Помош за нови играчи

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Marko Todorov

Благодарам однапред :)

--- надополнето ---

а ако може некој да ми разјасни некои работи .. гледам можеш да учествуваш во борби за туги змеји како е тоа можно ?? и кој ги објавува ти е битки кој одлучува кого ке нападнеме , колку борба е потребно за да се осови територија ?? ... до кој левел треба да се стигне за да се почне со свои бизниси да се пишува во весници и слично ?
За да почнеш со свој бизнис 12ти левел.За весник не сум сигурен 10ти(може да те излажам) и учествуваш во борба за други земји бидејќи тие се пријатели на твојата земја,кој ги одредува претседателот и конгресот.За да се освои територија е потребно да се победи во 8мини битки.ТИе ѕвездичките на бојното поле до името на државата што ги гледаш.
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Можеш да се бориш за други земји зошто тие се наши пријатели т.е сојузници.Исто така и тие се борат за нас.Територија се добива кога ке се освојат 8 круни.А борбите ги земјата преку изгласување на непријател.рано ти е за венсик и компанија сеуште :)
И ете ти лепче од мене :)
Danke :mist:

--- надополнето ---

За да почнеш со свој бизнис 12ти левел.За весник не сум сигурен 10ти(може да те излажам) и учествуваш во борба за други земји бидејќи тие се пријатели на твојата земја,кој ги одредува претседателот и конгресот.За да се освои територија е потребно да се победи во 8мини битки.ТИе ѕвездичките на бојното поле до името на државата што ги гледаш.
а кога може јас да почнам со борби ?
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
зошто служат moving tickets ?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
зошто служат moving tickets ?
За да се преселиш од еден регион во друг, во или надвор од државата. Во зависност од далечината на регионот во кој сакаш да се преселиш, има повеќе видови на карти.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Би ти препорачал да почнеш да се бориш негде накај 15 лвл.
Пф, ја се борев уште од левел 2 :) И наместен е модулот да ги тепаш оние со 250+ str со 2-3 удара, така да се исплати ептен (пошо добиваш многу exp, a малце ти треба за левел + ранк ќе фатиш = candy)
Пари добиваш доволно за да работиш/тренираш и убиеш 2ца (+ уше 1-2ца ради candy-то) и пак да останеш на 100ка.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Пф, ја се борев уште од левел 2 :) И наместен е модулот да ги тепаш оние со 250+ str со 2-3 удара, така да се исплати ептен (пошо добиваш многу exp, a малце ти треба за левел + ранк ќе фатиш = candy)
Пари добиваш доволно за да работиш/тренираш и убиеш 2ца (+ уше 1-2ца ради candy-то) и пак да останеш на 100ка.
Да, ама ти си играл претходно и знаеш како е. Некој што ќе се регистрира, и прв пат ја гледа играта, ќе работи, ќе тренира и после се ќе потроши за да истепа што повеќе противници, и ќе биде горд на тоа што го направил за еМакедонија :)
После, следниот ден и да дознае како се игра, ќе мора да работи со малце енергија.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Да, ама ти си играл претходно и знаеш како е. Некој што ќе се регистрира, и прв пат ја гледа играта, ќе работи, ќе тренира и после се ќе потроши за да истепа што повеќе противници, и ќе биде горд на тоа што го направил за еМакедонија :)
После, следниот ден и да дознае како се игра, ќе мора да работи со малце енергија.
А да се згнат овие претседателиве да напраат еден убав туториал за како да ги изиграат првите 7 дена (една недела) а да извлечат максимум?
Ебате претседателите, ич не се ангажираат за бебињаата. Праи воени единици и само нив негувај ги.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Сте ги виделе туторијалите на Феникс? Сите нив ги има во поздравната порака од Струме (Индија засега не ја сменил... фала богу xD)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Сте ги виделе туторијалите на Феникс? Сите нив ги има во поздравната порака од Струме (Индија засега не ја сменил... фала богу xD)
Сменета е пораката.
Иначе туторијалите се океј за кое копче што прави. А нема tips од типот на, првиот ден борете се 4 пати, ова направете, она направете, како најбрзо до 10ти левел.
Ко што е темата “како најбрзо до шести левел“.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Сменета е пораката.
Иначе туторијалите се океј за кое копче што прави. А нема tips од типот на, првиот ден борете се 4 пати, ова направете, она направете, како најбрзо до 10ти левел.
Ко што е темата “како најбрзо до шести левел“.
Ama toa treba da go napise nekoj od ponovite so izigral taka. Ne moze ja da go pisuvam ili nekoj so igra 1-2 godini .
Ete sansa za bebinjata da pomognat i da se istaknat xD :)
 

Sipy

Dr.Sheldon Cooper
Член од
9 јануари 2011
Мислења
170
Поени од реакции
31
А има ли некој топик отворено кај што се договараат за битки? (ептен сум noob,денес напраив акаунт) :)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
А има ли некој топик отворено кај што се договараат за битки? (ептен сум noob,денес напраив акаунт) :)
ако ти е нов акаунтот НЕ СМЕЕШ да се бориш пошто немаш сила да се залечиш па ќе треба да изиграваш камиказа по еМакедонските фирми ! најди си работа(РАБОТИ СЕКОГАШ СО 100 сила),работи и тренирај и гледај што се случува....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom