Помош, проблеми, прашања, совети...

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Освен СпидФан можеш и со Core Temp (CPU) и GPU-Z (GPU) да си ги провериш температурите :wink:.

http://www.alcpu.com/CoreTemp/

http://www.techpowerup.com/gpuz/
Core Temp дава температура само на процесорот
GPU-Z дава температура само на графичка

SpeedFan дава температура на графичка, процесор, хард дсик, дава и волтажи...
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Core Temp дава температура само на процесорот
GPU-Z дава температура само на графичка

SpeedFan дава температура на графичка, процесор, хард дсик, дава и волтажи...
Знам само не ми се свиѓаше порано интерфејсот и престанав да го користам, ако го подобриле уште пофино :wink:.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ако графичката ти вади 70 степени температура кога НЕ ПРАВИ НИШТО, тогаш мораш да ја зачистиш зашто кога ќе пуштиш игра, ти оди накај 100 степени.
А и овие волтаживе не ти се гледаат баш најдобро, ама сега за сега графичката мораш да си ја зачистиш.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Ако графичката ти вади 70 степени температура кога НЕ ПРАВИ НИШТО, тогаш мораш да ја зачистиш зашто кога ќе пуштиш игра, ти оди накај 100 степени.
А и овие волтаживе не ти се гледаат баш најдобро, ама сега за сега графичката мораш да си ја зачистиш.

А може ли на пример оти ми се беше расипало напојувањето, па дали се расипала и графичката со него?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
А може ли на пример оти ми се беше расипало напојувањето, па дали се расипала и графичката со него?
Според ова што го гледам, не. Ако не знаеш ти, викни некој да ти отвори куќиште, да извади графичка, да ја избрише убаво,
да ја издува, да смени термална паста... И дај пак слика од SpeedFan ама гледај да се читаат убаво тие волтажите што се доле на прозорецот.
 
Член од
17 октомври 2010
Мислења
78
Поени од реакции
2
Ај ве молам некој ако знае нека пише...Имам изгледа проблеми со звучната...Значи звучниците ми крчат ,а тазе се купени,коа ке стаам слушалки крчат,микрофонце коа ке стаам и ке зборам на Skype или кај било,ми шушти ептен...Па моето прашање е дали е до звучната??Инсталирав и нови драјвери и се али пак си останува така....Ако знае некој нека пише,да не фрлам за џабе пари....Фала однапред
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Ај ве молам некој ако знае нека пише...Имам изгледа проблеми со звучната...Значи звучниците ми крчат ,а тазе се купени,коа ке стаам слушалки крчат,микрофонце коа ке стаам и ке зборам на Skype или кај било,ми шушти ептен...Па моето прашање е дали е до звучната??Инсталирав и нови драјвери и се али пак си останува така....Ако знае некој нека пише,да не фрлам за џабе пари....Фала однапред
Не си навел каква конфигурација имаш, не си навел каква звучна имаш, не си навел кој оперативен систем го имаш и сакаш да ти помогнеме?
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Според ова што го гледам, не. Ако не знаеш ти, викни некој да ти отвори куќиште, да извади графичка, да ја избрише убаво,
да ја издува, да смени термална паста... И дај пак слика од SpeedFan ама гледај да се читаат убаво тие волтажите што се доле на прозорецот.
Неможам брат да ставам нова слика, не бива да се гледаат волтажите оти исто така имам проблеми со резолуцијата... Ми вика ако не е 1600x1200 нема да се гледа се.
А ако ставам 1600x1200 ми замрзне екрано. Така да, нема некое чаре освен нов. :)
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Проблем со Apple powerbook од 2005 година нејќе да се пуни компјутерот е на мој пријател од Швајцарија и само за да го отворат компјутерот му бараат 200е таму. Ми треба совет дали се исплати да ми го прати ваму да го направат и кој сервис би ми го предложиле да се распрашам пошто сум тапа за компјутери фала однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom