Помош околу Counter-Strike (општо)

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
kpbKENGUR напиша:
спајдер, оди во options>video и во Renderer стави OpenGL, а не Software.
доколку ова не помага, (ре)инсталирај ги драјверите за графичката па направи го ова погоре.
А, ако не успее од сево ова кенгур што кажа, доколку сакаш да играш, друго чаре нема.. формат.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
kpbKENGUR напиша:
спајдер, оди во options>video и во Renderer стави OpenGL, а не Software.
доколку ова не помага, (ре)инсталирај ги драјверите за графичката па направи го ова погоре.
Помогна...сега чудно ми е малце бидејќи едно пола месец играв со тоа што беше за нигде и не знам дали резултатот што сега го добив беше тоа што го играв на почетокот ама ќе да е тој...туку да те прашав,за што служеше пачот,и дали сеуште постои кајгана сервер 2(и ако постои која е адресата)?

П.С.И да прашам како се изместило самото тоа,или е можно јас да сум го изместил? И ако јас сум го изместил,зошто кога ја избришав и повторно инсталирав пак така ми направи?
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
СпаЈдеР напиша:
Помогна...сега чудно ми е малце бидејќи едно пола месец играв со тоа што беше за нигде и не знам дали резултатот што сега го добив беше тоа што го играв на почетокот ама ќе да е тој...туку да те прашав,за што служеше пачот,и дали сеуште постои кајгана сервер 2(и ако постои која е адресата)?
Кајгана 1:
cs.kajgana.com

Кајгана 2:
cs.kajgana.com:27020

Симни го v.23 пачот, ги фака сите сервери, имаш линк од него, две три страни претходно.. мој пост.

едит: А, тоа како си го изместил, неможе никој да ти каже.. важно, ништо не чепкај од сега па натаму.. :wink:
едит2:http://www.intoxaid.com/index.php?site=files&file=3
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
СпаЈдеР напиша:
...туку да те прашав,за што служеше пачот,и дали сеуште постои кајгана сервер 2(и ако постои која е адресата)?

П.С.И да прашам како се изместило самото тоа,или е можно јас да сум го изместил? И ако јас сум го изместил,зошто кога ја избришав и повторно инсталирав пак така ми направи?
пачот служи за промени во играта, има повеќе. но највеќе го менуваат поради тоа што некои сервери играчите неможеа да ги додадат во favourites.
за адресите на серверите: www.cs.kajgana.com
само не верувам дека се изместило, ваљда ти си чепкал нешто. во regystry фајловите, ваљда памти кантерот кои ти биле последни промени и затоа ти ги ставило како последниот пат.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Aха...сега ми прави проблеми со ставање на серверите...успеав да ги ставам кајгана и кајгана 2,ама никако не можам да ставам ниеден од адсл серверите(а би сакал да ги имам,адсл сервер 1,2,адсл детмеч и адсл гангејм)...би аплоадирал некој како што аплоадираше корун еден фајл со сите(или бар овие што ги набројав) македонски сервери? :se_ molam
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
СпаЈдеР напиша:
Aха...сега ми прави проблеми со ставање на серверите...успеав да ги ставам кајгана и кајгана 2,ама никако не можам да ставам ниеден од адсл серверите(а би сакал да ги имам,адсл сервер 1,2,адсл детмеч и адсл гангејм)...би аплоадирал некој како што аплоадираше корун еден фајл со сите(или бар овие што ги набројав) македонски сервери? :se_ molam
види во темата за пачовите, и разгледај кој е најдобар и ги прима сите сервери. останати сервери имаш на www.game-monitor.com
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
kpbKENGUR напиша:
види во темата за пачовите, и разгледај кој е најдобар и ги прима сите сервери. останати сервери имаш на www.game-monitor.com
Aх...од прееска го доналдирав пачот,и да,ја знам страната...не прима....до толку ли е тешко да се аплоадираат 100тина килобајти?Мада не знам кој фајл беше ама знам дека и уште кога го купив компјутерот и ја инсталирав кантерот не сакаше да става сервери и преку него ги ставив...ај ве молам ако некој знае :toe:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
ЌЕ може некој да ми каже како да го средам ова?

BUILD 2738 SERVER (0 CRC)
Server # 7
Your .dll [cl_dlls\client.dll]
differs from the server's.
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
СпаЈдеР напиша:
Aха...сега ми прави проблеми со ставање на серверите...успеав да ги ставам кајгана и кајгана 2,ама никако не можам да ставам ниеден од адсл серверите(а би сакал да ги имам,адсл сервер 1,2,адсл детмеч и адсл гангејм)...би аплоадирал некој како што аплоадираше корун еден фајл со сите(или бар овие што ги набројав) македонски сервери? :se_ molam
http://www.wiaderko.com/cs/counter-strike-download/art/168

Oва ти е v.23 пач, со кој ке немаш вакви проблеми. :wink:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Swifty напиша:
http://www.wiaderko.com/cs/counter-strike-download/art/168

Oва ти е v.23 пач, со кој ке немаш вакви проблеми. :wink:
Брат,кога викам дека не бива,не лажам...ваљда нема за џабе да пишувам на темава,испробав со пачот што е на кајгана,откога видов дека не бива со тој,симнав уште 2-3...не бива!Ако некој сака да аплоадира фајл каде што ги има ставено сите сервери и јас да го ставам во фолдерот на кантер кај што треба добро,ако не,не барајте решенија преку пачови,бидејќи и првиот пат кога ја инсталирав не биваше(испробано со повеќе верзии на пач) :toe:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
СпаЈдеР напиша:
Брат,кога викам дека не бива,не лажам...ваљда нема за џабе да пишувам на темава,испробав со пачот што е на кајгана,откога видов дека не бива со тој,симнав уште 2-3...не бива!Ако некој сака да аплоадира фајл каде што ги има ставено сите сервери и јас да го ставам во фолдерот на кантер кај што треба добро,ако не,не барајте решенија преку пачови,бидејќи и првиот пат кога ја инсталирав не биваше(испробано со повеќе верзии на пач) :toe:

Спајдер и јас имав проблеми со "ставање" сервери на кантер, но кога го инсталирав пачот што го препорача Никола сега се ми е во најдобар ред...тенкс то Никола се оди како што треба:nenene:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
DoN DjElAtImUs напиша:
Спајдер и јас имав проблеми со "ставање" сервери на кантер, но кога го инсталирав пачот што го препорача Никола сега се ми е во најдобар ред...тенкс то Никола се оди како што треба:nenene:
A jaс да се утепам бидејќи кај мене не оди?:tapp:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
ЌЕ може некој да ми каже како да го средам ова?

BUILD 2738 SERVER (0 CRC)
Server # 7
Your .dll [cl_dlls\client.dll]
differs from the server's.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom