Помош и совети

Член од
31 мај 2011
Мислења
211
Поени од реакции
75
Побарај крак за верзијата која ја инсталираш, 1.0.4.0 ти е подобра.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
знае ли некој у која играчница има Wii и Xbox 360 ?
нинтендо вии е за деца не ми се верува да има а икс бокс не сум сигурен ама у ентернет може има
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
таа пошто е постара игра може да е ради виндовсот, ако имаш 7 или виста пробај напрај run in compabilitie xp - така мислам се викаше опцијата
Аман човече - SHUT UP!!! Во вакви сериозни теми баш и не се пожелни тролови.

gta 4 била стара и требала да се игра со compatibility mode windows xp... што ли нема да прочиташ... :tapp:
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Аман човече - SHUT UP!!! Во вакви сериозни теми баш и не се пожелни тролови.

gta 4 била стара и требала да се игра со compatibility mode windows xp... што ли нема да прочиташ... :tapp:
aj nezamraj dosta go citiras sekoe moe mislenje ako ne ti se sviga ignoriraj
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
aj nezamraj dosta go citiras sekoe moe mislenje ako ne ti se sviga ignoriraj
Фала богу дека ги игнорирам, ама овде морав да пишам. Во сериозни теми како оваа - НЕ ТРОЛАААААААААААААААЈЈЈЈЈ!!!!!!!!!!!!!!!
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Ај некој ако сака да ми помогне, иам проблем со GTA IV.
Не можам да ставам save file. Го ставам фајлот во C:\Users\User\AppData\Local\Rockstar Games\GTA IV\savegames
И кога ја вклучам играта, ми вика дека не може да се лоадира, требало да си проверам хард дискот.
Потоа чепкав нешто и во My Documents, во Rockstar папката сменив тој фајлот што беше таму, па потоа кога ќе вклучам играта ми вика дека нема снимано.
Помагајте :)
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Момци ако може помош :) Ја симнав од замунда test drive unlimited 2 од skidrow и ја инсталирав, симнав крак,пач се ставив како што треба и нејќе да се пушти :( Кога ќе ја уклучам ми се апдејтува и ми бара серијал. Во торентот има повеќе сериски броеви но ниеден не е точен :(
Помош ? :D
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Ај некој ако сака да ми помогне, иам проблем со GTA IV.
Не можам да ставам save file. Го ставам фајлот во C:\Users\User\AppData\Local\Rockstar Games\GTA IV\savegames
И кога ја вклучам играта, ми вика дека не може да се лоадира, требало да си проверам хард дискот.
Потоа чепкав нешто и во My Documents, во Rockstar папката сменив тој фајлот што беше таму, па потоа кога ќе вклучам играта ми вика дека нема снимано.
Помагајте :)
bump
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.033
Поени од реакции
6.055
Ај некој ако сака да ми помогне, иам проблем со GTA IV.
Не можам да ставам save file. Го ставам фајлот во C:\Users\User\AppData\Local\Rockstar Games\GTA IV\savegames
И кога ја вклучам играта, ми вика дека не може да се лоадира, требало да си проверам хард дискот.
Потоа чепкав нешто и во My Documents, во Rockstar папката сменив тој фајлот што беше таму, па потоа кога ќе вклучам играта ми вика дека нема снимано.
Помагајте :)
Не може да ти работи сејв ако ставиш на тој начин. Има начин со xlive.dll се копира во играта и ќе може да ти ги чита.
Јас после формат имам пробано да ставам Safe Game ама дава error.

Еве што најдов гуглајќи малце. Ова е од некој си форум, неам појма кој
Here's a 100% save game download: некаков си линк
and first you need XLiveless: Уште еден линк

Download XLiveless, take the xlive.dll file and put it in your root GTA IV directory (if youre not using steam thats C:\Program Files\Rockstar Games\GTA IV\)

Then download the save game and put it in C:\Documents and Settings\USER\Local Settings\Application Data\Rockstar Games\GTA IV\ . The folders might be hidden so you have to turn on hidden folders.

Using XLiveless stops multiplayer from connecting. this is the only way to use savegames because normally the saves are stored with your Live account.

п.с. Линковите ги напраив HyperLink-ови
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.856
Поени од реакции
29.635
Кога пробувам да стартувам игра преку steam на пример за TF2 го добивам ова

А за AC:Brotherhood се уклучува uplay и кога одам на play се појавува прозор и не реагира веќе играта.
Чаре?
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
Го ѕирна линкот што ти го препорачува Ерор боксот?
--- надополнето: Aug 10, 2011 12:27 PM ---
Исто ова :
I know this is an old post but i just had this problem myself and just fixed it. What caused the same problem may have been different though. I set my resolution ingame to max on 16:10 ratio, when i applied this the game crashed and game the same error each time I lunched it. My mistake was that my screen is 16:9 ratio. So I thought this caused the error. I fixed this my putting "-window" in launch options to make the game run in windowed mode and then changed the video options to the correct settings, now it runs fine!
 
A

Auditore

Гостин
Што е тоа PC RIP и која е разликата со PC ISO, гледам коа симињам некоја игра пишува така.
 
R

Roten 96

Гостин
дали може некој да ми даде линк да можам да слимна некоја тенис игра...значид а не е од оние детските туку така правилна тенис игра..од интернет.. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom