Помош за нови играчи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Значи комотно можам да го пратам на некој што е веќе член на еРепублика(на некој пријател по порака) ,или требит некој преку мојот линк да стане граѓанин на еРепублика. Фала однапред.
Треба да се регистрира. Значи некој што нема акаунт.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Член од
19 септември 2010
Мислења
121
Поени од реакции
7
со работа и тренирање се троши и ХП ... инаку имам убиено само 2 од како сум регистриран на играта :toe:
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Rank points
17 / 29

Баш и не ми изгледа дека само 2 пати си се борел :/

Стварно незнам што треба чоек да направи,па мајку му борете се ако имате со што да се излечите после. И ако се борите,борете се со памет. Отварајте различни битки,најдете некој што има помалце енергија и него удрете го,со 1 удар да може да го утепате. За 5 q1 лебчиња после да купите сигурно имате плата.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Прееска видов на идивиди неш за играва и многу ме заинтересира и решив да почнам да ја играм ама некако се губам :kesa:
Си направив профил и си ставив слика,после тоа отидов во market ---> job market и најдов едно zitomk и од страната отидов на apply мислам дека беше.Дај кажете со да др да правам оти тоа experiance points пак ми е 0.
фала однапред :smir:
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Здраво!!Нов сум на играва и ме интересира следново.Дали е можно освен лебчиња да се прака и пари(мкд денари и други валути) и голд?Ако е можно би ве замолил да ми објасните.
Фала многу :smir:

--- надополнето ---

и уште едно прашање околу Daily tasks.Засто кога ке ги извршам 1.ворк и 2.траин 3.гет авард го стискам а немозам да ја земам награда а предходниве 2 ми се изврсени?
Фала ви однапред и за ова :kesa:
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Како да ги продадам картите?
 
Член од
19 септември 2010
Мислења
121
Поени од реакции
7
на колко ранк се станува Captain ?
 
Член од
26 март 2011
Мислења
15
Поени од реакции
1
imam potreba od leb za health nemam pari :D aj ako moze nekoj da pomogne
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307

Kajgana Shop

На врв Bottom