Помош и совети

Dimo the Fuhrer

Make WAR not Love
Член од
23 август 2007
Мислења
316
Поени од реакции
2
pa ako imas originalna igraj na bilo koj server
ako imas piratska igraj na cracked servers
pobaral na game-monitor ili na epcgaming
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.703
Поени од реакции
9.381
ako mojt nekoj da mi kazit so da napravam so hamaci programava sto e za fifa08 online.koga go uklucivam mi pisuva:

Failed to connecet to Hamachi network adapter.

If you just installed or update the aplication,please try restarting Hamachi in a few seconds.if the problem persists please report the incident in Tech Suprt Forums http://forums.hamachi.cc/

go uninstalirav pa pak go instalirav i istoto. ako moze nekoj da go resi problemov neka mi kazi

fala odnapred
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Simnav igra od okolu 7.5 GB ama ne znam dali moze da ja stavam na dve DVD5 namesto na DVD9. Ima li nekoja finta kako da ja stavam igrava ili mora da kupam DVD9 ?

Baska ne znam dali voopsto ce cini igrava pa uste i da dadam 100 den za CD

Fala :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Можеш да ја спакуваш во RAR и да ја поделиш на 2 дела
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Fala za predlogot ama ne svacam kako ce ja instaliram posle. Dodusa i ne znam kako da ja podelam na dva dela u rar
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Vidi sega vaka drugar, ovaa igrava e vise spremna za rezenje, ne razbiram mnogu ama ima iso kratenka na kraj znaci e spremna za rezenje. E sega zar ja ova da go zipuvam, i sto fajde ?

Ne mozam da ja snimam nekako na kompjuter bez da ja rezam ? Ali u sekoj slucaj mi dava da stavam pogolemo cd koga ce ja otvoram, odnosno odma mi ja otvara so neroto na open koga ce odam. Sega malku sum nov so vakov problem. Ako moze neokj da mi objasni malku poprosto nekoja finta dobro. Barem ako ne dali moze da se otvori imidgov ( iso ) na PC bez da se reze, da ne trosam cd dzabe ?

Fala za pomosta odnapred :):):)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Vidi sega vaka drugar, ovaa igrava e vise spremna za rezenje, ne razbiram mnogu ama ima iso kratenka na kraj znaci e spremna za rezenje. E sega zar ja ova da go zipuvam, i sto fajde ?

Ne mozam da ja snimam nekako na kompjuter bez da ja rezam ? Ali u sekoj slucaj mi dava da stavam pogolemo cd koga ce ja otvoram, odnosno odma mi ja otvara so neroto na open koga ce odam. Sega malku sum nov so vakov problem. Ako moze neokj da mi objasni malku poprosto nekoja finta dobro. Barem ako ne dali moze da se otvori imidgov ( iso ) na PC bez da se reze, da ne trosam cd dzabe ?

Fala za pomosta odnapred :):):)
Сними си прoграмче за virtual drive, има многу, може на пример daemon tools, инаку iso може да отвориш и со nero imagedrive ако имаш снимено Nero.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Vidi sega vaka drugar, ovaa igrava e vise spremna za rezenje, ne razbiram mnogu ama ima iso kratenka na kraj znaci e spremna za rezenje. E sega zar ja ova da go zipuvam, i sto fajde ?

Ne mozam da ja snimam nekako na kompjuter bez da ja rezam ? Ali u sekoj slucaj mi dava da stavam pogolemo cd koga ce ja otvoram, odnosno odma mi ja otvara so neroto na open koga ce odam. Sega malku sum nov so vakov problem. Ako moze neokj da mi objasni malku poprosto nekoja finta dobro. Barem ako ne dali moze da se otvori imidgov ( iso ) na PC bez da se reze, da ne trosam cd dzabe ?

Fala za pomosta odnapred :):):)
Како што пишува на постот над мене, можеш да го ставиш имиџот на виртуелен DVD-ROM, за да го инсталираш. Јас мислев дека сакаш да ја ставиш играта на обично DVD, на кое не можеш, па затоа ќе мораш да зипуваш и да ја ставиш играта на две DVD-a. Се разбира, ако не ти се даваат пари за dual-layer DVD. :smir:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
Некој да ми даде линк по П.П за Worms Armageddon?
И колку отприлика би била играва во MB/GB?
 
П

Паган-др

Гостин
Дали може некако на WoW од пачот 2.3.2 да го вратам на 2.3.0 пошто по грешка го ставив 2.3.2 и сега неможам да играм на еден од пиратскиве Лемурија ако го знае некој. Тоа може да ја избришам и пак да ја инсталирам ама тоа многу ке ми фати време. Ако има некој трик нека ми каже некој. Ако не здравје.:salut:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Дали може некако на WoW од пачот 2.3.2 да го вратам на 2.3.0 пошто по грешка го ставив 2.3.2 и сега неможам да играм на еден од пиратскиве Лемурија ако го знае некој. Тоа може да ја избришам и пак да ја инсталирам ама тоа многу ке ми фати време. Ако има некој трик нека ми каже некој. Ако не здравје.:salut:
Јас радо би проверил, ама пошто ја избришав играта, не можам. Види во контрол панел, поточно во add/remove programs дали се листирани таму апдејтите како индивидуални програми, или не. Ако се, тогаш... логично, тргни ја поновата верзија. Ако не, јово на ново. Инсталација од почеток. :)
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
0
Дали може некој по ПП да ми прати линк од каде ке можам да ја симнам stronghold crusader?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom