Помош и совети

Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
вака значи играм со фудбал менаџер 2008 како можам да почнам да играм со тимот од 2011 како да наместам?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ја спуштив S.T.A.L.K.E.R. : Call of Prypyat и сега кога ќе го префрлам кракот го нема тоа "This file with replace" (значит нема таков file во фолдерот) и кога ја уклучувам играта ми пишува тоа "CD-file missing bla bla bla", а кракот префрлен ми е...

Чаре? :toe:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ја спуштив S.T.A.L.K.E.R. : Call of Prypyat и сега кога ќе го префрлам кракот го нема тоа "This file with replace" (значит нема таков file во фолдерот) и кога ја уклучувам играта ми пишува тоа "CD-file missing bla bla bla", а кракот префрлен ми е...

Чаре? :toe:
Епа стави го тоа кај што го има тој фајл за да направи replace :toe:
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Нема таков фајл во инсталацијата. А кракот шо ми е во инсталацијата, ми го дава и на google истиот.
Мора да има побарај убаво, види дали има папка Binaries...ако не иди search на фолдерот каде што ти е исталирана играта.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.028
Поени од реакции
6.051
Ја симнав Emergency 2012 и ми прави некој грд длл ерор.

The program can't start because VBASE90.DLL is missiing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem.

Гуглав нешо, ама не можам да најдам такво чудо да симнам.
каде да го најдам скапаново dll?
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Инсталирав фифа 2011, прва игра на машинчево ново ама имам проблем. Играчиве се движат само горе, доле, лево , десно ...накосо не бива :S. До тастатурата е( пошто е стара 5-6 години), треба нешто да се прочачка во контроли или што е финтата ?
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
Барам игра .. RPG / Action .. стара .. 3D .. не ми текнува година .. името и беше поврзано со Arena или нешто слично .. дејството се одвива во старо време .. и думам дека ликот беше со секира и оклоп .. имаше многу јак мултиплеер .. ако на некој му текни .. плиииз :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
вака сеа...
си ја симнав старата добра игра Street Hop :))
па незнам како да ја инсталирам :(
еве ви слика, и кажете шо да правам :(

street hop.JPG
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
дај ми ја по ПП, ја од секаде симнувам по 1 ГБ, и ниедна не работи:(
ај те молам, ама да биде торрент, и не ко овоие 18 ГБ...
да има барем за Street Hoop да си ја играм :))
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
дај ми ја по ПП, ја од секаде симнувам по 1 ГБ, и ниедна не работи:(
ај те молам, ама да биде торрент, и не ко овоие 18 ГБ...
да има барем за Street Hoop да си ја играм :))
Го имаш MAME32 емулаторот на замунда а и сегде на нет, некои 8 или 10 МВ е. Играта гледам си ја симнал (strhoop.zip) прогуглај каде треба да го ставиш зипот за да ја играш преку маме и толку.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Сакав да прашам дали некој има купено од EA online store ?
И како оди тоа "Direct Download" ?
Поконкретно ме интересира за оваа понуда :
http://eastore.ea.com/store/ea/en_US/DisplayProductDetailsPage/ThemeID.718200/productID.156691300
Купи си ја од STEAM.

Direct Download - ќе ти ја дадат играта да си ја симнеш ОРИГИНАЛ преку твојот акаунт.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Купи си ја од STEAM.

Direct Download - ќе ти ја дадат играта да си ја симнеш ОРИГИНАЛ преку твојот акаунт.
Aбе по оригинал од ЕА store нема да најдам :) Плус дупло е поскапа на steam- 30evra тука е 20$.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom