Помош и совети

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Само NEXT стискај.
Да, ја инсталирав, се што треба, ама после ми бара цд да пуштам.....а цд неам, ја симнав рипувана ваљда :) пишува вака...
1. Unrar

2. Burn or mount the image

3. Install the game.

4. Copy over the cracked content

5. Play the game

1, 3 направени, 2,4 нејасно ми е тоа
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Да, ја инсталирав, се што треба, ама после ми бара цд да пуштам.....а цд неам, ја симнав рипувана ваљда :) пишува вака...
1. Unrar

2. Burn or mount the image

3. Install the game.

4. Copy over the cracked content

5. Play the game

1, 3 направени, 2,4 нејасно ми е тоа
2 не ти треба, а 4 чим не ти е јасно, значи незнаеш крак да ставаш.

Би требало на цедето (iso фајлот) да имаш CRACK фолдер, влези внатре, копирај се што има таму, оди кај што ти е инсталирана играта, влези внатре во фолдерот и дај PASTE.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
2 не ти треба, а 4 чим не ти е јасно, значи незнаеш крак да ставаш.

Би требало на цедето (iso фајлот) да имаш CRACK фолдер, влези внатре, копирај се што има таму, оди кај што ти е инсталирана играта, влези внатре во фолдерот и дај PASTE.
"An error ocured, no languages found" :pop::nerv::nerv:
 
А

Аернло

Гостин
Ај да прашам тука.Ја инсталирав нед фор спед шиф 2009 направив и крак и кога ја пуштам ми се појавува ЕРОР shift.exe has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience. Помош???
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
"An error ocured, no languages found" :pop::nerv::nerv:
И како очекуваш да ти помогнам сеа?
Ништо немаш кажано, ни каде влезе, ни дали влезе, ни што направи, ни како.......

Ај да прашам тука.Ја инсталирав нед фор спед шиф 2009 направив и крак и кога ја пуштам ми се појавува ЕРОР shift.exe has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience. Помош???
Оди на соодветната тема.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
И како очекуваш да ти помогнам сеа?
Ништо немаш кажано, ни каде влезе, ни дали влезе, ни што направи, ни како.......
Како што се прави крак бе другар, стандардна работа шо ја правам од Фифа 2000 :) Copy на иконата од кракот, paste кај што е играта, и ми се појави таква порака.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Како што се прави крак бе другар, стандардна работа шо ја правам од Фифа 2000 :) Copy на иконата од кракот, paste кај што е играта, и ми се појави таква порака.
Одкога ќе ставиш PASTE така ти вика? Или кога ќе пробаш да ја уклучиш играта?

Има нешто друго во CRACK фолдерот освен икона?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Одкога ќе ставиш PASTE така ти вика? Или кога ќе пробаш да ја уклучиш играта?

Има нешто друго во CRACK фолдерот освен икона?
Ја копирам иконата, правам пасте и при уклучување ми се појавува таква порака. А таа икона од кракот е едниствена во фолдерот.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ја копирам иконата, правам пасте и при уклучување ми се појавува таква порака. А таа икона од кракот е едниствена во фолдерот.
Мене ми изгледа ова како кракот да е за една верзија, а играта тебе да ти е друга верзија.

Побарај најнов пач за играта ако има, и ако најдеш, инсталирај го и после барај крак за тој пач.

Во фолдерот кај што ти е инсталирана играта, види дали може да се пушти играта од друг .exe фајл не од тој што си го кракнал.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Мене ми изгледа ова како кракот да е за една верзија, а играта тебе да ти е друга верзија.

Побарај најнов пач за играта ако има, и ако најдеш, инсталирај го и после барај крак за тој пач.

Во фолдерот кај што ти е инсталирана играта, види дали може да се пушти играта од друг .exe фајл не од тој што си го кракнал.
Од друг фајл почнува играта, и има мени кај шо треба да изберам на пр. Start new season, load game, setings... и кога ќе стиснам New game, ми бара да ставам CD/DVD, и нормално стискам кенсл, и крај. А би требало кракот да е за оваа верзија, зашо иконите им се сите исти, околу 12 мб е, и правилно се копира.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Од друг фајл почнува играта, и има мени кај шо треба да изберам на пр. Start new season, load game, setings... и кога ќе стиснам New game, ми бара да ставам CD/DVD, и нормално стискам кенсл, и крај. А би требало кракот да е за оваа верзија, зашо иконите им се сите исти, околу 12 мб е, и правилно се копира.
Епа не ја пуштај од таму кај што ти дава мени.... пробај од друго место.
Ако не, барај си пач па крак.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Епа не ја пуштај од таму кај што ти дава мени.... пробај од друго место.
Ако не, барај си пач па крак.
Симнав нов пач, и сега пак истата постапка со кракот, или кракот да го копирам во новиот фолдер од новиот пач?...........ќе ме умре ова :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Симнав нов пач, и сега пак истата постапка со кракот, или кракот да го копирам во новиот фолдер од новиот пач?...........ќе ме умре ова :)
А најде крак за тој пач?

Ако најде, истата постапка треба да е.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
А најде крак за тој пач?

Ако најде, истата постапка треба да е.
Немаше крак за него, туку само го симнав од страницата на производителот на играта, и го инсталирав. После пак ја пуштив играта, и сакав да го уклучам новиот пач, за да почнам преку него, ама пак ми бараше да ставам цд/двд. Ај ако неќе тури му пепел, 1 гига отидоа џабе :).
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Немаше крак за него, туку само го симнав од страницата на производителот на играта, и го инсталирав. После пак ја пуштив играта, и сакав да го уклучам новиот пач, за да почнам преку него, ама пак ми бараше да ставам цд/двд. Ај ако неќе тури му пепел, 1 гига отидоа џабе :).
1 GB?

Толку е малечка играта? RIP да не е?
Или пачот е толку?

И кај побара крак што викаш дека нема?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom