Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 април 2024
Мислења
190
Поени од реакции
423
Ќе има зголемен број гласови во албанските блокови, има поголема излезност него пред 2 недели.

Кај некои општини во 17 часот имаше повеќе гласачи него пред 2 недели до 19 часот.
Бусовите од швицарска го направија своето
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.687
Поени од реакции
21.663
Поголеми земји од „нашата земјата„ се под дипломатски влијанија и притисоци, не пак „нашата„.

А „нашата земјата„ е под влијанија оти е очигледно дека е. Македонија е таа која сака да се „упика„ во клубот од богати (и арогантни) земји, кои не‘ третираат како збирка од африкански племиња, на кои треба да им се „помогне„ за да се „декоркатизираат„ и кои сакаат да изведат историски скок од феудализам во реално историско време.
Абе не зезај, умрениот од Муртино прашуваше по амбасади дали е во ред да купи руски вакцини, чим ни треба дозвола од Агелар и компанија дали смееме леб да јадеме тогаш зошто воопшто постоиме. Ние самите се обидуваме да се упикаме по секоја цена во клуб кој работи на наше разнебитување, ЕУ треба да се заборави, никој нема да влезе таму и да почнеме конечно да се фокусираме на домашните проблеми.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.974
Поени од реакции
4.140
Абе не зезај, умрениот од Муртино прашуваше по амбасади дали е во ред да купи руски вакцини, чим ни треба дозвола од Агелар и компанија дали смееме леб да јадеме тогаш зошто воопшто постоиме. Ние самите се обидуваме да се упикаме по секоја цена во клуб кој работи на наше разнебитување, ЕУ треба да се заборави, никој нема да влезе таму и да почнеме конечно да се фокусираме на домашните проблеми.
Никој што е патриотски настроен не го спори болдуваното, ама „на терен„ и во реал-политиката, рабојќето се поинакви од посакуваните.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.892
Стево Пендаровски: јас сум најголемиот губитник ако се бојкотираат претседателските избори.

Овој отворено кажува дека без Албанци не може да добие.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.694
Стево Пендаровски: јас сум најголемиот губитник ако се бојкотираат претседателските избори.

Овој отворено кажува дека без Албанци не може да добие.
Bash toa i pishav 2 posta pogore.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom