Помош и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
на Star Wars the Force Unleashed доаѓам до едно место каде треба да го спасам Бејл Органа и поминува cut scene оди на лоадинг и ми паѓа играта. Помош ве молам.
Пробај со советот/постот над твојот.
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
Кога ке ја вклучам Hunting Unlimited 2009 ми се исклучува мониторот. Првиот пат се добро одеше, и играв... Но после ја уклучам и се слуша звукот на играта и компјутерот си работи во подзадина, но мониторот е изклучен додека играта е уклучена. Помош
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Кога ке ја вклучам Hunting Unlimited 2009 ми се исклучува мониторот. Првиот пат се добро одеше, и играв... Но после ја уклучам и се слуша звукот на играта и компјутерот си работи во подзадина, но мониторот е изклучен додека играта е уклучена. Помош
Да не си правел некој промени во резолуцијата на играта, или пак да си изместил под колку херци да работи мониторот. Обично тие се проблемите, бидејки твојот монитор не подржува да речеме поголема херцажа од 60Hz
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
Да не си правел некој промени во резолуцијата на играта, или пак да си изместил под колку херци да работи мониторот. Обично тие се проблемите, бидејки твојот монитор не подржува да речеме поголема херцажа од 60Hz
Не сум менувал, но ке се обидам со помала резолуција или со помалку херци. Благодарам
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ја спуштив The Witcher 2 и ја пачовам тоа шо е во SKIDROW фолдерот, го префрлам тоа paul.dll во bin фолдерот, ама кога ќе одам да ја пуштам играва и ко ќе стегнам Launch game, ништо не се дешават. Шо правам погрешно? :toe:
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
███ 1. Unpack the release ███
███ 2. Mount or burn image ███
███ 3. Install (game will auto start with a activation screen, quit that) ███
███ 4. Run Patcher_EFIGS.exe from the SKIDROW folder on DVD 2 ███
███ 5. Copy all files from the SKIDROW folder on DVD 2 to the The Witcher 2 ███
███ installation folder ███
███ 6. Play the game

НФО-то ова вика. Друг одговор немам.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
███ 1. Unpack the release ███
███ 2. Mount or burn image ███
███ 3. Install (game will auto start with a activation screen, quit that) ███
███ 4. Run Patcher_EFIGS.exe from the SKIDROW folder on DVD 2 ███
███ 5. Copy all files from the SKIDROW folder on DVD 2 to the The Witcher 2 ███
███ installation folder ███
███ 6. Play the game

НФО-то ова вика. Друг одговор немам.
Исто правам како шо пишува овде, но не сака нешто.

--- надополнето ---

Има еден фајл во фолдерот paul.dll, ама неможам никако да го префрлам т.е. ко ќе го префрлам во фолдерот кај играта се губит(или на desktop, не е важно) и не е префрлен. Првпат ова ми се дешават.
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Исто правам како шо пишува овде, но не сака нешто.

--- надополнето ---

Има еден фајл во фолдерот paul.dll, ама неможам никако да го префрлам т.е. ко ќе го префрлам во фолдерот кај играта се губит(или на desktop, не е важно) и не е префрлен. Првпат ова ми се дешават.
Ај пробај disable на антивирусот, па копирај го повторно фајлот.
 

laceso

Zoomj †
Член од
17 мај 2011
Мислења
422
Поени од реакции
318
Лол Withcer 2 има DRM шо те чуди, сите ќе имаат од сега натака.
 
Член од
17 декември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
здраво..имам една игра The Guild 2 ама нешто не е во ред...почнува се нормално и ненадејно се исклучува..кога ќе се исклучи не се појавува ништо..можи некој да ми помогни со нешто???
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Ја спуштив The Witcher 2 и ја пачовам тоа шо е во SKIDROW фолдерот, го префрлам тоа paul.dll во bin фолдерот, ама кога ќе одам да ја пуштам играва и ко ќе стегнам Launch game, ништо не се дешават. Шо правам погрешно? :toe:
Извинете за off topic али брат од кај ја симна Witcher 2 ? ...the piratebay ? .. пошо ја од таму ја симињам више 3 дена и иде ненормално споро
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.026
Поени од реакции
6.051
Извинете за off topic али брат од кај ја симна Witcher 2 ? ...the piratebay ? .. пошо ја од таму ја симињам више 3 дена и иде ненормално споро
На замунда ја имаш верзијата од SkidRow.
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Еден другар купи сони 2-јка и сеа не му чита игри (пиратски-симнати од нет).Кај може да се купи чип за да биде хакнато сонито(или ако некој може да го чипува,пишете побрзо).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom