Помош и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Може ли некој да ми каже што поточно е view distance на игриве? Промер конкретно за GTA IV?
До каде ти е видно поле т.е. до каде процесорот/графичката ќе се трудат да обработат податоци.

Пример, видно поле ти е (да речеме) три згради од тебе во далечина. До тие три згради, ќе има коли, луѓе, ќе се случува нешто. После тие 3 згради, ти може
ќе ги гледаш наредните згради, ама ништо нема да има натаму. Значи се во радиус од 3 згради ќе си работи како што треба, ќе шибаат коли, ќе се тепаат луѓе, ќе можеш да пукаш некој....
Се што ти е надвор од тој радиус, нема да постои се додека не стигнеш до таму.

По сабајлечки, се надевам ме свати :)
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
ахам, ок, фала.. Претпоставува дека е така нешто :)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Откако го земав на Алтаир арморот не може да се фарба облеката. Тогаш кога го земав бев во црно облечен, и потоа барав на гугл вика дека треба да го облечам претходниот за да се фарба облеката. Откако го направив тоа, отидов и се исфарба , но потоа откако повторно ќе го ставам арморот на Алтаир облеката пак се враќа во црна. Многу ми е грд вака со црно кажувајте чаре. :D
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не сакам него да го избоам, туку облеката.
Значи, додека го носиш арморот на Алтаир, не можеш ништо да боиш. Облечи си нормална облека, таму мењај си бои.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Значи, додека го носиш арморот на Алтаир, не можеш ништо да боиш. Облечи си нормална облека, таму мењај си бои.
И откако го соблеков арморот, се менеа боите, но откако го ставам арморот, боите повторно се враќаат.
Тоа сакам да кажам. Пример, носам црно со арморот, го соблекувам арморот, облекувам бело, потоа пак го ставам арморот боите се враќаат во црни. Мислев дека така треба да се сменат но неќат.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
И откако го соблеков арморот, се менеа боите, но откако го ставам арморот, боите повторно се враќаат.
Тоа сакам да кажам. Пример, носам црно со арморот, го соблекувам арморот, облекувам бело, потоа пак го ставам арморот боите се враќаат во црни. Мислев дека така треба да се сменат но неќат.
Нешто не си разбрал како што треба.....

Ај вака:

Кога ќе го облечеш арморот на Алтаир..... СЕ ШТО НОСИШ НА ТЕБЕ е армор на Алтаир. Значи СЕ, и чизми и ракави и кошула и армор и капуљача и гаќи, чорапи.... СЕ!
А се што е од Алтаир, НЕ МОЖЕШ ДА МУ СМЕНИШ БОЈА.

Појасно?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Точно.И не се жали дека арморот на Алтаир е грд затоа што во BH ќе носиш кожа од волци и жито.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.624
Поени од реакции
22.438
Кога ја пуштам играта F.E.A.R.2 оваа ми излегува..ако некој знае како да ја оправам нека пише...

[/IMG][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us
 

Kajgana Shop

На врв Bottom