Помош: Барам еден филм!

Член од
28 март 2006
Мислења
17.715
Поени од реакции
12.137
еден филм како мал го гледав на телма мислам беше нешто како конан ми личеше главниот лик како варварин со долга коса мисам облечен со меч имаше уште 1 жена исто со меч дете и старец со нив ми текнува една сцена со 1 голем пајак се тепаше мажот,

на гугл барам movies with giant spiders ама ми дава само хорори овој беше како акција
Не ги имам гледано ама по keywords го дава филмот Атор: Во првиот дел се бори со џиновски пајак
http://www.imdb.com/title/tt0085183/?ref_=fn_al_tt_1
има меч, жена и пајак ама нема старец и дете и има светла коса :)
или Ator 2
http://www.imdb.com/title/tt0086972/
Друг не можев да најдам
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
Не ги имам гледано ама по keywords го дава филмот Атор: Во првиот дел се бори со џиновски пајак
http://www.imdb.com/title/tt0085183/?ref_=fn_al_tt_1
има меч, жена и пајак ама нема старец и дете и има светла коса :)
или Ator 2
http://www.imdb.com/title/tt0086972/
Друг не можев да најдам
не ни тој ама слични се многу со овие филмови што ги постиравте ке побарам барбариан мувис сега ми текна
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.930
Поени од реакции
9.541
Барам два филма првиот: двајца пријатели одат во војска и целава група ке се антиталенти таму и нам дека ке се одбра кој да оди во тајна мисија или слично и ке ги одберат нив.После до тоа едно комбе специјално направено ке заминат мислам во Чехословачка двајца од нив а останатите ке ги заробат при влез таму.Исто се секавам дека ке заминат во еден клуб на борби во кал еден коа ке се бори со жени низ тоа калта не ми текнува на други детали.

Вториов е на една планина се 4 другари кои добиваат решение да ја напуштат истата а едниов е заљубен или бивша му е една плава девојка чиј татко ја поседува планината(се одвиват во зима имат нешо како првенство и во голем дел скијаат ) али требит да се мажит за еден друг тип па овој прајт све да ја раскинит венчавката.Во една торта на ергенската вечер ке му ја стават една женска :love: па ги врзува со лисици а од тортава внатре двајца сликаат од другариве али едниов е дебел па ке земит да јајт од шлагот и ке излезат надвор.После на венчавката ке излезит една химната да ја пејт па еден од нив горе ке земит стриптиз да играт па ке почнит друго да пејт женскава :pos:.Знам дека во филмов имаше нешто Chicken dance

Двава филма се постари филмој
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Барам два филма првиот: двајца пријатели одат во војска и целава група ке се антиталенти таму и нам дека ке се одбра кој да оди во тајна мисија или слично и ке ги одберат нив.После до тоа едно комбе специјално направено ке заминат мислам во Чехословачка двајца од нив а останатите ке ги заробат при влез таму.Исто се секавам дека ке заминат во еден клуб на борби во кал еден коа ке се бори со жени низ тоа калта не ми текнува на други детали.

Вториов е на една планина се 4 другари кои добиваат решение да ја напуштат истата а едниов е заљубен или бивша му е една плава девојка чиј татко ја поседува планината(се одвиват во зима имат нешо како првенство и во голем дел скијаат ) али требит да се мажит за еден друг тип па овој прајт све да ја раскинит венчавката.Во една торта на ергенската вечер ке му ја стават една женска :love: па ги врзува со лисици а од тортава внатре двајца сликаат од другариве али едниов е дебел па ке земит да јајт од шлагот и ке излезат надвор.После на венчавката ке излезит една химната да ја пејт па еден од нив горе ке земит стриптиз да играт па ке почнит друго да пејт женскава :pos:.Знам дека во филмов имаше нешто Chicken dance

Двава филма се постари филмој
Првиот http://www.imdb.com/title/tt0083131
 
Член од
7 декември 2010
Мислења
178
Поени од реакции
131
Барам два филма првиот: двајца пријатели одат во војска и целава група ке се антиталенти таму и нам дека ке се одбра кој да оди во тајна мисија или слично и ке ги одберат нив.После до тоа едно комбе специјално направено ке заминат мислам во Чехословачка двајца од нив а останатите ке ги заробат при влез таму.Исто се секавам дека ке заминат во еден клуб на борби во кал еден коа ке се бори со жени низ тоа калта не ми текнува на други детали.

Вториов е на една планина се 4 другари кои добиваат решение да ја напуштат истата а едниов е заљубен или бивша му е една плава девојка чиј татко ја поседува планината(се одвиват во зима имат нешо како првенство и во голем дел скијаат ) али требит да се мажит за еден друг тип па овој прајт све да ја раскинит венчавката.Во една торта на ергенската вечер ке му ја стават една женска :love: па ги врзува со лисици а од тортава внатре двајца сликаат од другариве али едниов е дебел па ке земит да јајт од шлагот и ке излезат надвор.После на венчавката ке излезит една химната да ја пејт па еден од нив горе ке земит стриптиз да играт па ке почнит друго да пејт женскава :pos:.Знам дека во филмов имаше нешто Chicken dance

Двава филма се постари филмој
vtoriot http://www.imdb.com/title/tt0114465/?ref_=tt_rec_tti
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Кој беше филмов, мислам дека е прилично нов, на врв на јазик ми е, ама неможе да ми текне :D. Ми текнува само една сцена, нешто на некоја забава доагаат по повод новата книга на некој писател(мислам дека уствари главен лик е тој), а таму некој негов конкурент и стално му збори тој му јаде гомна, и на главниов му скурчува и ни два ни три го фрла од прозор :vozbud:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.009
Поени од реакции
84.555
Кој беше филмов, мислам дека е прилично нов, на врв на јазик ми е, ама неможе да ми текне :D. Ми текнува само една сцена, нешто на некоја забава доагаат по повод новата книга на некој писател(мислам дека уствари главен лик е тој), а таму некој негов конкурент и стално му збори тој му јаде гомна, и на главниов му скурчува и ни два ни три го фрла од прозор :vozbud:
Cloud Atlas.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.826
Поени од реакции
83.662
Барам еден филм со зомбиња што одеше пред некое време на Сител

Не го фатив одпочеток, и одприлика вака одеше приказната. Во еден град се случува инвазија на зомбиња, и скоро цел град е инфициран, остануваат само неколкумина што се засолнуваат во еден супермаркет со 2-3 полицајци. Тие излагаат на кровот од супермаркетот и забележуваат дека преку улица од спротивната зграда се наоѓа уште еден неинфициран човек, кој очајно бара храна и вода за да преживее. На крај ќе направат од еден автобус прав тенк :D и ќе мора да возат до крајбрежјето на градот со цел да влезат на јахта и да испловат на сигурно место. На крај остануваат еден црнец, русокоса и уште еден мислам, ама џабе кога ќе стигнат на островот и тие таму ќе го јадат од зомбињата.
Инаку посебен впечаток ми остави сцената кога ќе донесат очигледно заразена дебела жена (ама нели како во филм тие не го забележуваат тоа), и по некое време умира за да по 5 минути стане од креветот и почнува да ги брка другиве што беа низ супермаркетот.


Втор филм

Го даваа на Канал 5 пред едно 12-13 години, со една фамилија која чува мечка во дворот, и се соочуваат со проблеми од полицијата, бидејќи не е дозволено диво животно во град. Толку :icon_lol:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Барам еден филм со зомбиња што одеше пред некое време на Сител

