Политиката и спортот

Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.173
Јас па мислам дека е пун погодок Катар.

Нивни култури и политики МОРА да се почитуваат низ Европа, додека овие западниве не смеат ни да помислат кај нив. Мада мислам дека намерно го фураат таму и тоа најмногу ради лгбт права. Да е само алкохол (или курвање) ги заболе qrot демокративе, ама овие нивниве пропаганди мора и таму малце да удрат.

Али арапиве не се глупи, се кладам дека нема ни еден да уапсат (или ако уапсат ќе биде пуштен за 24 часа) и ќе се фалат дека прифатиле се што им кажале и дека почитуваат други вредности.

Јас си стојам на тоа дека ако политиките и културата во Катар е таа, тогаш тоа е јебига, почитувај ја, гостин си им. Ама исто да биде и обратно кога арапи и нигери доаѓаат во Европа и продаваат муда за бубрези. Ако вака функционираме ќе тече мед и млеко.
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.395
Поени од реакции
46.886
Можам да се кладам дека ќе се најде некој пешљак, од оние што мислат дека животот се живее на интернет и ќе направи некој станинг енд брејв креативен перформанс, при што арапите ќе бидат приморани да ги спроведат шеријатските закони на него за да не испаднат пички.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.834
Поени од реакции
23.365
Ми ги отекоа јајцата. При секое интервју, со било кој челник, одма прашањето за правата и безбедноста на педерите! Луѓето сакаат да гледаат фудбал, а не политички активизам.
Искрено и мене ми е скурца целиот тој воукизам, секаде да има по еден црнец, педер, трансер и марсовец.

АМА!!!!

Пошто е исламот и поконретно Катар во прашање како главен финансиер на исламско малоумие само следново ќе го кажам:

GOООООООО педери, црнци, Ненси Пелоси, ККК, Шекспир, Зеленски, Црвени Кмери, бранко тричковски, мирко попов, фрчко, мерсиха смаилович, црна ружа секташи, џим џоунс, дејвид кореш, вестборо баптисти, ел чапо гузман и синалоа картел, ангел џамбаски, зајко, таче ќурка, бубашваби, стаорци, ширење на шпански грип, бубонска чума, астероидот од Дип Импакт и брат му од Армагедон, дора бакојани, џаба да хат и охридски угостители. Оние ванземаљците од Марс Напаѓа ако дојдат да ја уништат земјата, ако почнат прво од Катар за нив ќе навивам.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.898
win win situacija... pederite neka se iskurchat, katarcite neka im gi isecat glavite... zapadot posle da vidime dali ke stavi sankcii... za win * 3 :pos:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.320
Поени од реакции
36.896
Пред почетокот на светското првенство во Катар, многу од Европските навивачки групи вадат пароли и кореографии за бојкот на првенството, а во коментари се забележува истата пракса на однесување, како кај нашиве автохтони муслимани, така и кај муслиманите од Блискиот Исток.

А таа е да при здрави очи и разум, свесно да бранат некое зло. Ќе дадам споредба.

Во Македонија последниве две три години се десија 3 (со зборови три) катастрофални несреќи, каде што загинаа недолжни луѓе, да не речам во две од тие несреќи изгореа живи. Во сите три несреќи единствениот заеднички содржател беше ДУИ и исламот. Кај сите три несреќи, во кои вкупно загинаа преку 60 луѓе, немаше искажен никаков револт, према едниствениот виновник од Мала Речица, никаков протест или барање на оставка, а да не зборам за казнување и не гласање на тоа зло од Речица, и сите три несреќни случаи се заташкани. Молк од страна на нашите сограѓани иако загинаа нивни роднини и пријатели.

Во случајот со Катар 2022, сите знаеме дека загинаа преку 6500 работници, главно луѓе од Пакистан, Афганистан и сличните исламски држави. Но сепак кога се бара правда, и се повикува на бојкот, можеме да забележиме коментари од типот на Support Qatar и слично, кои воглавно доаѓаат од луѓе од тие региони од каде што загинаа работниците. Во овој случај можеби го нема ДУИ, но како единствен заеднички содржател се наоѓа повторно исламот. И при очи, свесно се прават слепи муслиманите и замижуваат на сите смртни несреќи, а во исто време глумат заедништво и сите меѓусебе се браќа.

Што доаѓам до заклучок дека на муслиманите им е гајле што гинат муслимани поради нивна негрижа или под нивна одговорност се додека се тера агендата. Може да загинат и уште милион муслимани, на разните Африми и Мухамеди нема око да им трепне, нема воопшто да се замараат со тоа, се додека не загинал муслиманот од каурска рака. Тогаш е сосема различен изливот на револт. Таа нивна "љубов" без разлика од каде си, исчезнува во моментот кога во прашање се пари и интереси, и тоа е све што треба да знаеме за овој канцер од религија.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.173
Пред почетокот на светското првенство во Катар, многу од Европските навивачки групи вадат пароли и кореографии за бојкот на првенството, а во коментари се забележува истата пракса на однесување, како кај нашиве автохтони муслимани, така и кај муслиманите од Блискиот Исток.

А таа е да при здрави очи и разум, свесно да бранат некое зло. Ќе дадам споредба.

Во Македонија последниве две три години се десија 3 (со зборови три) катастрофални несреќи, каде што загинаа недолжни луѓе, да не речам во две од тие несреќи изгореа живи. Во сите три несреќи единствениот заеднички содржател беше ДУИ и исламот. Кај сите три несреќи, во кои вкупно загинаа преку 60 луѓе, немаше искажен никаков револт, према едниствениот виновник од Мала Речица, никаков протест или барање на оставка, а да не зборам за казнување и не гласање на тоа зло од Речица, и сите три несреќни случаи се заташкани. Молк од страна на нашите сограѓани иако загинаа нивни роднини и пријатели.

Во случајот со Катар 2022, сите знаеме дека загинаа преку 6500 работници, главно луѓе од Пакистан, Афганистан и сличните исламски држави. Но сепак кога се бара правда, и се повикува на бојкот, можеме да забележиме коментари од типот на Support Qatar и слично, кои воглавно доаѓаат од луѓе од тие региони од каде што загинаа работниците. Во овој случај можеби го нема ДУИ, но како единствен заеднички содржател се наоѓа повторно исламот. И при очи, свесно се прават слепи муслиманите и замижуваат на сите смртни несреќи, а во исто време глумат заедништво и сите меѓусебе се браќа.

Што доаѓам до заклучок дека на муслиманите им е гајле што гинат муслимани поради нивна негрижа или под нивна одговорност се додека се тера агендата. Може да загинат и уште милион муслимани, на разните Африми и Мухамеди нема око да им трепне, нема воопшто да се замараат со тоа, се додека не загинал муслиманот од каурска рака. Тогаш е сосема различен изливот на револт. Таа нивна "љубов" без разлика од каде си, исчезнува во моментот кога во прашање се пари и интереси, и тоа е све што треба да знаеме за овој канцер од религија.
Јас имам друга теорија а е поврзана со еволуција.

Муслиманите во целина... каснат некој век/два во однос на другите. Едноставно уназадени се, плитки во размислувања а и доста лесно паѓаат под влијание. Само еднаш треба да слушнат дека нивиот господ ги вика и толку им треба.

Тие што загинаа во Катар не се битни, умреле за нешто поголемо од нив. Господ ги земал во харемот и сеа мирно ќе спијат. Јака им душа на фамилиите. Мада како што си кажа, и кај нас живи изгора (нека им е лесна земја) па џабе. Ни протест, ни револт, ништо. Дуи е некст левел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom