Политиките на Бугарија кон Македонија

Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.352
Дури и двајцата да дојдат на власт, ветото нема безрезервно да се укине.
Нели не верувате дека ќе речат - аjде ке ви пуштиме, без да барат ништо за возврат.
Бугарската политика кон Македонија е постојана, кој и да е на власт.Ги слушав интервјуата на двајцата, велат треба да има комисија и преговори каде да се најде решение.Прашањето е какви компромиси ќе направи Македонија и какви Бугарија.Што ќе сака и бара Бугарија и што е спремна да даде Македонија?
 

SNM

Член од
19 август 2020
Мислења
564
Поени од реакции
1.336
Костадин Костадинов, самото име автоматски ти го намалува рејтингот.

Прегледај го приврзокот 313399
Костадин Костадинов и Взраждане са руска инсталациjа. Тие го признават Крим за руски и барат излегуване од ЕУ и НАТО. Во однос на Македониjа нивниот став е побескомпромиснен од тоа на ВМРО-БНД и Каракачанов.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Костадин Костадинов и Взраждане са руска инсталациjа. Тие го признават Крим за руски и барат излегуване од ЕУ и НАТО. Во однос на Македониjа нивниот став е побескомпромиснен од тоа на ВМРО-БНД и Каракачанов.
Не е проблем. Ќе го пратиме нашиот Костадин Костадинов да преговара.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.545
Незнам дали е кај сите вака ама 2-3 фејсбук пријатели македонци што ги имам 35 години + нешто во последно многу имаат почнато си ширење на бугарска пропаганда. За пари и мајка би продале. Безкичмењаци ....
 
Член од
30 август 2021
Мислења
73
Поени од реакции
67
Член од
17 декември 2012
Мислења
262
Поени од реакции
173
Еве ја ќе ги прашам бугариве на форумот, кои иначе за се и сешто имаат одговор, настрана нашите односи, како успеа Слави Трифонов и неговата партија за само 3-4 месеци од прва партија победник на избори да спадне, согласно последните анкети, веќе на 5 место.
Што е чудно? Народот тука бара некоj, коj е способен да ги исфрли мафиашите управували со Б'лгариjа последниве години. Трифонов докажа дека неможе да го води таков процес.Проекта му за влада беше жива катастрофа.
 
M

Macedon1um

Гостин
Што е чудно? Народот тука бара некоj, коj е способен да ги исфрли мафиашите управували со Б'лгариjа последниве години. Трифонов докажа дека неможе да го води таков процес.Проекта му за влада беше жива катастрофа.
Трифунов можеше да води таков процес но ми се чини и дека не сакаше, да очекуваш дека останатите парламентарни ќе ти дадат подршка за состав на влада каде што сите министри ти ги бираш а они не добиваат ништо од колачот е лудост дури и за нај развиените демократии а не па за Бугарија и Балканот општо

Овие Петков и Василев делуваат разумно вака на прв поглед, ама на политичар никогаш не му верувам ќе видиме како ќе делуваат
А куртонот Каракачанов 1% :pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.839
Овие Петков и Василев делуваат разумно вака на прв поглед, ама на политичар никогаш не му верувам ќе видиме како ќе делуваат
Делуваат, ама и не делуваат. Испраксирано им е тоа на сите бугарски функционери кога е мирна ситуацијата да повторуваат како треба економски да се поврземе, луѓето да се доближат и да гледаме во иднината наместо во минатото, а при на најмала тензија да ги пискаат истите, вообичаени хистерични глупости.
Иако прашан директно околу ветото, ни овој не даде директен одговор, туку сврте на првото.
Друго што ми е мене малку нејасно, е како тоа овој асли американски питомец е истовремено човек на Радев, кој им важи за Руски човек.
Како и да е биде интересно месецов, од овие по мене, максимум што можеме да добиеме е распродажба на рати, мада и тоа не верувам. Ако треба да има договор, посигурен сум дека ние ќе бидеме изгорени.
 

RTM

Член од
4 септември 2008
Мислења
827
Поени од реакции
201
Делуваат, ама и не делуваат. Испраксирано им е тоа на сите бугарски функционери кога е мирна ситуацијата да повторуваат како треба економски да се поврземе, луѓето да се доближат и да гледаме во иднината наместо во минатото, а при на најмала тензија да ги пискаат истите, вообичаени хистерични глупости.
Иако прашан директно околу ветото, ни овој не даде директен одговор, туку сврте на првото.
Друго што ми е мене малку нејасно, е како тоа овој асли американски питомец е истовремено човек на Радев, кој им важи за Руски човек.
Кирил Петков нема концепт за надворешна политика. Тој е израснал во Канада и САД, не ја знае ситуацијата на Балканот. Неговите интереси се економијата и бизнисот, не историјата.
Инаку, изгледа како чесна, отворена и позитивна личност, храбар е. Во исто време изгледа малку наивен. Можеби тоа е поради неговото канадско минато.
Румен Радев важеше за човек на Русите пред 5 години, кога се кандидираше на претходните избори. За тоа време тој се покажа како прозападен политичар, кој во исто време сака добри односи со Русија. Дефинитивно не е нивниот човек.
Во реалноста, Русите имаа многу повеќе корист од Борисов.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Незнам дали е кај сите вака ама 2-3 фејсбук пријатели македонци што ги имам 35 години + нешто во последно многу имаат почнато си ширење на бугарска пропаганда. За пари и мајка би продале. Безкичмењаци ....
1637259697298.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom