Помош и совети

Член од
5 февруари 2018
Мислења
11
Поени од реакции
1
Симнав San Andreas, ама ми заглави играта. Некое чаре?
Конкретно на одредена мисија ми крешнува со ерор gta_sa.exe stopped working.
Со DEP успеав да го пролонгирам крешнувањето само на 2 мисии напред. Користам Windows 7 и кога ќе ја вклучам играта автоматски се пребацува на Windows 7 Basic, а кога пробав да ја стартувам играта со recommended settings (демек Windows XP) воопшто не се ни вклучи играта веднаш се појави gta_sa.exe stopped working. Дали мислите дека е до модовите нешто што не се вклопува со основната верзија? И дали случајно имате некој АСАЛЕН торент за играва?
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Симнав San Andreas, ама ми заглави играта. Некое чаре?
Конкретно на одредена мисија ми крешнува со ерор gta_sa.exe stopped working.
Со DEP успеав да го пролонгирам крешнувањето само на 2 мисии напред. Користам Windows 7 и кога ќе ја вклучам играта автоматски се пребацува на Windows 7 Basic, а кога пробав да ја стартувам играта со recommended settings (демек Windows XP) воопшто не се ни вклучи играта веднаш се појави gta_sa.exe stopped working. Дали мислите дека е до модовите нешто што не се вклопува со основната верзија? И дали случајно имате некој АСАЛЕН торент за играва?
не ти го бива кракот од играта најверојатно. симни си друг крак од gamecopyworld. види прво која верзија ти е играта, обично кога ќе уклучиш доле лево пишува на почетното мени.
 
Член од
8 октомври 2018
Мислења
14
Поени од реакции
2
Позз,дали некој знае како да ја инсталирам S.T.A.L.K.E.R Call of Pripyat.Пробав на дваесетина различни сајтови,вклучувајки и The Pirate Bay,ама кога симињам,ми вели дека фајловите се корумпирани.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Позз,дали некој знае како да ја инсталирам S.T.A.L.K.E.R Call of Pripyat.Пробав на дваесетина различни сајтови,вклучувајки и The Pirate Bay,ама кога симињам,ми вели дека фајловите се корумпирани.
Кој ти вика дека фајловите се корумпирани, winrar? Дај скриншот.
Која верзија ја симна, од Razor1911 или од PROPHET?
Кога правиш extract, прави од rzr-stcp.001 extract, ако те праша пак за апликација одбери winrar.
Пробај симни ја повторно од друго место.
 
Член од
8 октомври 2018
Мислења
14
Поени од реакции
2
Фала Анон,ја симнав од Prophet.Кога сакам да го екстрактирам фајлот,WinRAR вика дека ми е корумпирано.Неам скриншот,дека го избришав торентот пред 1 седмица.Дали ако исклучам антивирус за домашна мрежа,т.е antivirus for home network ќе работи?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.591
Поени од реакции
38.739
Фала Анон,ја симнав од Prophet.Кога сакам да го екстрактирам фајлот,WinRAR вика дека ми е корумпирано.Неам скриншот,дека го избришав торентот пред 1 седмица.Дали ако исклучам антивирус за домашна мрежа,т.е antivirus for home network ќе работи?
пробај пак и стави скринови што ти дава
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
604
Поени од реакции
1.166
Дали знаете начин како да а играм Medieval Total War 2 на multiplayer, а да не ми е купена од Steam? Порано имаше едно gamespy и со него можеше да играш и total war игри на multiplayer, ама одкако тоа падна, не можам да најдам друг начин.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Дали знаете начин како да а играм Medieval Total War 2 на multiplayer, а да не ми е купена од Steam? Порано имаше едно gamespy и со него можеше да играш и total war игри на multiplayer, ама одкако тоа падна, не можам да најдам друг начин.
на стим сејл е 5 евра ке има до крајов на месецов, ако стварно тие се игра играта мислам не е многу
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
604
Поени од реакции
1.166
на стим сејл е 5 евра ке има до крајов на месецов, ако стварно тие се игра играта мислам не е многу
Знам беше 20евра, а ја толку за игра не би дал, сеа чим е 5 евра може да а земам.
 
Член од
19 октомври 2015
Мислења
41
Поени од реакции
13
Нишо не правиш со тие пари на ново, еден добар процесор и графичка цел буџет ти го земаат а каде се тука другите делови
Во право си,многу фасцинирам.Ќе гледам некако на старо..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom