Помош околу Counter-Strike (општо)

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Help ! Ненадејно ја избришав иконката од цс од десктопот и сеа неможам да влезам со sXe-то на сервер пошо морам да влегувам преку халф лајф . Help !
ili pak Pach odnovo Snimi go vrs VALVE i ete ti nonsteam cs :) najlesno :)
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
А си пробал да га смениш тетоважата, или да направиш ти твоја па да га ставиш, ако немаш за правење дој на МСН ќе ти направам
Не ми е до тетоважата, јебал сам га.. финтата е шо рекламира некој си сајт. :S
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Епа не си го пикај носот сегде, кој пробал се усрал

пс. Мораше некој да проба за да знаемо ние што како, да го пофалеше може и ќе го симнеја повеќе вака секој си останува на својот :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Епа тоа е Столе сеа цепај така, ќе те прават цитер и немај гајле :pos:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Kорун добар пач. ..ем се е на шпански. .. и плус рекламира некоја си страна, сите мислат чит е :mad:

Којзнае што си симнал ти........

ЗА СИТЕ, еве ви го линкот!

Јас ја имам оваа верзија, на англиски е, не рекламира ништо, имам сервер со лаг 60-80 максимум!!!!

Незнам што правите вие........

P.S. Еве ви го сајтот од кај што ја симнав јас и ја upload-нав на MEGAUPLOAD за да е полесна за симињање! Секоја вечер играм со другарите, 5 на 5, сите ја имаат истава верзија и се презадоволни од низок лаг и НЕМА НИКАКВИ РЕКЛАМИ БЕ ЛУЃЕ, незнам од кај искочи сеа тоа..... па уште на шпански била :pos2:

И ај пробајте со v23 креирајте сервер или такво нешто и да видам до кај ќе стигнете :pos2:
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
Кантер v32 е закон и нема со да викате се рекламирало незнам ти шо... Јас си ја снимав ко шо треба и супер е, без реклами, без нишо. Само сеа Корун да ми кажеш како да намалам лаг на цел сервер, ако може де.:icon_bigg
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Се надевам има некој накратко да ми објасни.

Значи да ја инсталирам играта.... па да го инталирам патчот.... па да инсталирам sXe Injcted.... и после тоа?.... како да го додадам серверот за да играм на кајгана?.... од каде да знам дали има кајганџии таму.... и тнт.


Не сум играл кантер оддамна па реков да се пробаме некогаш :baeh:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Се надевам има некој накратко да ми објасни.

Значи да ја инсталирам играта.... па да го инталирам патчот.... па да инсталирам sXe Injcted.... и после тоа?.... како да го додадам серверот за да играм на кајгана?.... од каде да знам дали има кајганџии таму.... и тнт.


Не сум играл кантер оддамна па реков да се пробаме некогаш :baeh:
Стартувај го sXe Injected, па после вклучи го кантерот. Откако ќе влезеш во in-game menu-то, кликни на Find Servers, па оди на табот Favorites. Доле во тој прозор има едно копче на кое што пишува Add Server, кликни на тоа и напиши cs.kajgana.com:27015 или cs.kajgana.com:27025.
Откако ќе го направиш ова, би требало да ти се појават на листата и двата (или едниот) сервер/а. Ќе треба можеби малце да се потрудиш за да влезеш, со оглед на тоа дека преполни се речиси цело време... Пријатно пукање.
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Благодарам на брзата интервенција ТониИнтер.

Вака ми изгледа доста јасно... се надевам нема да имам нешто проблем.... а и се надевам дека убаво ке те испукам... тебе и целата администрација.... ако им стега да им излезат на сусрет :baeh: :salut:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Ја избришав старата цс , и ја сметнав таа од cs.kajgana.com ама сега кога ке ја уклучам ми вика "HL launcher has a problem and needs to be closed" и сега не можам да играм.
Решение ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom