Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.816
Поени од реакции
9.988
So ova sranje od DUI se si velam deka samo Stevo Stoka gubi.
A poshto Makedoncive na turbo so izlezenost se se si velam deka najmalce 250-270.000 ce bidi razlikata!
Во право си, во целава гунгула заборавивме како се чувствува во моментов нашиот претседател, замисли го моментот кога сваќа дека од сопствената партија не го гласаат за да им удоволат на учките од ДУИ

 

ausländer

Left the building
Член од
4 мај 2024
Мислења
367
Поени од реакции
457
Абе не зезај, умрениот од Муртино прашуваше по амбасади дали е во ред да купи руски вакцини, чим ни треба дозвола од Агелар и компанија дали смееме леб да јадеме тогаш зошто воопшто постоиме. Ние самите се обидуваме да се упикаме по секоја цена во клуб кој работи на наше разнебитување, ЕУ треба да се заборави, никој нема да влезе таму и да почнеме конечно да се фокусираме на домашните проблеми.
Овие 33 години ЕУ не спречуваше да се фокусираме на домашните проблеми :pos:
Дај бе не дремете кај козарон у група, дрога ви клава
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
234
Поени од реакции
171
Стево Пендаровски: јас сум најголемиот губитник ако се бојкотираат претседателските избори.

Овој отворено кажува дека без Албанци не може да добие.
Фактички како што ДУИ го зафркна Грујо со парламентарните во 2016та за коалиција, така го зафркнаа Стево сега. Место да гласаат за кандидатот од коалициониот партнер од СДС, они бојкотираат. Нека идат сеа и едниве и другиве да коалицираат со ДУИ, во одредена прилика ќе им го напикаат посекако.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Очекувано, не знам што мислевте.
Ќе оди над 51%, сигурно.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.248
Поени од реакции
5.221
Се молат љепотаните @puno и @Dardan-ia да го споделат повеќе детали за бојкот стратегијата?

Исто ме интересира дали почнавте со барање работа во приватен сектор, а за почеток и дали дознавте каде ви е лоцирано тековното работно место?
Никогаш не сум работел државна работа.

Не разбирам зошто ова силење одеднаш ?

Многу работи се уредени со Охридскиот договор, се под тоа е враќање назад.

Застапеноста на албанците е под потребното ниво, очекувам да се вработат уште повеќе албанци, не само во државниот сектор туку и во приватниот.

Мислев дека Дуи треба да замине во опозиција, а вие сте мислеле албанците?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.648
Поени од реакции
21.582
Овие 33 години ЕУ не спречуваше да се фокусираме на домашните проблеми :pos:
Дај бе не дремете кај козарон у група, дрога ви клава
Па да не не? Не само ЕУ, буквално сите; од име, историја, јазик, ембарга, атентати, милион услови и притисоци, војна, закани за војна, поделби, црква, амнестии на терористи... која друга држава имаше вакви барања за влез во НАТО, ЕУ па и ООН?
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.081
Поени од реакции
1.442
Фактички како што ДУИ го зафркна Грујо со парламентарните во 2016та за коалиција, така го зафркнаа Стево сега. Место да гласаат за кандидатот од коалициониот партнер од СДС, они бојкотираат. Нека идат сеа и едниве и другиве да коалицираат со ДУИ, во одредена прилика ќе им го напикаат посекако.
Tocnooo.. i mislam deka sds ke mu vrati na prviot mozhen moment.. mozhebi sledna godina, lokalni izbori
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.907
Поени од реакции
3.458
Мене не ми е јасно како е мал процентот на излезеност на парламентарните избори. На сите дебилни работи во последниве години треба да е минимум 64-65%.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom