Помош и совети

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.023
Поени од реакции
6.050
Како ?? Објасни ми по опширно..
Ако не си средил, пробај да ја поделиш играта на делови преку Winrar.
Сакаш ISO(image) фајл да ставиш на ДВД?

Десен клик> Add to Archive> Split to Volume, bytes> DVD+R:4481mb(пример)> OK
Ќе почекаш малце повеќе, зависно од CPU пред се. 1час +-

Овој е еден од начините.
ИМа и начин да се компресира и да се намали, ако знае некој нека ти објасно што како со тоа.
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Како ?? Објасни ми по опширно..
Ќе ја поделиш на делови со winrar, по 100 мб секој дел да биде. Мислам така е најефикасно. Или можеш пола фајлови на едно, пола на друго ЦД, па коа ќе сакаш да ја инсталираш ќе ги копираш во еден фолдер :).
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.431
Поени од реакции
22.043
Ако не си средил, пробај да ја поделиш играта на делови преку Winrar.
Сакаш ISO(image) фајл да ставиш на ДВД?

Десен клик> Add to Archive> Split to Volume, bytes> DVD+R:4481mb(пример)> OK
Ќе почекаш малце повеќе, зависно од CPU пред се. 1час +-

Овој е еден од начините.
ИМа и начин да се компресира и да се намали, ако знае некој нека ти објасно што како со тоа.
Ке пробам па ке пишам...
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
знае ли некој у која играчница има Wii и Xbox 360 ?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ja спуштив ГТА 4 kings од на замунда, ја инсталирав и све добро си влага, само осеќам дека сецка, а не би требало да сецка имам и5 процесор и GTS 450 1gb.. Што е работава, не ми ја подржвит или??
п.с Ја намалив на 1600 и уште поќе ми кочеше па пак ја вратив на највисока...
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
211
Поени од реакции
75
Ja спуштив ГТА 4 kings од на замунда, ја инсталирав и све добро си влага, само осеќам дека сецка, а не би требало да сецка имам и5 процесор и GTS 450 1gb.. Што е работава, не ми ја подржвит или??
п.с Ја намалив на 1600 и уште поќе ми кочеше па пак ја вратив на највисока...
lolololololol.

Намали ја на 1280x1024, намести таму textures, water detail и слично на medium и најдолу има едно vsync намести го да биде off.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
lolololololol.

Намали ја на 1280x1024, намести таму textures, water detail и слично на medium и најдолу има едно vsync намести го да биде off.
Ja намалив жабе, пак се осеќат сецкајнето, и на 800х600 ја намалив и пак се осејкат сецкајнето...
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Ja намалив жабе, пак се осеќат сецкајнето, и на 800х600 ја намалив и пак се осејкат сецкајнето...
Ако имаш Виндоус7 симни си едно 4-5 апдејта за играта..........така на мене ми се стеди.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Ja спуштив ГТА 4 kings од на замунда, ја инсталирав и све добро си влага, само осеќам дека сецка, а не би требало да сецка имам и5 процесор и GTS 450 1gb.. Што е работава, не ми ја подржвит или??
п.с Ја намалив на 1600 и уште поќе ми кочеше па пак ја вратив на највисока...
таа пошто е постара игра може да е ради виндовсот, ако имаш 7 или виста пробај напрај run in compabilitie xp - така мислам се викаше опцијата
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
таа пошто е постара игра може да е ради виндовсот, ако имаш 7 или виста пробај напрај run in compabilitie xp - така мислам се викаше опцијата
Gta 4 е постара игра? Не треба да прави вакви глупости нека даунлоадира 1.0.4.0 пачот кој е најдобар за iCEnhancer а и најмазно иде кај мене со овој, или најновиот 1.0.7.0 (кај мене има проблеми со овој на 2500к, сецка)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Zdravo.Dali nekoj znae kako da ja instaliram sims 3 preku winrar.igrata mi e na 2 cedinja.Ili nekoj ako moze da prati dobar krak?Fala
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Zdravo.Dali nekoj znae kako da ja instaliram sims 3 preku winrar.igrata mi e na 2 cedinja.Ili nekoj ako moze da prati dobar krak?Fala
Екстрактирај го едното па другото ЦД.Го ставаш првото цд па го отвараш и на фајлот притискаш десен клик-Екстракт фајс(ке си отвориш фолдер на некое место и екстрактираја таму), па после ке ти го побарат вториот диск.Одкако ке го стајш вториот диск притисни само ок и ке се доекстрактират играта.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Gta 4 е постара игра? Не треба да прави вакви глупости нека даунлоадира 1.0.4.0 пачот кој е најдобар за iCEnhancer а и најмазно иде кај мене со овој, или најновиот 1.0.7.0 (кај мене има проблеми со овој на 2500к, сецка)
Пробав и со едниот и со другиот, од ко ќе ги инсталирам не ми влага играта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom