Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Инсталирај од ново , не брзај при инсталиранјето . Мене ми е од кгн нема никакви проблеми топ е !
 
Г

Гоццццце

Гостин
Вака сега. Не ми е нов проблем. Инсталирам ЦС, и ми се случува следново. Ако имам пуштено музика, кога ке ја уклучам музиката запира. Играта сецка, значи сецка пред да влезам во некој сервер. Пробав на секакви резолуции, значи не е тоа. Помош? Имам 1 гига рам и 3.0гхз процесор така да до копмјутерот не е. До што е проблемот?
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Probi podesi vo Options -->> Audio Video Settings.. btw zs muzika koga igras kanter neznam.. :toe:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Преку ВМП. Пред некое време се управи, и музика се слушаше и не сецкаше. Но после некој ден , без ништо да инсталирам/избришам се расипа, сецка не пушта музика и не се игра.
 
Г

Гоццццце

Гостин
Сега видов, имам фпс 23 и на резолуција 640х480 и на 1024х768. До што е ?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Сега видов, имам фпс 23 и на резолуција 640х480 и на 1024х768. До што е ?
Види дали можеш во Options да наместиш да биде OpenGL! Ако неможеш, значи немаш инсталирано драјвери за графичката! Ако не е до тоа, пробај реинстал на играта во друг фолдер!
 
Г

Гоццццце

Гостин
Open GL e. Имам инсталирано драјвери, дури и сменив неколку типа. Реинсталирав игра од еден хард диск на друг. Исто :|
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Кога играм кантер цело време ми е наместено на лева рака да биде оружјето. Сум пробал пред да се вклучи играта да намстам десно, се подесува тоа ама кога ќе се вклучи не се менува на десна страна. Или во игра го пробувам истот преку Options да наместам, и преку H па таа опција на десна рака, ама нејќе никако да се смени во десна рака да биде оружјето.
Значи и пред и за време на игра пробувам во Options и со H па таа функција, ама не сака да се смени. Како да наместам на десна рака да биде, затоа што вака ме нервира :smir:
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
cl_righthand 1

и кога ке спуштиш играта доле, после пак ке ти е на лева.. :)

после пак исто у конзола и пак ти е на десна :D:D
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
cl_righthand 1

и кога ке спуштиш играта доле, после пак ке ти е на лева.. :)

после пак исто у конзола и пак ти е на десна :D:D
Ај ако може некој да ми го објасни ова што го кажа Ајверсон чекор по чекор полека, затоа што не разбрав НИШТО. Фала однапред. :smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ај ако може некој да ми го објасни ова што го кажа Ајверсон чекор по чекор полека, затоа што не разбрав НИШТО. Фала однапред. :smir:
1) Влагаш у игра
2) Пушташ конзола
3) Пишуваш cl_righthand 1
4) Сеа оружјето ќе ти е на десна рака
5) Ако ја спуштиш играта на ALT+TAB после пак ќе ти е на лева
6) Почни пак од чекор 1 :helou:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
ccccc ti ebam problemite .... sea aj koj ke mi kaze igram cs oklucuvam koga ke ja oklucam nekogas vo sred igra ke snema zvuk .. deneska okluciv sred igra ke me izbaci na celo ..!!! :mad::mad::mad:; 10 min maximum igram :mad::mad::2 toa e prokleto sokrsiv si4koi doma aj HELP plss !! oti neznam so da pravam me izbacuva od msn :mad:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ccccc ti ebam problemite .... sea aj koj ke mi kaze igram cs oklucuvam koga ke ja oklucam nekogas vo sred igra ke snema zvuk .. deneska okluciv sred igra ke me izbaci na celo ..!!! :mad::mad::mad:; 10 min maximum igram :mad::mad::2 toa e prokleto sokrsiv si4koi doma aj HELP plss !! oti neznam so da pravam me izbacuva od msn :mad:

Format C:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom