враќање во живот на батеријата после одреден број на циклуси полнење и празнење.Тоа ти е нешто како Full Format на хардиск или USB.Секоја позиција ти е посебна односно ти сам си регулираш со колку јака струја сакаш да ја полниш батеријата а за тоа имаш дисплеј на кој можеш да гледаш,напон,струја и на крај да си видиш колкав капацитет има батеријата после завршениот циклус.Реална цена на полначов е околу 35 евра ако ти го донесат од надвор во спротивно можеш и овој пакет да го земеш со 4 Conrad батерии за кои имам слушнато дека се иста технологија како Sanyo Eneloop батериите.​
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Планирам да зеам Никон Д3100?
Важе мислење ме интереисра и и искуства?
И дали вреди за тие пари
Во нептун е 24 000
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
19
Поени од реакции
4
Планирам да зеам Никон Д3100?
Важе мислење ме интереисра и и искуства?
И дали вреди за тие пари
Во нептун е 24 000
За тие пари можеш да земеш супер компакт од висока класа или мирорлес. 15 години влечкам со мене тела што тежат кило - две, и верувај дома ми фаќаат прашина. Најдобриот апарат е оној во твојот џеб :) Ако ме разбираш
 
Член од
4 август 2011
Мислења
178
Поени од реакции
517
За оние што користат rechargeable батерии, ме интересира дали треба до крај да се испразнат батериите за да ги ставам на полнач или може да ги полнам и кога не ми се потполно празни? Ако го правам ова второто, дали ќе и го скратам векот на батеријата? Благодарам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom