Помош околу Counter-Strike (општо)

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ја игра ли некој кантеров на Windows Vista (Ultimate)???
Јас имам XP и Vista, на ХР не ми прави никакви проблеми, а на VISTA, само што ќе влезам на стазата (макар и ја да сум креирал за со ботови), ми се укочува пред да стиснам ОК како на сликата неколку поста погоре.

Што е проблемот, мамата да му ја е*ам! :smir:
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Ја игра ли некој кантеров на Windows Vista (Ultimate)???
Јас имам XP и Vista, на ХР не ми прави никакви проблеми, а на VISTA, само што ќе влезам на стазата (макар и ја да сум креирал за со ботови), ми се укочува пред да стиснам ОК како на сликата неколку поста погоре.

Што е проблемот, мамата да му ја е*ам! :smir:
Незнам што е проблемот ама јас имам виста и ги имам сите можни верзии на кантер и сите играат како што треба без проблеми....Може да е до верзијата на вистата што ја имаш...јас предходно имав една грда верзија што не беше стабилна ниту пак нешто функционираше ко што треба...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.472
Поени од реакции
5.444
Може од некаде да спуштим мапе за Кантер !?
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Еве ви ја најновата верзија на Counter-Strike 1.6 Non Steam v32 Full!
Ја upload-нав на Mega Upload! Кој сака нека си ја симне, нема да има никакви проблеми со sXe, креирање сервери, invalid cd-key и такви глупости! Идеална е за креирање ваш сервер, ја си напраив и max ping што го имам е 40! Сите сетинзи за намалување на лаг се наместени!
А со оваа верзија кој пач иде???:vozbud::vozbud::vozbud:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
А со оваа верзија кој пач иде???:vozbud::vozbud::vozbud:
Еве ви ја најновата верзија на Counter-Strike 1.6 Non Steam v32 Full!
Ја upload-нав на Mega Upload! Кој сака нека си ја симне, нема да има никакви проблеми со sXe, креирање сервери, invalid cd-key и такви глупости! Идеална е за креирање ваш сервер, ја си напраив и max ping што го имам е 40! Сите сетинзи за намалување на лаг се наместени!
На пачот се мисли дека е најнов :tapp: :smir:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Еве ви ја најновата верзија на Counter-Strike 1.6 Non Steam v32 Full!
Ја upload-нав на Mega Upload! Кој сака нека си ја симне, нема да има никакви проблеми со sXe, креирање сервери, invalid cd-key и такви глупости! Идеална е за креирање ваш сервер, ја си напраив и max ping што го имам е 40! Сите сетинзи за намалување на лаг се наместени!
Еј а ке можеш да напраиш едем мал туторијал за праење сервер на оваа најновата верзија...следува зеленко:helou:
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Абе ова сервериве се зараза,кога ќе се пуштиш на сервер не ти се излегува :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Еј а ке можеш да напраиш едем мал туторијал за праење сервер на оваа најновата верзија...следува зеленко:helou:
Ја инсталираш играта, идеш во фолдерот кај што ти е инсталирана, пушташ HLDS.exe, креираш мапа и све тоа (тоа VALVE Secure нека е уклучено) и кај тоа RCON Password ќе ставиш pass преку кој ќе влегуваш во конзолата на серверот ради Restart, Timelimit, Roundlimit....... и на крај на главната страна од програмчето ќе ти даде IP од серверот, и тој IP ќе го дадеш на тие што сакаш да ти се приклучат на серверот и ти исто така ќе влезеш на тој IP преку кантерот, во конзола ќе пишеш connect xx.xxx.xxx.xx:27015

Кога веќе си во игра, прво што ќе пишеш ќе биде: rcon_password XXXX за да се конектираш со серверот, и после за секоја команда на серверот пример, ако сакаш рестарт да направиш, место да пишеш во конзола SV_RESTART 3, ќе пишеш RCON SV_RESTART 3. ТОЛКУ Е!!!

И за секоја наредна команда ќе пишеш напред RCON и ете ти серверче :helou:
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
Ја инсталираш играта, идеш во фолдерот кај што ти е инсталирана, пушташ HLDS.exe, креираш мапа и све тоа (тоа VALVE Secure нека е уклучено) и кај тоа RCON Password ќе ставиш pass преку кој ќе влегуваш во конзолата на серверот ради Restart, Timelimit, Roundlimit....... и на крај на главната страна од програмчето ќе ти даде IP од серверот, и тој IP ќе го дадеш на тие што сакаш да ти се приклучат на серверот и ти исто така ќе влезеш на тој IP преку кантерот, во конзола ќе пишеш connect xx.xxx.xxx.xx:27015

Кога веќе си во игра, прво што ќе пишеш ќе биде: rcon_password XXXX за да се конектираш со серверот, и после за секоја команда на серверот пример, ако сакаш рестарт да направиш, место да пишеш во конзола SV_RESTART 3, ќе пишеш RCON SV_RESTART 3. ТОЛКУ Е!!!

И за секоја наредна команда ќе пишеш напред RCON и ете ти серверче :helou:
:nenene:
Сега стопосто ке ти каже оти кај неговите другари не излага серверот.
За да излезе, ке одиш на http://www.whatismyip.org ке видиш бројот и на крај ке му додадеш UDP Port-от дефулт е :27015. То е тоа:smir:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
:nenene:
Сега стопосто ке ти каже оти кај неговите другари не излага серверот.
За да излезе, ке одиш на http://www.whatismyip.org ке видиш бројот и на крај ке му додадеш UDP Port-от дефулт е :27015. То е тоа:smir:
Ја инсталираш играта, идеш во фолдерот кај што ти е инсталирана, пушташ HLDS.exe, креираш мапа и све тоа (тоа VALVE Secure нека е уклучено) и кај тоа RCON Password ќе ставиш pass преку кој ќе влегуваш во конзолата на серверот ради Restart, Timelimit, Roundlimit....... и на крај на главната страна од програмчето ќе ти даде IP од серверот, и тој IP ќе го дадеш на тие што сакаш да ти се приклучат на серверот и ти исто така ќе влезеш на тој IP преку кантерот, во конзола ќе пишеш connect xx.xxx.xxx.xx:27015

Кога веќе си во игра, прво што ќе пишеш ќе биде: rcon_password XXXX за да се конектираш со серверот, и после за секоја команда на серверот пример, ако сакаш рестарт да направиш, место да пишеш во конзола SV_RESTART 3, ќе пишеш RCON SV_RESTART 3. ТОЛКУ Е!!!

И за секоја наредна команда ќе пишеш напред RCON и ете ти серверче :helou:
Фала многу ке видам што ке направам па ке ви пишам ако имам некој пробалем:helou:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
:nenene:
Сега стопосто ке ти каже оти кај неговите другари не излага серверот.
За да излезе, ке одиш на http://www.whatismyip.org ке видиш бројот и на крај ке му додадеш UDP Port-от дефулт е :27015. То е тоа:smir:
Ако е за така, полесно му е да иде на www.cmyip.com а НАЈЛЕСНО му е да види која му е IP кога ќе го креира серверот, пошто од кај сакаш гледај, што сакаш прај, IP-то сегде ти е исто!!!

Освен ако не си на рутер, тоагаш ти треба IP-то што го дава рутерот, зашто ПАК КАЈ САКАШ ИДИ, ќе ти покеже иста адреса ама не ќе да е таа пошто рутерот праи финти! :smir:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
Ја инсталирав Кантер едно време играв но пред 3 недели станав едно сабајле коа ја пуштам ми се рестартира компјутерот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom