Помош и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
aj malce pomos okolu NFS underground 2 .. neli imat onakvi na mapana sini zeleni tocki stignav do negde 60 i nesto posto i se pominav i na kraj se se izbrisa na mapana a do 60 i nesto posto sum stignat .. so trebit sea da pram ..pls malce pomos
Треба да си го подобриш изгледот на колата, стави ги најновите делови, нова боја, нови винили, бандаши, спојлери...... Треба да накачиш што е можно повеќе ѕвездички за изгледот на колата и тогаш ќе ти отвори нови уште стази и такви работи!

Поздрав!
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
mi treba pomos so godfather

na kraj na igrata koga treba da gi osvois site proavnici i skladista se sluci nekoi gazdi da bidat ubieni i nemozam da gi osvojam mestata i sega nemozam da ja zavram igrata. sto da prava? sovet?
 

leo

Член од
7 февруари 2007
Мислења
271
Поени од реакции
1
abe iam igra orginalna od steam .

pa uklucvam instalacija i prvo steam ot go instaliram i ne mi uklucvi instalacija od igrava .zs ?/
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Некој ако ја има играно Heroes of might and magic V ако може да ми помогне. Заглавив на мисијата кај што треба да се откопа тоа окото за да се заштити градот од напади.Уште во првата кампања со кралицата.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Некој ако ја има играно Heroes of might and magic V ако може да ми помогне. Заглавив на мисијата кај што треба да се откопа тоа окото за да се заштити градот од напади.Уште во првата кампања со кралицата.
Ping? pong!.
На ти помош. :)
 

+_Inception_+

Quantum
Член од
30 јануари 2005
Мислења
230
Поени од реакции
2
Побарав помош и на темата "Игрици на интернет" ама гледам никој не ми одговорил, најверојатно тука треба да стои моето прашање, па ај еве ќе го поставам.
Може ли било кој да ми каже што треба да се симне од интернет за да може да се игра Дота онлајн?
Јас ја имам 1.20 верзијата...
 
Член од
20 октомври 2007
Мислења
208
Поени од реакции
5
цитат:
напишано од Infected Побарав помош и на темата "Игрици на интернет" ама гледам никој не ми одговорил, најверојатно тука треба да стои моето прашање, па ај еве ќе го поставам.
Може ли било кој да ми каже што треба да се симне од интернет за да може да се игра Дота онлајн?
Јас ја имам 1.20 верзијата...


друзе треба да ја имас најновата верзија на patch а тоа е 1.21
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Ej ako nekoj ja ima igrano Legancy of kain - Defiance , да ми помогне оти заглавив на она место кога ти вика данајдес начин да излегнеш од гробиштата ?! поздрав
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
883
Дали некој можи да ми кажи како се инсталира игра која е поделена на повеќе ISO фајлови? Вчера спуштив една игра која беше поделена на 4 rar фајла во кои шо има 4 ISO фајлови...прашањето ми е дали овие 4 ISO фајла треба прво да ги спојам во еден фајл ( на пример со hjsplit ) или ...??? Досега немам инсталирано игра шо е во ISO формат па затоа прашувам дали некој знае како се инсталира
 

+_Inception_+

Quantum
Член од
30 јануари 2005
Мислења
230
Поени од реакции
2
Хеј, абе да не знае некој како се викаше онаа верзија на Кантер Страјк, на која што се поминуваа стази. Не она класичното со кантери и терористи, него имаше една на стази поминување, на првата стаза се почнуваше со B-4/3 (m16).
Ај доколку некој знае, го молам да ми помогне, а уште подобра услуга би ми направил, доколку ми даде линк од кај да ја симнам.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Хеј, абе да не знае некој како се викаше онаа верзија на Кантер Страјк, на која што се поминуваа стази. Не она класичното со кантери и терористи, него имаше една на стази поминување, на првата стаза се почнуваше со B-4/3 (m16).
Ај доколку некој знае, го молам да ми помогне, а уште подобра услуга би ми направил, доколку ми даде линк од кај да ја симнам.
Counter Strike - Condition Zero
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Дали некој можи да ми кажи како се инсталира игра која е поделена на повеќе ISO фајлови? Вчера спуштив една игра која беше поделена на 4 rar фајла во кои шо има 4 ISO фајлови...прашањето ми е дали овие 4 ISO фајла треба прво да ги спојам во еден фајл ( на пример со hjsplit ) или ...??? Досега немам инсталирано игра шо е во ISO формат па затоа прашувам дали некој знае како се инсталира
Првиот зип фајл само анзипувај го во некој фолдер [другите фајлови автоматски ќе се анзипуваат во тој ист фолдер пошто се работи за еден iso фајл и нормално ќе се "спојат"]. После, mount на iso фајлот на некој виртуелен драјв, или пак изрежај го iso фајлот на CD/DVD, и инсталирај.
 

+_Inception_+

Quantum
Член од
30 јануари 2005
Мислења
230
Поени од реакции
2
Counter Strike - Condition Zero
Фала за помошта, ама не можам да ја најдам никако на нет да ја симнам фри. Ај доколку знаеш, или било кој знае каде можам да ја симнам, го замолувам да ми даде линк.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Фала за помошта, ама не можам да ја најдам никако на нет да ја симнам фри. Ај доколку знаеш, или било кој знае каде можам да ја симнам, го замолувам да ми даде линк.
Испратено линк по ПП.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom