Политички збиднувања поврзани со коронавирус COVID 19!

Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
До овде беше доволно понатаму не можев да читам!
...сепак мислам дека има потенцијал во тебе и повеќе ќе придонесеш ако се префрлиш на темата Илиќ против Вичиќ.
Те боли вистината, јбг. Ај Кина ќе ја исправи неправдата, или па не, а :sneaky:
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
Која вистина? ти си бил голем шегобиец!!!! :pos::pos::pos:
И тоа што велиш, од кај ти би знаел што е вистина. Ти си решил да апстинираш, во меѓувреме си фантазираш и :drk: дека е*еш некоја женска од Викторија сикрет. За тебе исто е како да си ја е*ел. Исто е, ама не е исто :P
Ај Кина прво да се справи да не плаќа пенали за крунава19 ќе ја исправи неправдата, нели они се праведни.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.909
Поени од реакции
4.711
И тоа што велиш, од кај ти би знаел што е вистина. Ти си решил да апстинираш, во меѓувреме си фантазираш и :drk: дека е*еш некоја женска од Викторија сикрет. За тебе исто е како да си ја е*ел. Исто е, ама не е исто :P
Ај Кина прво да се справи да не плаќа пенали за крунава19 ќе ја исправи неправдата, нели они се праведни.
ти знаеш што е вистина? ...сега ми е јасно зошто те препознаваат како талентиран онанатор!
...зошто и од кога-каде потекнува таква омраза кон Македонците кај тебе, море човек барај помош додека не те докосурила :tapp:
Гледам исти проблеми ги имаш и со Кина и Кинезите, мора да е грешка со вакцините :pos:
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.889
Поени од реакции
7.268
ти знаеш што е вистина? ...сега ми е јасно зошто те препознаваат како талентиран онанатор!
...зошто и од кога-каде потекнува таква омраза кон Македонците кај тебе, море човек барај помош додека не те докосурила :tapp:
Гледам исти проблеми ги имаш и со Кина и Кинезите, мора да е грешка со вакцините :pos:
Како ли сфати дека сум ги мразел Македонците, кога сум Македонец, на факс се пишав Македонец, а можев Ром и да не плаќам пари. На гласање дали сум за промена на името, не должев на партиите, не можеа да ме уценат и гласав против промена.
А ти и другите профитери (не патриоти) останавте дома, па комуњарите без проблем го продадоа за ич пари (бар пари да добиевме).
Не глеам потреба ни да ги сакам Кинезите, ни па да ги мразам ... тоа :drk: и профитерчиња ко тебе го прават, за да добијат нешто за ништо.

Кинезите богами ќе си има проблеми ако почнат и други да бараат оштета. САД, Германија, Австралија веќе за крунава19 посочија виновник.
Кај германците веќе излегоа со обвинувања дека Кинеската амбасада лобирала (подмитувала) кај германските пратеници, за да кажат позитивно за Кина.
Дефицитот државите како ќе го оправдаат пред народ... Вака обвини некој друг и народ одма ќе се залета, а Кина им е локум.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.093
Поени од реакции
3.275
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.909
Поени од реакции
4.711
Како ли сфати дека сум ги мразел Македонците, кога сум Македонец, на факс се пишав Македонец, а можев Ром и да не плаќам пари. На гласање дали сум за промена на името, не должев на партиите, не можеа да ме уценат и гласав против промена.
А ти и другите профитери (не патриоти) останавте дома, па комуњарите без проблем го продадоа за ич пари (бар пари да добиевме).
Не глеам потреба ни да ги сакам Кинезите, ни па да ги мразам ... тоа :drk: и профитерчиња ко тебе го прават, за да добијат нешто за ништо.

Кинезите богами ќе си има проблеми ако почнат и други да бараат оштета. САД, Германија, Австралија веќе за крунава19 посочија виновник.
Кај германците веќе излегоа со обвинувања дека Кинеската амбасада лобирала (подмитувала) кај германските пратеници, за да кажат позитивно за Кина.
Дефицитот државите како ќе го оправдаат пред народ... Вака обвини некој друг и народ одма ќе се залета, а Кина им е локум.
за прво болдо, “како сфати“ - Па многу едноставно, бидејќи си размислувал да се пишуеш Рамче за да не плаќаш пари, покажува дека тоа кај тебе создал внатрешен конфликт кој не знаејќи како да го разрешиш си одлучил да ги мразиш Македонците! :aplauz:
Зошто лажно се пртеставуваш?

за второ болдо, прочитај подобро или замоли некој да ти преведе, не можеш туку така да толкуваш дипломатски надеебуења. Додека ти легне не е лошо да видиш што пишуеле Билд односно копукот-уредник па потоа одговорот на Кина за тоа, како и наоѓање на изјавата на амбасадорот на Кина во Германија во која вели ваквата изјава се отфрла е невистинита и неодговорна, па споредба со изјава на некој си газноговорник за медиуми и оп, оп, готово. И сега кој ја говори вистината, ти како експерт за вистина шо го милслиш?
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
997
Поени од реакции
2.785
Кривична пријава?
- Класична злоупотреба на инструментите на власта.
- Легитимна постапка со независни и непристрасни професионалци ќе ја покаже вистината.
Навикнат сум на борба.
И понатаму со ист интензитет заедно со истомислениците ќе продолжам да се борам.
Во минатото се борев против режим.
Дали е на повидок нешто слично?
Мојот приоритет во овие моменти е борба против епидемијата и здравјето на граѓаните.
Правдата и вистината секогаш победува!
#StopKorona
#НемаПравдаНемаМир
By Максим Димитриевски
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.122
Поени од реакции
18.387
Секоја чест за оној кој го напишал ова.
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
997
Поени од реакции
2.785
500.000 евра за невладин сектор, а ти седи си у карантин, скенирај си сметки, плаќај си бензинот, враќај си камати и јади си казни што те фатиле пред влез. И да, пази што зборуваш за да не попиеш некоја казна за фејк њуз уловен од некој џаболебар без два дена стаж ангажиран на граЏански проект.
Која карикатура од општество...
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.232
Поени од реакции
36.282
Прво даваа безкаматни кредити на фирмите во Македонија со услов да не отпуштаат работници, за сега да искочи компаниите кои ја користат таа помош да можат да отпуштаат 15% од нивните вработени во очи 1ви мај, ДЕНОТ НА РАБОТНИЦИТЕ, ДЕН НАЈМНОГУ СЛАВЕН ОД НИВНИТЕ ПРЕДХОДНИЦИ КОМУНИСТИТЕ. :pos:
Па има ли нешто посмешно од овие иронично-очајни Социјал-демократи?

АмА гО дОнИрАв ПоВрАтОт На ДдВ и Не ПлАќАмЕ рАдИоДиФуЗнА тАкСа.

STFU !!!
 

mickey mouse

Багабонти
Член од
5 септември 2011
Мислења
997
Поени од реакции
2.785
Министерот за финансии директно стимулира отпуштања!?

Факт е дека оваа мерка ќе ја зголеми невработеноста во Македонија и нема да им помогне на граѓаните.

Да не се заборави дека владата преќутно им дозволи на банките да наплаќаат камата за одложеното плаќање на кредитните обврски, со што им овозможи дополнителна заработка, а дополнителен терет на граѓаните.

Ваквите политики на владата водат кон зголемување на сиромаштијата и бројот на граѓани кои нема да можат да си ги подмират основните животни потреби.

Потребни се итни сериозни мерки кои ќе помогнат на економијата, за да се задржат работните места.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.576
Поени од реакции
79.804
Доктор Неле Карајлич тек што ли ќе рече...
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.909
Поени од реакции
4.711
Министерот за финансии директно стимулира отпуштања!?

Факт е дека оваа мерка ќе ја зголеми невработеноста во Македонија и нема да им помогне на граѓаните.

Да не се заборави дека владата преќутно им дозволи на банките да наплаќаат камата за одложеното плаќање на кредитните обврски, со што им овозможи дополнителна заработка, а дополнителен терет на граѓаните.

Ваквите политики на владата водат кон зголемување на сиромаштијата и бројот на граѓани кои нема да можат да си ги подмират основните животни потреби.

Потребни се итни сериозни мерки кои ќе помогнат на економијата, за да се задржат работните места.
ај не заебај, дојде животот, просечна плата 500 евра а ти збориш за сиромаштија тоа е само во глаите на ...
Чекај малку а за која економија збориш, за какви мерки?
(да не се како они што ги има во моментов во САД... 27 милиони отпуштени од работа за само 4 седмици, над 40% од популацијата во некои сојузни држави се на банките за храна, а од друга страна најбогатите го зголемиле своето богатство за над 304 милјарди за истиот период, ако се работи за такви мерки подобро да ги нема!)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom