Помош: Барам еден филм!

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Вака, филмов ми се чини идеше на Канал 5. Не памтам многу, само знам дека нешто се дешава у некоја вукојебина, у нешто пустина, како во Африка да е. Знам дека имаше еден негативец што стално го бркаше овој добриов( незнам зошто) и овој стално го заебуваше, се бркаа наваму натаму, и лошиов стално го јадеше. Нешто слично како у Хоум Алоун што им прави детето на тие двајцата :D... Знам дека при крајот тој лошиот падна у една количка, а таа количката на шини и убрзување, а крајот на шините завршуваше у едно езерце, такво калливо, и таму ваљда падна...Знам дека е ептен штуро ова, ама само тоа ми текнува :D.
Инаку, типов(тој лошиот) мислам дека беше кељав и со наочари, онакви ленонки и на крајот на филмот е таков целиот у гомна напраен у кал :D.
И се некако ме асоцира насловот на Умри Машки, дека нешто у тој смисол е.
 

AniMagus

ペルソナ
Член од
20 октомври 2012
Мислења
1.161
Поени од реакции
4.293
Вака, филмов ми се чини идеше на Канал 5. Не памтам многу, само знам дека нешто се дешава у некоја вукојебина, у нешто пустина, како во Африка да е. Знам дека имаше еден негативец што стално го бркаше овој добриов( незнам зошто) и овој стално го заебуваше, се бркаа наваму натаму, и лошиов стално го јадеше. Нешто слично како у Хоум Алоун што им прави детето на тие двајцата :D... Знам дека при крајот тој лошиот падна у една количка, а таа количката на шини и убрзување, а крајот на шините завршуваше у едно езерце, такво калливо, и таму ваљда падна...Знам дека е ептен штуро ова, ама само тоа ми текнува :D.
Инаку, типов(тој лошиот) мислам дека беше кељав и со наочари, онакви ленонки и на крајот на филмот е таков целиот у гомна напраен у кал :D.
И се некако ме асоцира насловот на Умри Машки, дека нешто у тој смисол е.

Yankee Zulu? :D
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Вака, филмов ми се чини идеше на Канал 5. Не памтам многу, само знам дека нешто се дешава у некоја вукојебина, у нешто пустина, како во Африка да е. Знам дека имаше еден негативец што стално го бркаше овој добриов( незнам зошто) и овој стално го заебуваше, се бркаа наваму натаму, и лошиов стално го јадеше. Нешто слично како у Хоум Алоун што им прави детето на тие двајцата :D... Знам дека при крајот тој лошиот падна у една количка, а таа количката на шини и убрзување, а крајот на шините завршуваше у едно езерце, такво калливо, и таму ваљда падна...Знам дека е ептен штуро ова, ама само тоа ми текнува :D.
Инаку, типов(тој лошиот) мислам дека беше кељав и со наочари, онакви ленонки и на крајот на филмот е таков целиот у гомна напраен у кал :D.
И се некако ме асоцира насловот на Умри Машки, дека нешто у тој смисол е.
Yankee Zulu?
They don't call me DieHard for Nothing?
http://www.virtual-history.com/movie/image/19043 :pos:
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.130
Поени од реакции
4.612
Филмов што го барам е многу глуп ама ме интересира како се вика. Мислам дека го даваа на мтв едно време многу, ама не сум сигурен. Цело дејство во филмот е како еден со камион кого типот не го покажаа брка еден друг со кола. На крај тој со камионот ќе падне во провалија.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.009
Поени од реакции
84.672
Филмов што го барам е многу глуп ама ме интересира како се вика. Мислам дека го даваа на мтв едно време многу, ама не сум сигурен. Цело дејство во филмот е како еден со камион кого типот не го покажаа брка еден друг со кола. На крај тој со камионот ќе падне во провалија.
Мислам дека треба да се отвори посебна тема за филмов,

http://www.imdb.com/title/tt0067023/
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.130
Поени од реакции
4.612
Не ми се верува дека филмов е дело на Steven Spielberg
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Како се вика филмот со овој малиот и Џони Деп сега што замараат со мемот? :D
 
B

BooBojan

Гостин
Не знам дали филмот е документарец ама знам дека во него станува збор за ситуација во втората светска војна во некој логор каде еден генерал прави договор со група евреи(експерти за правење пари фалсификување) да ги заштитуа и да им обезбеди сигурност во замена овие да му направат пари исти како фуните/долари.Кога русите(најверојатно) го ослободуваат логорот тој успева да избега со фунтите и да ги пушти потоа во оптек и да предизвика криза?
Како се вика филмот?
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
442
Поени од реакции
96
филмот сум го гледал пред 9-10 години како прво живее едно семејство мајката умира после некое време татко то се жене со друга таа е злобна тера ја керката на мажо и да спие на крово она се плаше од зло некое ии на подо црта ѕвездра во круг мисле дека тоа ке ја заштите после тоа бега од дома оде некаде татко и неможе да ја најде девојчето си наога другарка афроамериканка делат се и после татко то ја најде и зема ја и неа и другарката и заедно жиивееја ..
има и друг филм шо не го знам ... детето на почетоко не може да спие плаше се вика ја мајка му она му зборе кажува му приказна после дава му една играчка со врвца детето у спањето се замота околу врато и се загуше... погребо се заврше иии детето и се покажува на мајка му како дух иии и вика дека ногу е осамен ии дека сака да оде таа кај него жената добива стресови цело време мисле на тоа детето па и се појавува ии вика дека закат да доат заедно со неговата сестра... мајката јаа зема сестраму и одат по неговио дух... мајката стави у ауспухо на колата крпа ии чека да се загушат ама вракат и се споемни ии откажува се вракат се дома и заврши филмоо ајј помош за вие 2 филма фааала :D
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Имаше една серија документарци на сител пред едно 10 години можам да кажам.
Беше нешто во врска со Американски нерешени мистерии. Како инвестигејшн. Кажуваа за некои необјасниви случаи, мистериозно изгубени луѓе, нерешени убиства, и дури имаше некоја епизода со некои куќи во кои што се верува дека биле опседнати со духови.
Ја барам оваа серија пошто коа ја даваа бев мал и се плашев да ја гледам затоа што водителот ми изгледаше страшен.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имаше една серија документарци на сител пред едно 10 години можам да кажам.
Беше нешто во врска со Американски нерешени мистерии. Како инвестигејшн. Кажуваа за некои необјасниви случаи, мистериозно изгубени луѓе, нерешени убиства, и дури имаше некоја епизода со некои куќи во кои што се верува дека биле опседнати со духови.
Ја барам оваа серија пошто коа ја даваа бев мал и се плашев да ја гледам затоа што водителот ми изгледаше страшен.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
filmov sto ide na Edo kako se vika?so ovie zaglavenive vo supermarket
 

Kajgana Shop

На врв Bottom