Помош и совети

Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ја снимив Dragon Age 2, ја упдејтирав играта на 1.01*, го префрлив кракот и кога ќе ја уклучам ми го пишит ова:

Dragon Age II has stopped working

Windows can check online for a solution to the problem



Check online for a solution and closed the program
Close the program

Мислам знаете за кое зборвам, неморат SS да ставам. Ги намалив резолуцијата пред да влезам на играта, ама пак исто прави. Комјутеров ги подржува recommended сетинзите на играва, значит не е од то. Шо може да е? :toe



*И пред да ја упдејтирам играта вака ми праеше.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ја снимив Dragon Age 2, ја упдејтирав играта на 1.01*, го префрлив кракот и кога ќе ја уклучам ми го пишит ова:


Мислам знаете за кое зборвам, неморат SS да ставам. Ги намалив резолуцијата пред да влезам на играта, ама пак исто прави. Комјутеров ги подржува recommended сетинзите на играва, значит не е од то. Шо може да е? :toe



*И пред да ја упдејтирам играта вака ми праеше.
Средив. :)

Сега кажете ми како да ја играм Team Fortress 2 онлине? Кој пач треба да го спуштам?
 

KESKOO

Форум зависник
Член од
13 март 2010
Мислења
178
Поени од реакции
3
Имам проблем со нба 2к10 ја играм првата сезона завршува плејоф и после неможам повеќе да играм сезона некој да не знае шо е финтата ? :salut:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.666
Решив да ја набавам Shogun 2 total war, арно ама. овде-онде, разбрав дека имало проблем со серискиот број, кој, ако сватив добро, не овозможува неограничен број на инсталации???
Дали некој знае нешто повеќе за ова?
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Решив да ја набавам Shogun 2 total war, арно ама. овде-онде, разбрав дека имало проблем со серискиот број, кој, ако сватив добро, не овозможува неограничен број на инсталации???
Дали некој знае нешто повеќе за ова?
Нема никакви ограничување, играта оди преку Steam и кога ќе ја купиш се врзува за корисничката сметка на која може да се пристапи од било каде на било кој комјутер.

Ако ја купиш на DVD, пред првата употреба треба да го внесиш серискиот за да се врзи на твојата сметка на Steam.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Дечки ја спуштив Left 4 Dead. Ја инсталирав и кога ја пуштам ми излегува она програмата Steam што е. И кога одам да правам акаунт нешто ерор ми вади. Најдов туторијали нешто и на нет како да се игра онлајн преку Garena ама нешто не може да направам.

Ај ако има некој што знае, нека помага. :smir:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.860
Поени од реакции
2.730
Проблем со Empire Total War : " The procedure entry point SteamUserStats could not be located in the dynamic link library steam_api.dll,после нешто ми излага да ставам windows pack 2,и тоа го правам,влагам во играта без проблем,почнувам да играм, и опс,сликата сецка,и се гаси,иначе не е до конфигурацијата.
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
каде да си најдам да си спуштам јамб или табла???? ај хелп! :))):helou:
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Ја инсталирав Portal 2, ставив кракот се како што треба, но кога уклучувам ми дава црн екран и се блокира цел ПЦ, некој со исти/слични проблеми?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
^

Јас ја симнав од SKIDROW верзијата и немам таков проблем, туку имам друг. Играм, играм и туку наеднаш ќе ми се исклучит играта, без да ми закочит играта или пак да сецкат, туку така, ко "гром од ведро небо" . Ко ќе ја пуштам, не ми се исклучвит пак на истото место, туку потака малце за 10 минути некаде.

Ајде помагајте... :back:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Има fix за верзијата на Skidrow. Побарајте го.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Приметив дека и без кракот го прави истиот проблем, што значи нешто ме зафркава самата игра
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Играта има бајаги багови. Почекајте да излезе update.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom