Помош, проблеми, прашања, совети...

С

Спенсер

Гостин
Ама и поскапи. Овај е 50 евра, а Core 2 DUO e 100.:(
ама затоа Core 2 duo има 3мб или повеќе мб кеш...и Core 2 Duo е вистински двојадрен процесор...другите се гола вода во споредба со него...има разлика у цена ама и голема разлика и во перформанси...
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
А ќе можам ли да работат беспрекорно програмите кои ги наведов во исто време, притоа да не ми се блокира цел компјутер.:jaj: И тие игрите да ги играм на пристојна резолуција, се на медиум. Графичката и останатите компоненти ми се добри.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.850
Поени од реакции
5.169
А ќе можам ли да работат беспрекорно програмите кои ги наведов во исто време, притоа да не ми се блокира цел компјутер.:jaj: И тие игрите да ги играм на пристојна резолуција, се на медиум. Графичката и останатите компоненти ми се добри.

Прво провери си дали матичната воопшто ти поддржува таков процесор.
Е2220 е супер процесор во твојов случај.
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Прво провери си дали матичната воопшто ти поддржува таков процесор.
Е2220 е супер процесор во твојов случај.
Имам матична плоча: ECS 945GCT-M2
Поддржани процесори за неа: CPU TypeIntel Core2 Duo/Pentium D/4/Celeron D
Денес бев во продавница за компјутери и ми дадоа листа на процесори, од кои најефтин и најповолен ми се виде овај.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
1
Имам матична плоча: ECS 945GCT-M2
Поддржани процесори за неа: CPU TypeIntel Core2 Duo/Pentium D/4/Celeron D
Денес бев во продавница за компјутери и ми дадоа листа на процесори, од кои најефтин и најповолен ми се виде овај.
Toj ne e Core 2 Duo, potocno Dual Core e, pomalce kes ima i pomal FSB ima od C2D.
Vidi nesto od E5*** ili E7*** CPU-a ako ima nekoi prifalivi ponudi.
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Toj ne e Core 2 Duo, potocno Dual Core e, pomalce kes ima i pomal FSB ima od C2D.
Vidi nesto od E5*** ili E7*** CPU-a ako ima nekoi prifalivi ponudi.
Има и таква понуда: Е5200 COREDUO 2.50 2M 800MHz LGA775. Со тој процесор би можел да ги играм без сецкање ГТА 4, Прототајп и другите понови игри? Другите компоненти ми се солидни.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
1
Има и таква понуда: Е5200 COREDUO 2.50 2M 800MHz LGA775. Со тој процесор би можел да ги играм без сецкање ГТА 4, Прототајп и другите понови игри? Другите компоненти ми се солидни.
Pa GTA bara Quad Core, mozes i so ovoj ali kako ke tera neznam :toe:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
За игрите повеќе се гледа графичката, процесорот не толку. Каква графичка имаш? Инаку плочата ти е ѓубре.
 

KevinM

PC YODA MASTER
Член од
5 септември 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
Зошто си купил толку безвезе делови? Инаку за хардовите штом се PATA си го утнал редоследот, или џамперите. Провери пак. Ако не упали, плочата е за нигде.
Привремено решение е, пред тоа имав Целерон Д 352, туку ако ги сменам џамперите и ВД го ставам slave а Макстор master се си работи како што треба, ама работата е со нејќе обратно.Хмм

Thanks anyway
 

Henry14

BAUCE
Член од
20 февруари 2009
Мислења
321
Поени од реакции
49
Имам еден проблем денеска го уклуцив пц-во и забелезав дека буквите од виндоусот ми се сменети.Отварам старт и сите букви ми се болдирани,се е болдирано:toe:,а сите сајтови ми се италик (форумов ми е италик,а и бројките на ѕоутубе не се разбираат).Може некој да ми помогне како да го поправам ова.
Зашто многу ме нервира вака:salut:
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
39
Поени од реакции
3
Ајде помош,
На лаптоп HP-COMPAQ USB портовите по некое време јавуваат дека не распознаваат приклучени единици (тоа се однесува на сите 3).Инаку има нова инсталација на XP-SP3, а и флешуван е биосот, чаре? ? ?
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Кај некои компјутери Settup-от по default ги сетира USB портите на off.
Најди multibay cd rom и преформатирај компјутер. Едно од решенијата.

Имам еден проблем денеска го уклуцив пц-во и забелезав дека буквите од виндоусот ми се сменети.Отварам старт и сите букви ми се болдирани,се е болдирано:toe:,а сите сајтови ми се италик (форумов ми е италик,а и бројките на ѕоутубе не се разбираат).Може некој да ми помогне како да го поправам ова.
Зашто многу ме нервира вака:salut:
Одговор:

http://www.liutilities.com/products/registrybooster/tweaklibrary/tweaks/10564/
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Избришав мсн и сеа коа сакав да го снимам пак вика ја имаш таа верзија а ја го избришав нз како да го напраам ако знаете кажете ми!!Фала однапред!!!!:raz:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Ако ти јавува дека имаш друга верзија тогаш го гледа како информација во регистерот. Побарај ги следниве file-ови за да ги избришеш:

Msn.exe
Msn6.exe
Msnsusii.exe

п.с. Едно прашање: да не слушајно инсталираше MSN Live 9 Beta?
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.850
Поени од реакции
5.169
Избришав мсн и сеа коа сакав да го снимам пак вика ја имаш таа верзија а ја го избришав нз како да го напраам ако знаете кажете ми!!Фала однапред!!!!:raz:

Ако си инсталирал Бета, па после си бил пишман, наздравје реинсталација на Win.Нема друг начин да се врати мсн.Нон-стоп ќе ти вади дека ја имаш таа верзија или некој 1667 ерор.Можеш да пробаш со некои решенија, има на гугл, ама за мене не работеа.
Јас од пуста мрза за реинсталација си користам Pidgin :nesum:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom