Помош и совети

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
проблем ....исталирав windows 7 и ја исталирав пак heroes of newearth и несака да ми ја пушти...се укочува целиот виндовс..да не знае некој што е проблемот ?
Како се укочува? Објасни малце подобро. Неможеш да ја мрдаш стрелката, едноставно ништо неможеш освен рестарт, или стрелката се мрда само програмите се "not responding". Или можеби нешто друго? Објасни. Најчесто овие проблеми се дешаваат поради поседување конфигурација која не е доволна за барањата на играта. Што конфигурација имаш? Сепак, можеби, и не чини Windows-от. Од каде го спушти/набави?

Ај да прашам тука.Ја инсталирав нед фор спед шиф 2009 направив и крак и кога ја пуштам ми се појавува ЕРОР shift.exe has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience. Помош???
Малце каснам со одговоров ама јбг, сеа го видов прашањето.
Прво, инсталирај си Service Pack 3, за виндоусот.
Второ, инсталирај ги сите верзии на Microsoft .NET Framework. Од прва до последна. Знам дека последна е 3.5, а прва е 1.0.
Трето, инсталирај DirectX 9.0(ако имаш ХР), или DirectX 10(ако имаш Vista).
Четврто, ако после се ова пак нејќе, пробај друг крак.
И make sure дека конфигурацијата што ја имаш е „доволна“ за потребите на играта.
 
Член од
9 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
3
Може пак serial number за Пес 2010
и за мене ако може ...по пп...благодарам однапред...

инаку за хон..фициани..се ми се укочува..не мрда ништо...мора рестарт....инаку имам добра конфигурација...пред да исталирам виндовс 7 ја играв без проблем...инаку виндосовт го симнав од замунда...

хелп...
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
и за мене ако може ...по пп...благодарам однапред...

инаку за хон..фициани..се ми се укочува..не мрда ништо...мора рестарт....инаку имам добра конфигурација...пред да исталирам виндовс 7 ја играв без проблем...инаку виндосовт го симнав од замунда...

хелп...
Значи до Windows-от е..Ништо, или спушти нов, или врати си се на претходниот што го имаше..
 
Член од
9 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
3
Значи до Windows-от е..Ништо, или спушти нов, или врати си се на претходниот што го имаше..
може да ми дадеш препорука за кој виндовс да спуштам..ако може торент по пп ... благодарам однапред
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Neka mi kaze nekoj kako da igram fifa 10 na net t.e kako sa se uklucam na koja sakam mreza i sto e toa hamaci
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Може пак serial number за Пес 2010
Пратено.

и за мене ако може ...по пп...благодарам однапред...
И на тебе..

Neka mi kaze nekoj kako da igram fifa 10 na net t.e kako sa se uklucam na koja sakam mreza i sto e toa hamaci
Симни хамачи. Влези во некоја мрежа зa FIFA 10. Уклучи ја играта. Оди во Multiplayer > Multiplayer LAN. После стисни "New" и аддни го тој со кој сакаш да играш, то ест, пиши му го IP-то кое можеш да го видиш од десната страна на никот во хамачито. Договорете се во исто време он да хостира, ти да стиснеш конект и ке почне. Друг начин е он да те аддне, и да ти каже само кога да стиснеш конект (он стиснал хост). Појасно ти е малце?
 

Dust_FingeR

Fire of Victory
Член од
8 октомври 2009
Мислења
24
Поени од реакции
3
zdravo me interesira za Bionic commando ako moze nekoj da mi pomogne na sredina na igrata dodeka igram se uklucuva na vista Close the program dali ima nekoj fix za toa ili kako da go sredam ovo pozz. :toe:
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
154
Поени од реакции
46
од кај да купам чипови за покер да не знае некој кај се продаваат??
 

Dust_FingeR

Fire of Victory
Член од
8 октомври 2009
Мислења
24
Поени од реакции
3
Probav so drug krak no povtorno isto ako ima nesto drugo sto moze da se napravi help pozz:toe:
 

ViktorRedDEvil

Red Army
Член од
10 октомври 2009
Мислења
383
Поени од реакции
8
Go vklucam hamacito ama tamu pisuva network adapter error do sto ke e ako mozete kazete.I pomos se razbira da go resam problemot
 

Kajgana Shop

На врв Bottom