Не го фатив одпочеток, и одприлика вака одеше приказната. Во еден град се случува инвазија на зомбиња, и скоро цел град е инфициран, остануваат само неколкумина што се засолнуваат во еден супермаркет со 2-3 полицајци. Тие излагаат на кровот од супермаркетот и забележуваат дека преку улица од спротивната зграда се наоѓа уште еден неинфициран човек, кој очајно бара храна и вода за да преживее. На крај ќе направат од еден автобус прав тенк :D и ќе мора да возат до крајбрежјето на градот со цел да влезат на јахта и да испловат на сигурно место. На крај остануваат еден црнец, русокоса и уште еден мислам, ама џабе кога ќе стигнат на островот и тие таму ќе го јадат од зомбињата.
Инаку посебен впечаток ми остави сцената кога ќе донесат очигледно заразена дебела жена (ама нели како во филм тие не го забележуваат тоа), и по некое време умира за да по 5 минути стане од креветот и почнува да ги брка другиве што беа низ супермаркетот.


Втор филм

Го даваа на Канал 5 пред едно 12-13 години, со една фамилија која чува мечка во дворот, и се соочуваат со проблеми од полицијата, бидејќи не е дозволено диво животно во град. Толку :icon_lol:

Првиот http://en.wikipedia.org/wiki/Dawn_of_the_Dead_(2004_film)
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
137
Поени од реакции
31
Ми текна на еден филм што го имам одамна гледано, можеби пред 6-7 години, а богами и повеќе. Во филмот се опишани како низа на паралелни и поврзани стории што се дешаваат во точно време од ноќта (не ми текнува кое). Памтам некои мали сегменти како една кола паѓа од мост врз друга, после во друга "сторија" како 2 другарки излагаат од дома по иницијатива на едната, а на другава се буни татко и нешто и ќе идат на гробишта. Таму нешто трчаат паѓаат и гинат колку што памтам. Јез да дадов мн малце информации али ваљда ќе му текне на некој :cuc:
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
440
Поени од реакции
96
филмот сум го гледал пред 9-10 години како прво живее едно семејство мајката умира после некое време татко то се жене со друга таа е злобна тера ја керката на мажо и да спие на крово она се плаше од зло некое ии на подо црта ѕвездра во круг мисле дека тоа ке ја заштите после тоа бега од дома оде некаде татко и неможе да ја најде девојчето си наога другарка афроамериканка делат се и после татко то ја најде и зема ја и неа и другарката и заедно жиивееја ..
има и друг филм шо не го знам ... детето на почетоко не може да спие плаше се вика ја мајка му она му зборе кажува му приказна после дава му една играчка со врвца детето у спањето се замота околу врато и се загуше... погребо се заврше иии детето и се покажува на мајка му како дух иии и вика дека ногу е осамен ии дека сака да оде таа кај него жената добива стресови цело време мисле на тоа детето па и се појавува ии вика дека закат да доат заедно со неговата сестра... мајката јаа зема сестраму и одат по неговио дух... мајката стави у ауспухо на колата крпа ии чека да се загушат ама вракат и се споемни ии откажува се вракат се дома и заврши филмоо ајј помош за вие 2 филма фааала :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.134
Поени од реакции
57.573
Ми текна на еден филм што го имам одамна гледано, можеби пред 6-7 години, а богами и повеќе. Во филмот се опишани како низа на паралелни и поврзани стории што се дешаваат во точно време од ноќта (не ми текнува кое). Памтам некои мали сегменти како една кола паѓа од мост врз друга, после во друга "сторија" како 2 другарки излагаат од дома по иницијатива на едната, а на другава се буни татко и нешто и ќе идат на гробишта. Таму нешто трчаат паѓаат и гинат колку што памтам. Јез да дадов мн малце информации али ваљда ќе му текне на некој :cuc:
The Amityville Horror ???

Тука мислам дека имаше такво нешто, со саатот поврзано :)
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
440
Поени од реакции
96
The Amityville Horror ???

Тука мислам дека имаше такво нешто, со саатот поврзано :)
не е амитивили у тај филм проблемо е у куката цело време тие што живеат у куката еден од нив ги убива сите... тука живее една фамилија каде што мажоима неколку немирни ноки цело време седе како у друга помала кука(место каде што стое алат и сл) однесува се лошо кон жената и на крај сака да ја убие и тоа е филмо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom