Помош: Барам еден филм!

Член од
5 февруари 2013
Мислења
442
Поени од реакции
96
филмот сум го гледал пред 9-10 години како прво живее едно семејство мајката умира после некое време татко то се жене со друга таа е злобна тера ја керката на мажо и да спие на крово она се плаше од зло некое ии на подо црта ѕвездра во круг мисле дека тоа ке ја заштите после тоа бега од дома оде некаде татко и неможе да ја најде девојчето си наога другарка афроамериканка делат се и после татко то ја најде и зема ја и неа и другарката и заедно жиивееја ..
има и друг филм шо не го знам ... детето на почетоко не може да спие плаше се вика ја мајка му она му зборе кажува му приказна после дава му една играчка со врвца детето у спањето се замота околу врато и се загуше... погребо се заврше иии детето и се покажува на мајка му како дух иии и вика дека ногу е осамен ии дека сака да оде таа кај него жената добива стресови цело време мисле на тоа детето па и се појавува ии вика дека закат да доат заедно со неговата сестра... мајката јаа зема сестраму и одат по неговио дух... мајката стави у ауспухо на колата крпа ии чека да се загушат ама вракат и се споемни ии откажува се вракат се дома и заврши филмоо ајј помош за вие 2 филма фааала :D
а на мене некој да ми помогнее
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.009
Поени од реакции
84.672
Имаше една серија документарци на сител пред едно 10 години можам да кажам.
Беше нешто во врска со Американски нерешени мистерии. Како инвестигејшн. Кажуваа за некои необјасниви случаи, мистериозно изгубени луѓе, нерешени убиства, и дури имаше некоја епизода со некои куќи во кои што се верува дека биле опседнати со духови.
Ја барам оваа серија пошто коа ја даваа бев мал и се плашев да ја гледам затоа што водителот ми изгледаше страшен.
Еве го и водителот на емисијата :icon_lol:

 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
329
Поени од реакции
218
Еднаш на телевизија имаше еден документарец за Бејрут нешто со пукање војни на француски јазик. Делови од документарецот беа анимирани. Па ме интересира некој да не знае за кој филм се работи?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.122
Поени од реакции
9.978
Не го знам македонскиот наслов, мислам дека е доста стар филмов што го барам. И не сум сигурен, ама сумњам дека на МТВ1 порано доста го даваа. Се сеќавам само на една сцена, живееше едно семејство, таткото мислам дека го немаше, дали умрел, дали негде заминал. И сега си чуваа добиток луѓето. Мајка со неколку деца. Една вечер доаѓа волк и нивното куче се бори со волкот, ама по неколку дена побеснува. Мајката или најстариот син го убиваат со пушка.
Само тоа се сеќавам, ако го најде некој филмот, частам. :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не го знам македонскиот наслов, мислам дека е доста стар филмов што го барам. И не сум сигурен, ама сумњам дека на МТВ1 порано доста го даваа. Се сеќавам само на една сцена, живееше едно семејство, таткото мислам дека го немаше, дали умрел, дали негде заминал. И сега си чуваа добиток луѓето. Мајка со неколку деца. Една вечер доаѓа волк и нивното куче се бори со волкот, ама по неколку дена побеснува. Мајката или најстариот син го убиваат со пушка.
Само тоа се сеќавам, ако го најде некој филмот, частам. :)

Old Yeller?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Еден филм кој зборува за тројца ѓаволи , двајцата се бесни , а едниот слуша музика и не го интересира ништо. Двајцава ќе решат пеколот да го преселат на земјата , а на стариот татко ќе му остане едниствената можност да ги запре со третиот син. Да не знае некој кој е филмов ?
 
Член од
12 декември 2012
Мислења
320
Поени од реакции
2.025
Еден филм кој зборува за тројца ѓаволи , двајцата се бесни , а едниот слуша музика и не го интересира ништо. Двајцава ќе решат пеколот да го преселат на земјата , а на стариот татко ќе му остане едниствената можност да ги запре со третиот син. Да не знае некој кој е филмов ?
Little Nicky
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Ај еден амерички ратни,постар така. Втора светска војна е дејството,десетина амерички војници се заглавени во едно ко тврдина во Сахара и постојано се напаѓани од еден батаљон Германци пошто овие до тврдината имаја еден бунар со вода. Тој бунарот беше пресушен и немаше вода во него ама овие не знаеја и постојано ги напаѓаја,и на крајот мораја да им се предадат сите на Американците оти препекаја за вода. Едино нешто друго шо се сеќавам е дека Американците имаја заробеник,еден пилот кој шо го имаја соборено,друго ништо не се сеќавам
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.009
Поени од реакции
84.672
Ај еден амерички ратни,постар така. Втора светска војна е дејството,десетина амерички војници се заглавени во едно ко тврдина во Сахара и постојано се напаѓани од еден батаљон Германци пошто овие до тврдината имаја еден бунар со вода. Тој бунарот беше пресушен и немаше вода во него ама овие не знаеја и постојано ги напаѓаја,и на крајот мораја да им се предадат сите на Американците оти препекаја за вода. Едино нешто друго шо се сеќавам е дека Американците имаја заробеник,еден пилот кој шо го имаја соборено,друго ништо не се сеќавам
102,5% е овој. Патем така и се вика филмот, како што е болдираното :icon_lol:
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.940
Поени од реакции
9.575
барам два филма
Првиот е кога еден тип ке добие телевизија во наследство мислам и од неа ке направи најгледана телевизија во Америка а ке го ангажира чистачот до тогаш во најголемата телевизија и неговото шоу ке биде најгледано во земјата.Инаку ликов е многу јака фаца виткана косица и бркчиња одеше порано на Сител ТВ
Вториот е еден пејач на бенд заедно со девојката ке ги убијат а него ке го фрлат од зграда и ке му го врати животот еден гавран и ке тргне да се одмаздува после на убијците се секавам дека на филмов имаше Југо Амерички филм мислам дека типот Ерик се викаше не сум сигурен баш
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
барам два филма
Првиот е кога еден тип ке добие телевизија во наследство мислам и од неа ке направи најгледана телевизија во Америка а ке го ангажира чистачот до тогаш во најголемата телевизија и неговото шоу ке биде најгледано во земјата.Инаку ликов е многу јака фаца виткана косица и бркчиња одеше порано на Сител ТВ
Вториот е еден пејач на бенд заедно со девојката ке ги убијат а него ке го фрлат од зграда и ке му го врати животот еден гавран и ке тргне да се одмаздува после на убијците се секавам дека на филмов имаше Југо Амерички филм мислам дека типот Ерик се викаше не сум сигурен баш
првиот еве ти го:
http://en.wikipedia.org/wiki/UHF_(film)

а вториот мора да е The Raven
 

Kajgana Shop

На врв Bottom