Помош: Барам еден филм!

Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Вака барам 2 филма, првиот филм го даваа на канал 5 пред 4-5 години, ги бркаат во шума едни луѓе со оружје овие тинејџериве бегаат и влегуваат во една кабина,потоа нешто имаше тие шо ги бркале биле хулигани ја ишкртале црквата, ако го знае некој....

А 2риот го имаше на TV1000 многу одамна,постар филм многу напаѓаат едно семејство во нивната семејна куќа им го убиваат кучето и овие од семејството се прават да се спасат , ги убиваат на крај тие негативците..
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
барам еден филм кој има еден исечок на фб, но неможам да го поставам видеото овде? ученици решаваат тест и професорот го означува крајот на тестост. учениците го предаваат тестот а еден од учениците касне со предавањето на тестот, бидејки гребе грепка. го носи тестот и професорот вика дека доцни . ученикот го става во купот тестови и излегува
https://www.facebook.com/skrivenakamera11/videos/377607612581491/
Ја мислам дека е овој http://www.imdb.com/title/tt0240900/?ref_=nm_flmg_act_28
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
како се вика филмот што се снимаше на обиколницата во скопје?
 
P

Patience

Гостин
Постар филм, веруам пред 2000 сниман.
Цело дејство на филмов се одвива во еден камп, некоја установа ли за воспитување деца со лошо однесување. Нешто како во шума беше изгледа. Кај децава имаше две братчиња, ама едново чинам доста ќе го малтретираа другите деца и заради тоа ќе се самоубие, или овие што го малтретираа намерно го удавија во тие огромните резервоари со вода. Го бараа доста време додека го најдат.
Штета ништо друго не ми текнува од филмов, ама како дете го гледав, ептен таков трагичен ми беше целиот, не можам да го најдам. :(
 
E

Epsilon

Гостин
Барем еден филм.. со другар пред да се жени одат на машка вечер или како и да се вика. :D И тој едниот ќе ги дрогира па че прават кизнај колку глупости... па че треба да го откупуваат и мислам наместо тој, друг човек че му дадат и после че го најдат негде "испечен" на сонце... да не му текнува на некој?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Барем еден филм.. со другар пред да се жени одат на машка вечер или како и да се вика. :D И тој едниот ќе ги дрогира па че прават кизнај колку глупости... па че треба да го откупуваат и мислам наместо тој, друг човек че му дадат и после че го најдат негде "испечен" на сонце... да не му текнува на некој?
Hangover првиот дел. :)
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Не е филм туку серија,двајца полицајци се ама еднио од нив многу памти работи и така ги решават случките,му текнуват ги памти информациите многу немом никако да го нам.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Кинески филм, или корејски не се сеќавам добро, знам само дека актерите беа азијци. Е сега бидејќи одамна ептен ми е гледан, сеќавањето ми е бледо. Се работеше за крадец на точаци, дете мислам беше, и се сеќавам на една сцена кога го фатија и од ќотек го скршија, а од страна една будала гризеше краставица. Мислам сцената е смешки, затоа ја памтам.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Не е филм туку серија,двајца полицајци се ама еднио од нив многу памти работи и така ги решават случките,му текнуват ги памти информациите многу немом никако да го нам.
Psych (TV Series 2006–2014) ?

Кинески филм, или корејски не се сеќавам добро, знам само дека актерите беа азијци. Е сега бидејќи одамна ептен ми е гледан, сеќавањето ми е бледо. Се работеше за крадец на точаци, дете мислам беше, и се сеќавам на една сцена кога го фатија и од ќотек го скршија, а од страна една будала гризеше краставица. Мислам сцената е смешки, затоа ја памтам.
Beijing Bicycle????
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Морам да видам дали ја има таа сцена, по ништо друго не можам да го познаам. Ќе го симнам и ќе кажам.[DOUBLEPOST=1489536770][/DOUBLEPOST]Еј @whatto цар си жими се. Колку време го барам филмов значи, добро уствари никогаш не сум седнал да го барам по цел ден ама кога и да го барав не го наоѓав. Фала ти.
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Морам да видам дали ја има таа сцена, по ништо друго не можам да го познаам. Ќе го симнам и ќе кажам.[DOUBLEPOST=1489536770][/DOUBLEPOST]Еј @whatto цар си жими се. Колку време го барам филмов значи, добро уствари никогаш не сум седнал да го барам по цел ден ама кога и да го барав не го наоѓав. Фала ти.
Таја е фала многу.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Се работи за драма во која еден пар не можат да имаат деца, па сакаат да посвојат бебе од една богата девојка која ќе оди живее со нив додека да го роди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom