Политиката и спортот

Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.983
Ми ги отекоа јајцата. При секое интервју, со било кој челник, одма прашањето за правата и безбедноста на педерите! Луѓето сакаат да гледаат фудбал, а не политички активизам.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.797
Поени од реакции
6.588
Ми ги отекоа јајцата. При секое интервју, со било кој челник, одма прашањето за правата и безбедноста на педерите! Луѓето сакаат да гледаат фудбал, а не политички активизам.
Секој со малку здрав разум ќе го бојкотира ова светско.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.025
Поени од реакции
1.704
Ми ги отекоа јајцата. При секое интервју, со било кој челник, одма прашањето за правата и безбедноста на педерите! Луѓето сакаат да гледаат фудбал, а не политички активизам.
Луѓето сакаат да гледаат фудбал во држава што почитува човекови права.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.025
Поени од реакции
1.704
Да не се сфатиме погрешно, не поради лгбт причини, туку поради сосема други причини, Шекспир не се залетуј многу.
Колку и да не сакаш, тоа е една од главните причини зошто секој со малку здрав разум ќе го бојкотира ова.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.797
Поени од реакции
6.588
Колку и да не сакаш, тоа е една од главните причини зошто секој со малку здрав разум ќе го бојкотира ова.
Не, туку една и единствена причина е што доста луѓе дојдени од трети светски земји за малку пари изгинаа за да се изградат стадионите, а никој не им дава внимание нив поради педерите и ним сличните.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.025
Поени од реакции
1.704
Не, туку една и единствена причина е што доста луѓе дојдени од трети светски земји за малку пари изгинаа за да се изградат стадионите, а никој не им дава внимание нив поради педерите и ним сличните.
Не зборувам за тебе која ти е единствена причина. Ама реалноста е дека разумниот свет го брига и тоа како државата го третира своето ЛГБТ население.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.797
Поени од реакции
6.588
Не зборувам за тебе која ти е единствена причина. Ама реалноста е дека разумниот свет го брига и тоа како државата го третира своето ЛГБТ население.
За нешто што толку многу се форсира, се упикува и каде што не треба, луѓе болни за внимание, убаво прават, пак ќе речам, не се упикувајте и каде што не ви е местото, како мене, така и голем друг број на луѓе не боли курот за вас педерите, ова светско треба да се бојкотира поради сосема други причини. Не се врти светот околу вас.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.983
И колку држави од разумниот свет ќе го бојкотираат ова светско првенство? :unsure:

Нула
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.025
Поени од реакции
1.704
За нешто што толку многу се форсира, се упикува и каде што не треба, луѓе болни за внимание, убаво прават, пак ќе речам, не се упикувајте и каде што не ви е местото, како мене, така и голем друг број на луѓе не боли курот за вас педерите, ова светско треба да се бојкотира поради сосема други причини. Не се врти светот околу вас.
Ова им е местото. Катар и хомофобите се тие што не треба да се упикуваат во животот на ЛГБТ луѓето.
Автоматски споено мислење:

И колку држави од разумниот свет ќе го бојкотираат ова светско првенство? :unsure:

Нула
Нема целосно да го бојкотираат, ама ќе има парцијален бојкот во одредени држави преку одредени медиуми. И една од главните причини за ова се ЛГБТ - тоа е реалноста.
Самите тимови не ги рачунам за разумни ако планираат да присуствуваат на ова shitshow. Да беше до мене, сите тимови canceled ќе беа.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.797
Поени од реакции
6.588
Секаде се упикувате со сила, не може сите да ве сакаат, пак ќе кажам, ова светско треба да се бојкотира поради сосема други по разумни причини, а не поради вас педерите кои сте болни за внимание, ќе речев и во мозок ама ај да не грешам душа, а и јас со кого најдов да се расправам, со платени луѓе да шират пропаганда.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
5.681
Поени од реакции
32.086
Педерите повторно ќе си бидат во центарот на вниманието на ова Светско првенство. Без ниедна жртва ќе глумат жртви и угнетени, а за илјадниците луѓе што загинаа правејќи ги стадионите во сред пустини, и за нивните фамилии никој нема ни да се сети ни да збори.

Јас ќе го бојкотирам ова првенство поради нечовечноста кај муслиманите, и поради корупцијата и лапањето пари од страна на челниците на Фифа да мораше да се прави Светско првенство во затуцана и уназадена муслиманска држава, во сред сезона во ноември. Се знае кога треба да биде Светското првенство, и тоа да биде празник на сите фудбалски фанатици.

За педерите буквално имам 0% симпатии и поддршка, ми е гајле дали ќе бидат тепани и затварани, всушност, навивам и да бидат, навивам сите муслимански закони да бидат спроведени врз педерите, поради нивните двојни аршини, каде што во слободниот западен христијански свет, се ќе направат да се претстават како жртви и да бараат некои си "права", а за во муслиманските држави ќутат и таму можат да почитуваат.

За вас само ќотекот е спасот.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.025
Поени од реакции
1.704
За вас само ќотекот е спасот.
И јас исто мислам за хомофобите. :kuracc:
Автоматски споено мислење:

Секаде се упикувате со сила, не може сите да ве сакаат, пак ќе кажам, ова светско треба да се бојкотира поради сосема други по разумни причини, а не поради вас педерите кои сте болни за внимание, ќе речев и во мозок ама ај да не грешам душа, а и јас со кого најдов да се расправам, со платени луѓе да шират пропаганда.
Се бојкотира и треба да се бојкотира поради овие две причини. Тоа е реалноста. Не им се одзема внимание од оние што ги граделе стадионите - ова само има додатен ефект кон причините за бојкот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom