Помош околу Counter-Strike (општо)

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Дечки шо требит бе да се пишит во конзола(или можда програма требит не знам) за да ти бидат буквите во боја, не ова con_colour... туку да ти бидат во боја оние кои ги пишуваш и др. играчи така во др боја да ги гледаат???
Знае некој?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дечки шо требит бе да се пишит во конзола(или можда програма требит не знам) за да ти бидат буквите во боја, не ова con_colour... туку да ти бидат во боја оние кои ги пишуваш и др. играчи така во др боја да ги гледаат???
Знае некој?

Да не мислиш на тие што се појавуваат горе у средина или лево на екранот? Ако да, тогаш за да пишуваш така треба да си админ на некој сервер што користи AMX MOD X
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Да не мислиш на тие што се појавуваат горе у средина или лево на екранот? Ако да, тогаш за да пишуваш така треба да си админ на некој сервер што користи AMX MOD X
Не не, мислам на оние со ги пишуваш во say ili say_team нив дали некој знае како може да се направат да се пишуваат во боја ама другите да ги гледаат во боја не како со con_colour само за себе . :)
 
Член од
6 август 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Moze li nekoj da mi pomogne kako da se konektiram na serverite zatoa sto sekoj pat koga kreiram preku new game niedna staza ne se uklucuva samo pisuva unable to connect on server:toe:Fala!!!
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе луѓе не можам да ја најдам темата за тоа подесување дури и не знам дали постои таква. Ај некој нека ми пише подесување за цс за интернет адсл со брзина 1.5 мбтс
 
А

Ајсшутер

Гостин
Moze li nekoj da mi pomogne kako da se konektiram na serverite zatoa sto sekoj pat koga kreiram preku new game niedna staza ne se uklucuva samo pisuva unable to connect on server:toe:Fala!!!
Сакаш ти да креираш мапа ?
Ако е за ти да креираш мапа мораш да исклучиш Sxe-Injected па после уклучи кантер и креирај после.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
А

Ајсшутер

Гостин
Незнам не видов тема за прашања и слично па тука да прашам може ли да се купи Кајгана слот ?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.375
Поени од реакции
33.280
Слот не, ама админ да. Алак бара 30 $.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.375
Поени од реакции
33.280
Jaс ти реков за админ, за слот.. не се купува.
Бар не се купуваше.
Moже ти ке си прв, ама зависи до сумата. :)
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Ке треба да начекаш некоја наградна игра како што беше на детмеч , оналјн тајм и 16 постови и слично :) .
:helou:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Добро што е со кантеров ? Го симнав од cs.kajgana.com и го испачував со v21, и кога сакам да играм, пишувам IP на серверот и после тоа се укочува, почнува да сецка и што не...BTW иам Windows Vista ... Пишав еднаш, не помогнавте, дај ако знае некој нека пише.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom