Помош и совети

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705


Ми го покажува ова откако и го ставив пачот 1.0.7
Имаше упатство како да инсталирам, и забележав дека пишува после инсталацијата, од фолдерот каде што е кракот да се копираат четирите фајлови и да се стават каде што ми е играта. Ама, забележав дека не се во фолдерот четири фајла туку три. Ги пренесов тие 3, и потоа ми искочи оваа порака. Пачот е од Razor, и претходно што го имав тој крак беше од него. Ако знаете што е работата помагајте.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.365
пишав во темата за TDU 2 никој не ми одговори па морам тука..ја пуштам играта почнува лоадингот и таман после тоа се гаси автоматски играта .. помош !
систем :
Windows XP Service Pack 3
Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50 GHz
2,49 GHz,3,43 GB of RAM
GeForce GT 430 1024 MB

дали е до компјутеров некој дел му е слаб или до играта е ??
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705


Ми го покажува ова откако и го ставив пачот 1.0.7
Имаше упатство како да инсталирам, и забележав дека пишува после инсталацијата, од фолдерот каде што е кракот да се копираат четирите фајлови и да се стават каде што ми е играта. Ама, забележав дека не се во фолдерот четири фајла туку три. Ги пренесов тие 3, и потоа ми искочи оваа порака. Пачот е од Razor, и претходно што го имав тој крак беше од него. Ако знаете што е работата помагајте.
Anyone?
Кажете дали треба барем да пробам со нов пач или нешто...
Ако знаете некој пач што сигурно ќе работи по пп праќајте.
:)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Anyone?
Кажете дали треба барем да пробам со нов пач или нешто...
Ако знаете некој пач што сигурно ќе работи по пп праќајте.
:)
Пробај од тука симни го пачот, ваљда со се крак е. Сними го, и пиши што си направил
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Пробај од тука симни го пачот, ваљда со се крак е. Сними го, и пиши што си направил
Истото е пак, повторно се три фајла иако во инструкциите убаво си пишува да се копираат четири фајла.
Заборавив да напоменам дека со инсталацијата на пачот ми кажа дека ќе го брише тоа Rockstar Games Live ли што ти знам.
Можеби затоа е така...
Ќе пробам да инсталирам друг пач... нема бришење на игра. :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Истото е пак, повторно се три фајла иако во инструкциите убаво си пишува да се копираат четири фајла.
Заборавив да напоменам дека со инсталацијата на пачот ми кажа дека ќе го брише тоа Rockstar Games Live ли што ти знам.
Можеби затоа е така...
Ќе пробам да инсталирам друг пач... нема бришење на игра. :)

Кажи кои фајлови ги има таму, ако не да ти го дадам јас мојот крак, да го аплоадирам некаде.
Пробај ова стави го во играта. Дојде заедно со Patch 1,0,7 кој го симнам од TPB дур го имаше таму ставено едно време.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Кажи кои фајлови ги има таму, ако не да ти го дадам јас мојот крак, да го аплоадирам некаде.
Пробај ова стави го во играта. Дојде заедно со Patch 1,0,7 кој го симнам од TPB дур го имаше таму ставено едно време.


Еве вака сликовито да се искажам :D
Тој фајл стварно не знам кој е што треба да го пренесам...
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.365
Уште едно прашање...кога некоја игра бара Windows XP Service Pack 2 ке може ли да се игра со Windows XP Servie Pack 3 или ке треба да инсталирам Windows XP Service Pack 2 ??? помош итно е !
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Уште едно прашање...кога некоја игра бара Windows XP Service Pack 2 ке може ли да се игра со Windows XP Servie Pack 3 или ке треба да инсталирам Windows XP Service Pack 2 ??? помош итно е !
Немат потреба да иснталираш ХП СП2 зошто во СП3 ти е истиот само што е упдејтиран(обновен)........
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.365
Немат потреба да иснталираш ХП СП2 зошто во СП3 ти е истиот само што е упдејтиран(обновен)........
ахам..фала инаку ако можеш да помогнеш до што треба да е кога ја пуштам играта после лоадингот сама се гаси :/
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
ахам..фала инаку ако можеш да помогнеш до што треба да е кога ја пуштам играта после лоадингот сама се гаси :/
Која игра и како ти се гаси после лоадингот.Дали стави крак? Објасни малку.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.365
значи ставив крак,играта е Test Drive Unlimited 2
КАРАКТЕРИСТИКИ НА КОМПЈУТЕР :
Windows XP Service Pack 3
Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50 GHz
2,49 GHz,3,43 GB of RAM
GeForce GT 430 1024 MB
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
значи ставив крак,играта е Test Drive Unlimited 2
КАРАКТЕРИСТИКИ НА КОМПЈУТЕР :
Windows XP Service Pack 3
Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50 GHz
2,49 GHz,3,43 GB of RAM
GeForce GT 430 1024 MB
Пробај копирај крак од друго место,друго нз што да ти речам, а и почекај некаков одговор и од други членови )
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.365
зимав крак и од скидроу и од релоадед ништо иста работа :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom